1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за зацврстување на задникот

Дискусија во 'Фитнес' започната од poisonF, 19 ноември 2009.

 1. poisonF

  poisonF Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Веќе неколку дена одам во фитнес центар и упорно вежбам, но сакам повеќе да го зацврстам задникот. Доколку некој знае некоја вежба нека ми ја каже. Однапред Ви благодарам. Поздрав
   
 2. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Вежби за во фитнес сала те интересираат или дома да ги правиш без никакви справи?
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Има 3 вежби што и тоа како го зацврстуваат задникот :!:
  Само навистина не знам како да ти опишам :?
  Ако најдам нешто слики ќе ги постирам овде.
   
 4. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Za po doma:)
   
 5. cinderella

  cinderella Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Ako ne mozes da ni objasnis slikovito probaj najdi nekoe video na youtube ili sl, zatoa sto i jas sumvo taa faza na vezbanje po doma :) no ne znam dali vezbite so gi primenuvam ke dadat rezulata, da ne odam uporno so glava vo zid i da si go trosam vremeto ;) pozzz
   
 6. bicka

  bicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1

  :DDD Јас почНувам од УТре со Вежбање ... секој ден по 2 часа... не сакаМ да ослабам, сакам само СтомакоТ и задникот заедно со нозете да ги затегнам :D прочитаВ се што пишува на сајТов совети и др... се надевам дека ке има резултати :)) ако имаТе некоја вежба (за домашен фитнес) пишете ;)) позз за сите на форумов
   
  На sofijacasas му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cinderella

  cinderella Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  јас веќе почнав, пред два дена но немам кондиција, и сега се ме боле, значи сигурно ќе има резултат. :D
   
 8. mon4ence17

  mon4ence17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  9
  jas sakam da dam na fitnes ne sum ni slaba ni debela gorniot del gradite ramenicite ne mi se golemi sakam gradite da gi zacvrstam a dolniot del imam kolkovi gas imam golem ama ne zategnat sakam da zacvrstam KAZETE VE MOLAM FITNES ILI AEROBIK??? :?
   
 9. Sonce

  Sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Скокајте на јаже или Тае Бо има на уoutube напишете tae bo или billy blanks и ќе видите какви се вежбите да имате некаква претстава. Може и да правите вежби со мали тегчиња. Пример едната нога ја ставате пред другата и клекнувате така што и двете нозе да ви бидат под агол од 90 степени. Правете по 10 па менувајте ја др нога, притоа држејќи во рацете тегови. Или легнете на подот поставете ги рацете на подот и кревајте го задникот најмногу што можете. Повторувјте 20 пати па направете кратка пауза. Или застанете на коленици, поставете ги рацете на земја и дигајте ја наназад едната нога, но исправена. После серија од 10 променете ја. Исто така пешачете или трчајте кога ќе имате можност. Поздрав од мене и се надевам помогнав :)
   
 10. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Jas koristam pilates i super se cuvstvuvam. Toa ne se nekoi aresivni vezbi, poveke za istegnuvanje i zacvrsnuvanje na muskulite. Mene super mi deluva, probajte.
   
 11. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Pobaraj nekoi vezbi na youtube, ili na drugo mesto na net. Jas letoska vezbav vezbi sto gi najdov na youtube, vcera po4nav pak da vezbam, sega me bolat muskulite no mora da se vezba ako se saka da se bide vo top forma.
   
 12. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/u83bMnU-9tE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/u83bMnU-9tE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
  еве ...ќе ги побарате и другите видеа од девојкава ...мене ми личат ок...јас сум вежбала дел од нејзиниве вежби претходно и имав ефект ...па така сум сигурна дека секоја упорност ќе се види на вас ...знам дека 1 год. не вежбав ич и видов во што ми се претвори телото...А претходно кога вежбав резултатите ги добив за 2 месеци ама секојдневно вежбање! И се е до психа ... а дека имало резултат вежбањето видов откако престанав да вежбам :D :D
   
 13. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  и јас вежбам со Tammy :D.
   
 14. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  И имаш ли ефект?! Супер и се вежбиве..Јас пред некој ден извежбав два дена и после третиот ден воспаление ... :lol: :lol: ...па сеа одмор праам :D :D :D
   
 15. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Eve nekolku DOOOBRI videa za oblikuvanje na zadnikot... ima mnogu ama ovie mi se omileni...
  Koga kje go otvorite linkot od levata strana kje vi dade mnoogu dobri videa so Cindy Crawford....
  http://www.youtube.com/watch?v=5RkVn5pUlK4
   
 16. LadyT

  LadyT Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Јас ти препорачувам да идеш на ареобик ;)имам одено и на аеробик и на фитнес а не сум воопшто дебела.. на аеробик мн брзо се зацврстуваш и потоа слабееш ..а на справите е понапорно :) во секој случај и за двете треба добра волја ;) позззз
   
 17. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  ****ДОБРА ВВОЛЈА ****
  Тоа е вистинскиот збор....
  БРАВО!
  ФАКТ Е ДЕКА СЕ СЕ МОЖЕ...ама буквално се...
   
 18. Lili.87

  Lili.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  sakam i potkrenat zadnik ne samo pocvrst a za toa bez celulit da ne pravime muabet haha kako da si go potkrenam poso so vezbanje ne mi se kreva nego samo mi se zacvrstuva ppozz i pisete plissss
   
  На anonimna.999 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Ја ги правам тие од на Синди Крафорд цеде-то. По 20 три серии. Прво правам од овие првиве горе напишани 20 па чучњеви 20 и така се.
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Нема ли некое видео на интернет за фитнес и аеробик со вежби :^)