1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за зацврстување на задникот

Дискусија во 'Фитнес' започната од poisonF, 19 ноември 2009.

  1. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    исто и јас имам широка карлица и мн се нервирам поради тоа што имам голем газ :(
     
  2. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    А најважното не запази,тоа е калориски дефицит(намалување на исхраната) и трпеливост...
     
  3. susi

    susi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    здраво, вежби ако сакате да ми кажете за мојов задник да го зацврстам и малку поголем да ми е, ќе ве молам итно ми е. позз
     
  4. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Сето ова е корисно и има резултати :)
     
  5. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    како што си имав подигнат и испрчен задник сега ми е спуштен и помал а оддамна не вежбам,тежината ми е поголема а изгледам послаба во задникот од што бев,некако конструкцијата ми е изменета
    сакам некоја вежба за подигање на задникот
     
  6. garthok

    garthok Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Ужас е Стеф најискрено го поштував до пред некое време, знам на кајгана збореше баш дека со сопствена тежина може да се дојде до одлични резултати и сега од кога го изгради студиото (или како и да се вика) јаде бурек и демотивира. Контрадикторност до максимум. Стеф, прибери се почнуваш да нервираш.
     
  7. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    И јас имав дебели нозе па ги ослабев за 3 недели, знаеш како? Секој ден кардио "Brazil Butt Lift Cardio Axe", додека правев кардио на нозете имав фолја и 1 пар хеланки и тренерки, без благо, леб, мрсно, прженици, тостови.. само здрава храна, масажи со крем за слабеење на ризичните места.. + трчање секоj ден и вежби.. и тоа е ! :) :)
     
  8. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Порано се раководев по тоа што слушав од луѓето,сега од сопствено искуство и од истражувања на фитнес организации и следење на трендови.
    Не е контрадикторно да промениш размислување,ако тоа ти дава побрзи и поефективни резултати.
    Селави.
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Додека да сфатам дека тоа "Селави" би требало да е c'est la vie, отиде возот :rofl: Помислив прво дека му викаш дека е селјак, или дека се лигави :rofl: Стеф и фразите :rofl:

    Види Стеф, тоа е поентата... Не може преку ноќ да си го смениш мислењето и да речеш пу, пу, не важи. Нормално ако се случи така, ние ќе почнеме да си правиме претпоставки (не викам дека штом еднаш си изградиш мислење треба да се држиш до тоа, да не се разбереме погрешно. Ама еве, ти од желба да не испаднеш слаб, излегуваш уште послаб. Ги правиш будали и ненормални сите тие што размислуваат дека со вежбање со сопствена тежина може да се постигнат солидни резултати. За мене разумно мислење на темава, од твоја страна би било: "И јас размислував како вас, ама искуството ми го покажа спротивното", наспроти ова твоето, дека ќе се правиш наудрен и ќе ги правиш будали сите што размислуваат како ти што си размислувал некогаш). А баш дека оваа промена на мислење се поклопува со отварањето на клубот, или што и да е... Нормално е од наша срана, да си предпоставиме дека тоа е причината... Нели цело лето си беше по кеј...
    Инаку, забегуваме од темата, таа воопшто не е за на дискутирање на "Стеф Шеф и неговите теории на заговор", туку е за убавите женски задници... Дај да си се држиме до тоа :) Треба во тесни здолништа да ги пикнеме :rofl: И на некое машко раката да му се наполни ;) (Па и на некое женско, да не ја запоставиме и ЛГБТ заедницата :D)

    П.С, Сега пак треба да очекувам од тебе некоја навредлива Л.П. во која ќе ми речеш дека само се правам паметна и ќе ми ја навредуваш интелигенцијата :rofl:
    C'est la vie :rofl:
     
  10. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Ок едвај чекаше некој да почне нешто против мене.
    Си го кажав мислењето,ако сакаш да бидеш бикини модел со дома вежбање не можеш да го постигнеш.
    Вежбање со тежини ја надминува таа фаза и се вика прогресивнмо оптеретување.
    Сигурно не си ни чула за тоа,а камоли да си чула за типови на мускулни влакна или за саркоплазмична и миофибриблна хипертрофија.
    И бидејќи правиш премногу повторувања ти стануваш добар во правење на таа вежба,а не предизвикуваш хипертрофија на мускулот...
    Запомнете дека за раст на мускулите треба тежина,ако сакаш да си како марија нацева со слободни тежини ќе видам дали ќе станеш...
     
  11. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Јас дома вежбам и имам резултати незначи ако вежбаш дома дека немаш опрема и тегови леле госпо да чува штоако важбам дома кога ги имам тие тежини што ми требаат и дајте имате попаметна работа од тоа да се расправате на темава :?:
     
  12. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Колку пати неделно е најдобро да се прават вежбите за задник? Како би имало повеќе ефект, ако се вежба секој ден или со паузи?
     
  13. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Јас вежбам секој ден и за задник нозе и раце има резултати само еден ден во неделата правам пауза најважно е да вежбаш со тежини и да внимаваш на исхраната инаку џабе е
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    No pics no results,darling :)
     
  15. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Нозете ке ги сликам а задникот не мислам да го ставам на форумов за да се увериш плус за некој небитен,не мие битно дали веруваш или не
     
  16. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    ^^
    Да запознаена сум со тие работи, прашував затоа што пример кога се вежбаат одредена група мускули, подобро е да се одморат ден до два, ако се вежба со тежина. Па ме интересираше дали тоа важи и за оваа група на мускули :)
    А стеф што мислиш ти за ова?
     
  17. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    да можеш и два дена поубаво ама јас од навика неможам ич пауза да правам па едвај еден ден
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. garthok

    garthok Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Eпа добро ја еве ти кажувам дека имам комшија кој што околу 9 месеци вежба со сопствена тежина (вклучувајки и вратило) и не иде во теретана и има 3 пати боље тело од твоето. Ова чисто го збориш ради бизнис и клиентала.
     
  19. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    3 пати неделно цело тело ти е подобро одколку да вежбаш,само еден мускул.
    Треба да се фокусираш на цело тело не на само еден дел.
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Елизабета, не мораш да ставаш слики, за да уверуваш некој.Може да си мисли што сака, ич не се замарај.
    Од одамна е јасно зошто е уверен Стеф за теретаната.
    Прави си вежби, имаше и оние од Вики Сикретка едни вежби, на почетната имаше тука, ем за зацврсување на цело тело, ем се и за задники, плус вежби од останативе видеа и терај.Не се замарај со секој, кој, што мисли :)
     
    На Glasna и elisabeta им се допаѓа ова.