Вежби за зацврстување на задникот

Дискусија во 'Фитнес' започната од poisonF, 19 ноември 2009.

 1. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  755
  Што да правам со колковите? Тој предел сакам да го ослабам, го мразам Кардашиан изгледот бљак!!
   
 2. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  21.739
 3. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  1.895
  Пол:
  Женски
  Почнав со овие

  А потоа на првите ги додадов и овие

  За еден месец со секојдневно, редовно вежбање, кај мене имаше огромни резултати.
   
  На Carissa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.404
  Допаѓања:
  21.739
  @moon1 оваа вежба на второто видео, како што е на сликата почетна е најдобрата за зацврстување за задник.
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Правам со тегови со по 3 кг ,такви како топки со рачка(немам појма како е името)од нив кревам 4 кг една таква топка:doh:,и на шипката ставам од двете страни по 2,5 кг и тоа ми е мах,и некако осекам фармерките ми се тесни,и одма се ставам на трчање затоа што не знам друго сто би правела.... хахаха
   
 6. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  i like thiss....
  girl.jpg
   
  На marchi-cool, BoyL и macence4 им се допаѓа ова.
 7. Milicka999

  Milicka999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Дали со вежбање вежби за задникот тој ке се зголеми ? :)
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  3.152
 9. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Симнете си ја на телефон апликацијата 30 days but challange прејака е..
   
 10. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Машки
  Squats brah squats :D
   
 11. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.056
  Веќе го пратив мислењево во друга тема и по една секунда ми светна дека оваа е посоодветна (facepalm) Бавна сум малку денес, опростете :wasntme:
  Е вака сега, секогаш сум варирала со килограмите 2,3 минус, 2,3 плус на 171 висина. Најкритичен дел секогаш ми бил задникот, немам баш убава генетика, ама моментално се здебелив имам 65 кила па приметувам дека и задникот ми се зголеми. Е сега не само задникот туку и секаде се здебелив, најмногу во стомакот и спојлерите, ама ако држам диета да слабеам ќе ми ослабе и задникот-тоа е маката :D па моето прашање е дали да си јадам нормално како до сега, секако тоа да се потрудам да биде поздрава храна-не глупости, и да се посветам на вежбање? Дали ќе имам така резултати во смисла да го стопам салцето околу стомакот ама да не го загубам задникот?
  Не знам колку убаво објаснив :?:, ама сепак се надевам ќе добијам одговори и предлози :)
   
 12. daisymama

  daisymama Нов член

  Се зачлени на:
  17 март 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Фитнес и аеробик во комбинација даваат најдобри резултати,но тоа е за луѓе со малку повеќе слободно време, за млада мајка како мене , во моментов фитнесот е подобра и поблиска (на само 5 мин од дома) опција. За задникот степерот е доста солиден, исто чучњеви со и без тежина даваат супер резултат.
   
 13. anonimna.999

  anonimna.999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Девојки хелп, некоја вежба за поткревање на задникот пошто вежбам активно пола година и зацврстен ми е ама не е подигнат :/
   
 14. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  16.940
  Пол:
  Женски
  Баш ја разгледував апликацијава, и имаше доста добри коментари од девојки кои што вежбале, во смисла на тоа дека има повеќе нивоа за тежина, а и добри резултати. Би можела да ја пробам, па ќе ве информирам ако има резултати.:)
   
  На anonimna.999 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Здраво ме интересира да прашам дали овие вежби за задникот влијаат лошо врз висината пошо многу сум ниска па незз :/
   
 16. MissCottonCandy4

  MissCottonCandy4 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2017
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Не. Висината најмногу зависи од твојата генетика, начинот на исхраната и дотолку си активна може да помогне
   
 17. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Благодарамм многу уште сега почнувам❤❤
   
 18. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  16.940
  Пол:
  Женски
  Се враќам пак на темава да прокоментирам за апликацијата. (30 day butt)
  Јас ги правам веќе околу еден месец, со по некој ден одмор измеѓу и можам да кажам дека задникот ми се обликува и зацврсти, и тоа нешто повеќе од што очекував.
  Моја препорака, вреди да се пробаат вежбите, лесни се и не одземаат многу време. Јас сум задоволна. :D