Вежби за зацврстување на задникот

Дискусија во 'Фитнес' започната од poisonF, 19 ноември 2009.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Eм е лесно, ем има резултати :)
   
 2. lil13

  lil13 Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  јас правам околу 250 на број вежби за нозе и задник 5 пати во неделата
  дали е доволно дали треба да ја зголемам бројката и за колку време ке почувствувам резултати? ве молам за одговор :)
   
 3. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  A какви вежби прајш? :)
   
 4. lil13

  lil13 Активен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  па од youtube не се воопшто лесни
   
 5. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Според мое мислење вежбај околу 2 недели, а после постепено зголемувај ја бројката на повеќе вежби ;)
   
 6. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
 7. 1-loveyou-1

  1-loveyou-1 Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Веројатно ќе помогнат. Кај мене имаше резултати :D

  Телото движи го горе, долу. (Е сега незнам дали ќе вклучи слика)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Десната нога ја креваш истовремено и десната рака. И потоа обратно.
  [​IMG]

  Исто така заборавив да кажам помагаат и чучњеви цело време да правиш. Верувам ќе имаш резултати! :)
   
 8. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Ова се се вежби за затегнување на задник?
  А може да ми кажете вежби и за подигање на задникот? Јас имам убаво газе, ама сакам малку да го подигнам, со какви вежби можам?? :) :)
   
 9. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  И јас истото барам, за подигнување на задникот ако знај некој поефикасни вежби нека го сподели своето искуство :wasntme:
   
 10. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Јас успешно го зацврстив мојот задник конечно после цели два месеци напорно работење на него!
  Почнав да трчам, во неделата по два три пати, ако не трчав тој ден возев отбитрек обавезно
  Секој, ама секој ден правам чучеви по 50.
  После правам две вежби:
  1. На земја заземам доги стајл поза, со рацете поткренати90 степени и почнувам ногата да ја кревам нагоре колку можам повеќе. Така правам по 50 со секоја нога, со мали паузи.
  2. Исто на земја доги стајл, рацете пак 90 степени поткренати, и ногата ја креван нагоре и како да удирам а при тоа што повисоко ја кревам. Ова по 20 пати со секоја нога.
  Искрено, ако сте упорни, три четири пати ова да го правете, и секој ден чучеви, имате загарантиран резултат и добар цврст задник.
   
 11. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  луѓе јас ко некоја скрената сега во 3 сат се отепав вежбање папцав а и преку денот вежбав ама овие сега ги најдов нови вежби едноставни ама вкаат ефикасни пробајте ги
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... LiHXd_8YoY
   
 12. SEKSI.BARBI

  SEKSI.BARBI Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  41
  ах ништо лесно не е ефикасно :swear:
   
 13. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  На Anja98, Rose96, lackygirl и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Овие вежби се навистина ефикасни.Ги вежбам повеќе од 10 дена. :)
   
 15. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.067
  Пол:
  Женски
  Качување по скали. Дефинитивно! Јас скоро 7 години морам, значи морам да качувам скали зошто прво живеев на 4ти спрат во зграда без лифт, па на 5ти спрат исто во зграда без лифт, па дома исто имаме повеќе скалила кои ги качувам по неколку пати на ден и дури сега ги гледам резултатите и морам да се пофалам дека имам затегнато газе, без целулит, со малце стрии на кои наскоро ќе им објавам војна! :devil:
   
 16. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Чучњаци секој ден. :)
  И ја правам онаа вежба: се потпирам со грбот на ѕид и ги спуштам нозете така што горниот дел од нозете е паралелен со подот, како да седам на невидливо столче со грбот на ѕид. Доста е ефективна.
  И една друга - застанувам на раце и колена и ги кревам нозете колку што можам повисоко. Оваа вежба е ефективна и за мускулите на нозете.
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  7.434
  Многу се тешки вежбиве ги правам веќе неколку дена. ;)
   
 18. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  чични стани е најцоодветна вежба за задник.дали некој знае некоја друга ефикасна?? а не многу тешка да правење?
   
 19. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Правам веќе 2 недели секој ден 2x25 чучњеви. Има резултати :!:
   
 20. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  јас од 20ти јуни секој ден правам вежби за задник и стомак а чучњевците ги правам 2х20 онаа со рацете напред и 2х20 онаа со раце на глава кога се спојуваат лактот и коленото...