1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за зацврстување на карлицата

Дискусија во 'Фитнес' започната од karenin, 29 октомври 2013.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  Секоја жена треба да има здрава, добра и цврста карлица. Мускулите на карлицата се битни за добар сексуален живот, а исто така и за полесно породување и закрепнување после пораѓајот.

  Еве неколку вежби кои треба секоја девојка да ги практикува:

  http://www.youtube.com/watch?v=HZAGRlvCM_k - одличен клип

  http://www.youtube.com/watch?v=lTX15Qk1xTM

  http://www.youtube.com/watch?v=VO5fkJb592U

  http://www.youtube.com/watch?v=heWaeDXEI74

  Вежбите не се воопшто комплицирани. Колку почесто се прават толку подобро за самите нас.

  Доколку имате некое инфо поврзано со карлицата би ми било мило да го споделите. Исто така и некои добри вежби.
   
 2. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.849
  Допаѓања:
  11.212
  Пол:
  Женски
  Додатен бонус: Кегелови вежби :D
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.