1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за нозете

Дискусија во 'Фитнес' започната од WomanInLove, 7 декември 2009.

 1. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Ајде женски ќе ве молам за помош. Си имам проблем со нозете.Многу ми се дебели, и тоа само кај колковите, од колената надолу ми се супер, а и немам којзнае што проблеми со стомакот, освен малку спојлери.Кажете ми некои вежби, било што, да се обидам, можеби ке има некои резултати :)
   
 2. marinastr

  marinastr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_XlI_meRwuA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_XlI_meRwuA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  duso eve ti video so ubavi vezbicki no mozes mnogu da najdes na youtube a i na google..jas gi praktikuvam ovie deka se pogodeni i za po doma ;)
   
 3. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
  Problemi so nozete

  |( LoL Girls не сум баш задоволно од моите нозе :worried: имам дебели нозе..... Ако знаете некои вежби диети неш. таква работа Pls Help ;) ... Odnapred vi Blagodaram
   
 4. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  За носе имам една совршена вежба, со која резултатите се видиливи дури по само 10 дена ;)
  Првата вежба е да застанеш во јавачка позиција, со раширени нозе. Спушти се колку што можеш повеќе! На пошетокот ќе ти биде тешко, но со тек на време нозете ќе ти станат поиздржливи. Оваа веѓба вопросек треба да се прави околу 4-5 мин.
  ПОтоа застани на една нога, можеш со рацете да се придржуваш за да не изгубиш рамнотежа. Ногата коа што ти е крената, треба да биде во висина со коленото на испружената. Повтори го ова со двете нозе, и на секоа нога стој исто околу 4-5 мин.
  ПОтоа, има уште една, која мене ми е омилена. Клаекни, со тоа што едната нога ќе ти биде испружена, а целата тежина ќе ти биде префрлена на свитканата нога. ПОтоа, полека стани префрлувајќи ја сега тежината на спротивната нога, те треба да дојдеш во обратна позиција.

  За првите 3 вежби, можеш да ги правиш кога сакаш, на пр додека миеш заби, гледаш филм....
  Но мора малку да внимаваш и на исхраната. Јади повеќе овошје, зеленчук, помалку слатки работи, и нема јадење после 7!!!
  ПОзз, па кажи дали ефекти ;)
   
  На Taccka, MermaidKiky, Kristina.R и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
  :$ ;( Слични ми се нозете како онаа од видеото ;(
   
 6. Krusata

  Krusata Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  супер вежби незнаев како да го користам тоа како и да се вика за тегнење и сега конечно најдов вежби фала ви :)
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  На ју тјуб има многу вежби , туторијали кај што професионалци/спортисти, манекенеки, фитнес инструктори, обични луѓе, почетници ставаат видеа со вежби и не само за нозе и за сите делови на телото и знам ова не ви е непознато , еве сега ќе издвојам некои од вежбите кои ми се допаѓаат.
  http://www.youtube.com/watch?v=hnC6Iv6PYJI
  Изгледајте ги сите од MarieClaireMag ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=kKAnYz7fPKU&feature=fvw
  http://www.youtube.com/watch?v=uDWUxFKW ... re=channel
  http://www.youtube.com/watch?v=ExJcsRv7 ... re=channel
  е и важно :!: ако ги вежбате правилно очекувајте да ве болат мускулите
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
 10. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Јас ги имам правено вежбиве и стварно има резултати. Исто кај првата вежба можеш и да клекнуваш до доле па така и задникот ќе работи.
   
 11. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  помош....нозете ми се многу чудни и незнам како да ги објаснам па незнам ни какви вежби да правам за нив...од коленото нагоре некако многу ми се шират...ама баш кај коленото почнуваат....сега незнам дали тоа е сало или мускул ама сум била подебела од сега, а и не ми се нешто дебели нозете па сум го немала тоа...ми ги прави нозете да ми изгледаат криви и како триаголник...и + тоа што ми се шири не е како сало споено со долниот дел од ногата , туку некако ми го одвојува горниот дел од ногата со долниот....хелпп
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  БлекКет вака не можеме да ти дадеме точна информација што треба да правиш и што да вежбаш бидејќи не знаеме точно како ти изгледаат, а вака од објаснување не можам да проценам.
  Да си појдеш на педијатар/ортопед не знам точно како беа и таму најубаво ќе ти објаснат што и како треба да правиш, јас би ти препорачала пешачење (брзо одење ) а вежби тебе кои најмногу ти одговараат.
   
 13. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  [​IMG]

  Uploaded with ImageShack.us

  Е нешо слично ко на оваа ...тој делот после коленото шо и се шири од надворешна страна...само мене ми е мн по испакнат ко набиен мускул да ми е....сеа незнам дали ми е мускул или тоа од сала и незнам како да го третирам....страв ми е со вежби за уште толку да не го набијам...и кога ке спојам нозе горниот дел ко триаголник ми доаѓа залачен на стапче ( на листовите)
   
 14. ii.v.a.n.a

  ii.v.a.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ... jas pak imam mnogu slabi noze ... nikako ne mozam da se zdebelam .. ve molam pomognete mi :/
  [mod-kirilica:3rker7a3][/mod-kirilica:3rker7a3]
   
 15. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  е и јас да имав така слаби :( само вежбај и ке ти се обликуаат...сеа под слаби незнам колку слаби мислиш.....
   
 16. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Феминки дали знаете некој лесни вежби за нозете дека ми се искривени малце од колената надоле ми одат нанадвор ..кај листовите :( многу ми е срам со вакви нозе плис хелп :yawn:
   
 17. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  и јас имам такви нозе, што над колената ми се споени а надоле ми се шират и имам големи листови....
  Кога бев на ортопед тој ми кажа дека не ми се криви таква ми била коската и дебела, а листовите се зацврстиле од вежбање и многу тешко можам да ги намалам, со мн вежбање и напори.... ;( ;(
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Ако ти се како на сликата немаш гајле, убави и се нозете на девојката, а ако сакаш да ги зацврстиш имаш многу вежби по нетов, на јутјуб, а и имаме постирано многу по темиве тука, побарај си . ;)
   
 19. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Пробајте ги овие вежби за нозе, јас од неодамна почнав да ги правам, 5 мин. се, нема да ви одземат многу време, а ги зацврстуваат нозете http://www.youtube.com/watch?v=dxm-PtHHgto
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Кога ќе застанам во јавачка позиција,да се спуштам горе-доле или само доле да држам 4-5 минути???