1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за нозете

Дискусија во 'Фитнес' започната од WomanInLove, 7 декември 2009.

  1. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146

    Пробајте ги овие вежби јас ги правам секој ден и имам добри резултати.(hollest)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Барам вежби за долги нозе хаха може немаа такво нешто па ке ви биде смешно ама доколку има ве молам да ми помогнетее ич немам високи нозе ептен мали така изгледаат :/ :(
     
  3. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Конкретно вежби за долги нозе нема освен ако не си мала, на возраст во која сеуште растеш па да се обидеш со некој спорт кој влијае на извишување. Обично високите девојки имаат долги нозе што и немора да значи бидејќи во зависност од градба и пропорции кај некои торзото е подолго. Можеш да се обидеш со вежби за слабеење бидејќи слабите нозе делуваат подолго за разлика од дебелите нозе. Исто така имаш финти со облека и чевли за визуелно да постигнеш ефект на долги нозе. Имаш доста видеа, побарај и обиди се нешто да примениш.
     
  4. snegulka55555

    snegulka55555 Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2020
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    78
    Од половината нагоре сум слаба како чачкалица. Но од половината надоле воопшто не ми се допаѓа како изгледам... Имам дебели нозе и задникот ми е дебел..:puke:
    Можам ли некако да ги заслабеам? Ајде нозете, но со задникот како сум да му се исповрати на човек..:puke:
    Како до послаб задник и нозе?
     
    На FarawaYz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bella205

    Bella205 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Пробај со овие вежби, јас ги правам и имам резултати.



     
    Последна измена: 24 ноември 2020
    На tina2018, SunnyGirl2 и snegulka55555 им се допаѓа ова.
  6. snegulka55555

    snegulka55555 Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2020
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    78
    Dali ke mi zaslabi zadnikot od vezbite? Jas ne sakam da imam golem zadnik sakam da mi bide kako na Severina, ne mozam da oblecam helanki od sto se stramam da ne mi se smeat zatoa sto mi e golem zadnikot i nonstop sum so siroki trenerki, a koga nosam helanki oblekuvam bluza pod zadnikot...;(
    Stvarno veke ne mozam taka da se krijam celo vreme;(
    Ne sakam ni da bidam zgodna so zadnikot samo sakam da imam slab zadnik.
     
  7. Bella205

    Bella205 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Самите вежби го активираат долниот дел заедно со бутови, колкови и задникот. Зависи каква конструкција имаш, ништо не е невозможно. Било која програма да ја почнеш нема резултати без правилна исхрана. Јадење здрава, разновидна храна, овошје и зеленчук, избегнување обработена и мрсна храна. Ако се собира масно ткиво во тој дел, значи ти треба физичка активност, почни со трчање, кардио и намалување на масните наслаги. Има многу видеа на јутуб, може да комбинираш.
     
    На snegulka55555 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш да имаш мал задник тогаш ќе мораш да се почнеш со режим на исхрана. Некои луѓе се дебелат во стомак и раце. Кај тебе е обратно, се дебелиш во нозете и задникот. Вежбањето ќе ти помогнат да ослабеш побрзо и поефективно. Повеќе ти требаат кардио вежби (трчање, скокање на јаже, возење точак, орбитрек)
     
    На snegulka55555 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Здраво

    колку пати вежбаш по вежбиве?
     
  10. Bella205

    Bella205 Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Здраво, 4 или 5 дена во неделата. Зависи како имам време. Можеш на почеток да почниш со 2 или 3 пати па после да зголемуваш.