1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за стомакот

Дискусија во 'Фитнес' започната од Desperate, 19 јули 2010.

 1. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  Девојќи кажувајте вежби за зацврстување на стомакот кои всушност делуваат! :worried:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Па ако сакаш да го зацврстиш прави стомачни. Или трчај па на тој начин ќе го зацврстиш цело тело. :)
  Овие сигурно делуваат.. ;) :*
   
  На melekkk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Еве линк со вежби за стомачни. Тешкички се за правење ама стварно имаат ефект (и само упорност треба) :)

  http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
   
  На Osamena devojka, angelaPinkfloyd, MarchelineAmaru и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Вежбиве се за да го затегнете стомакот, или за вишок на стомакот? :)
   
  На Pink.Princess му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0BjWLaGqEAg&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0BjWLaGqEAg&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  Изгледаат лесни за правење, но се напорни и делуваат со секојдневно вежбање. ;)
   
  На glorijaMKD и Cacy им се допаѓа ова.
 6. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
 7. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  За затегнување :) Фала ви на сите :*
   
 8. marijagjakovska

  marijagjakovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  дали може да ми кажете дали со вежбање на аброкет има добри резултати....?

  :$
  благодарам :)
   
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Редовното правење на стомачни го зацврстува стомакот.Најдобро е да се прават на коса клупа мислам дека има најдобар резултат.
   
  На justegirl и Ivanny им се допаѓа ова.
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  секое утро правам стомачни и 2 пати неделно одам во теретана стомакот ми е рамен и ми се познаваат стомачните перфектно ама вежбам време ако правите редовно ќе имате резултати постојано правете стомачни девојки па и дома секое утро и заборавете на лебот тотално....
   
  На Osamena devojka, anichka94 и ana-33 им се допаѓа ова.
 11. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Јас имам едно прашање-дали стомачните вежби помагаат во стопувањето на салото или се само за зацврстување на стомакот,т.е.дали ако имаш мало стомаче со стомачни можеш да го зацврстиш?
   
 12. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  ^ Положба на чамец. Многу е ефикасна за зацврстување на стомачните мускули. Во положбата се останува што подолго (но не да почнат да ве болат мускулите).

  Инаку, за стопување на салото треба малку и диета. Вежбите само помагаат.
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 13. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  За топење на салото кардио девојки..и пазење што се јаде. Значи трчање, орбитрек, аеробик.Стомачните со вежби за зацврстување, како стомачните ќе се зацврстат но ќе останат под салото ако претходно не го стопиш.
   
 14. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  5.310
  препорачливо е да се јаде црн леб наместо обичниот . нагло нејадење на леб не е во ред..
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Вртење хулахоп, најсериозно. Барем 10 минути дневно ;)
   
  На cupidsarow му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 17. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  пред некој ден со една моја другарка зазборевме за стомачни и јас и викам дека правам стомачни , навечер...она ми рече да не правам стомачни прво да сум била на диета а кој ќе ослабам тогаш стомачни, пошо ако сум правела така стомачни само повеќе ќе ми се зацврстеле стомачните и немало да има мн резултати, што мислите за ова??
   
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Леле Мередит, па ти со диетата нема да ги топиш мускулите, туку салото. Салото не може да ти се зацврсти од вежби. А вежбите ти помагаат во губење калории, а со тоа и топење на салото. Другарка ти има погрешна логика ;)
   
 19. melanie27

  melanie27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  255
  мередит , да си продолжиш со стомачните, ама џабе ти е да ги правиш ако јадеш малку повеке. најдобро е и диета и стомачни.
  мој совет.. додека ги правиш, ставај си некој појас околу стомакот, или нешто што ке направи да го испотиш. и се додека не се испоти добро. прави си вежби. ем салцето се топи , ем мускулчињата се формираат :)
   
  На meredith му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  да имав напомнато во друг пост дека прво почнав со црн леб па се префрлив на двопек
  мора да се пази на исхраната ако јадете и да вежбате колку сакате пак нема резултати мора да се намали и со тек на време да се сменва исхраната (да се исфрли мн.калоричната храна или да се конзумира мн.умерено и претпазливо)дојде пролет се јади полесна храна ајде жени фрлетесе на вежбање :)