1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за стомакот

Дискусија во 'Фитнес' започната од Desperate, 19 јули 2010.

  1. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    Женски, да не знае некоја добри вежби за спољерчината, мислев невозможна мислија ми се нозете за слабеење ама спољериве останаа последни :?:
     
  2. g.o.c.a

    g.o.c.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Вежби за долниот дел од стомакот? Внимавам на исхраната, ослабена сум секаде само во стомакот не, а него сакам најмногу да го намалам но не успева :/
     
    На SunnyGirl2 и cloud им се допаѓа ова.
  3. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Само високо интензивно кардио комбинирано, тоа ќе ти помогне да ги согориш вишокот масти од тој дел.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Нормално и кардио неизбежно, еве некои,првите повеќе за задник се а на ју туб може да најдеш многу повеќе.
    1904044_548591848591754_4882890063704174571_n.jpg 10434342_584811918303080_130859130149661484_n.jpg
     
    На SwanMay, teteks, Dvolicen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Nian

    Nian Нов член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    20150102_231825-1.jpg 20150102_231843-1.jpg дечки ај помош некои вежби да го смалам чудово на мене.. На сликиве можда не е толку ужас, ама во живо појќе е од ужас.. Фала однапред :(:l:
     
  7. Nian

    Nian Нов член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Isto i kaj mene :( samo dolniot del od stomakot pravi da izgledam debela a vo nozete sum sovrshena ako mozham da kazham samo malku da gi zategnam ama nz kako :/
     
    На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Високо интензивно кардио комбинирано со strenght вежби и калориски дефицит.
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Вака имам стомак и сега после празнициве планирам диета. Но може некои домашни вежби да ги правам за да го намалам стомакот не сакам мускули?
     
  10. Lefk

    Lefk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    130
    Ако мислиш на вежби од типот на правење стомачни било какви нема ништо да направиш. Пробај некои комбинации со кардио вежби во домашни услови на јутјуб имаш милион home cardio workouts.
    ПС: Мускули и да сакаш да имаш нема никогаш да ги имаш макар да вежбаш цел живот пошто си жена, а тие шо ги гледате фитнес моделки, бикини натпреварувачки и останати изгледаат така пошто тие користат хемија и тоа стероиди! Обичните суплементи немаат никаква врска. И истата заблуда е со мажите тие можат да бидат мускулести но не претерано како што ги гледаме секојдневно на медиумите и списанијата.
     
    На Малечка Маша му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Larichka

    Larichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    14
    Еве можеш да пробаш со овие вежби.Не се тешки, и ќе ти одземат само 10 минути.Само ако сакаш да видиш резултати ќе мора секој ден да ги правиш.И ќе мора да внимаваш на исхраната.Мене ми помогнаа да го намалам стомакот, и плус со едни други вежби и успеав да изгубам 20 кг.

     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Диетата ми е со јаболкова киселина ( има ефект и порано сум слабеела ) само што сакам у плус вежби да правам за побрз резултат. Инаку не е проблем за 10 минути, секој ден по 10 мин или два пати дневно по 10 мин. Ни на мене не ми се плаќа 900 денари за теретана ова за пилатес е ценава месечно. Порано беше 500 денари членарина.
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    @buba4e89 мене за намалување на долниот дел од стомакот (под папокот) најмногу ми помогна диетата за детоксикација.
    Се држи 21 дена, несмееш да јадеш месни и млечни производи, глутен, алкохол, шеќер и кафе.
    Изгубив само еден килограм, паралелно вежбав, трчање плус пилатес 3 пати во неделата, во обем кај тој дел изгубив 4 сантиметри.
    Го симнав скроз, многу подобро се чувствував што храната ми се состоеше 90% од овошје и зеленчук.
    Според мене многу е полесно вака да се држи диета одколку да планираш и да мериш секој ден колку грама можеш да јадеш.
     
    На teteks, joy1 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  14. Nian

    Nian Нов член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Isto taka mene mnooogu golem problem mi e toa sho nemam struk :| msm ne mi e problem ama se nerviram se osekjam kako mashko (facepalm) nekakva preporaka za vezhbi za sruk? :angel:
     
  15. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    оваа вежба мн. делува за долниот стомак. а за диети и правење било какви вежби кај секого е различно. јас вежбам три пати во неделата (тренирам кик-бокс) и јадам се што ќе ми дојде при рака и ништо не ми се познава. голема важност има и метаболизмот. пробајте со некои чаеви кои се за забрзување на метаболизмот (секако ако имате проблем со него)
     

    Прикачени фајлови:

    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      7,9 KB
      Прегледи:
      43
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Можеби прашањево не треба да е тука, ама незнаев каде да го поставам.
    Дали има некој/а што знае повеќе во врска со стомачните мускули?
    Ми треба мала помош, па ако може да ми пише во пораки. Фала :)
     
  17. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Повели прашај :)
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас користам прилика да те прашам, вежбам пилатес и сакам малку да го отцртам стомакот со мускулчиња, сакам да ми се познаваат оние линиите од страна. Проблем ми е делот на стомакот под папокот, таму имам малку салце што сакам да го нема! Пролет-лето трчам 3-4 пати во неделата по 4 до 8км, а пилатес веќе 5 месеци и до сега не сум успеала да го симнам тој дел. Кога тренирав пливање тој дел од стомакот ми беше супер затегнат и стомакот убаво оформен, тоа беше пред 7години, од тогаш имам вежбано по теретани, аеробик, пилатес и слично, а потоа немав ништо вежбано 2-3 години се до лани од кога почнав да трчам ама не се имав здебелно многу можеби 3-5 кила ама тоа повеќе од што сум растела и плус што го добив тој вишок во стомачето.
    Што ми советуваш?
    Тежини несмеам да кревам повеќе од 3-4 килограми, моментално вежам со тегови по 1кг.
    Дали ми се потребни некои суплименти?
    Прилично здраво се хренам, повремено јадам некои прженици (помфрит, похована храна) 2/3 пати во месец да кажеме. Консумирам многу овошје и зеленчук, но со протеини сум некако слаба. Едноставно неможам количински многу да внесувам јајца, месо и грав, другото не ми е проблем, ама сепак сметам дека не ја внесувам потребната количина на протеини.
    Имам 52 кг, а висока сум 165, немам проблем со целулит и други делови од телото, не би сакала да ми ослабат нозете, бутовите и задникот. Пропорциите ми се 90-60 и нешто - 90.
     
  19. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    Сум ги правила овие.. не дека се тешки всушност ми се мн лесни.. но ке пробам со вежбите на Gog-Lover или како се викаше
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Eva22

    Eva22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Може Некој Да Ми Каже Вежби За Мост
    се можам , само незнам како да ги исправам рацете и зашто не го можам тоа ?