1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

  1. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    И јас ги имам вежбано 6 week six-pack, напорни се ама има брзи резултати. Сега почнувам со 30 days Shred .. :D Среќно на ситее што почнуваааат ! :D
     
  2. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Е ова не го очекував...

    Дека имам мнооогу слаба кондиција не ни ја отварав темава очекував вежбите да се за некои професионалци. И од љубопитност сега ги пробав, и се зачудив дека ги направив сите :D

    Вежбав со шишенце вода (такво ми се најде при рака) и некои вежби ги правев за напредно а некои за почетно ниво.

    Ајјј се измотивирав сега, од понеделник почнувам и јас :)

    П.С. Слабо кардио има, а сакам јас малце и салце да симнам значи ке треба и плус кардио да вежбам :(
     
  3. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Од синоќа почнав со првото ниво и само 10мин успеав да извежбам,кондиција јок,инаку несакам да ослабам само да се затегнам,и ме интересира дали секој ден од 30те дена истото се вежба,т.е. првото видео што трае 27мин?
     
  4. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Ако збориш за 30 day shered тоа има 3 нивоа и секое се вежба по 10дена.
     
    На esperansa777 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мене денес ми е 9ти ден од вториот левел 30 day shred и супер ми оди. До душа, јас кога почнав со програмава имав кондиција од пилатесот, единствено малку кардио вежбите ми правеа проблем, ама ги издржував. Второво ниво ептен ми се свиѓа, дури и повеќе од третото. Ги разгледував вежбите за третото ниво, ама некако не ми се толку интересни како овие :) Инаку, читам низ темава дека правите пауза, јас па ниту еден ден не прескокнав. А планирам здравје откако ќе завршам со ова, да продолжам со Ripped in 30.

    Туку сакав да прашам, за Body Revolution има ли некаде торент? Најдов низ темава некои линкови, ама не ми ги отвара :?:
     
  6. abcd11

    abcd11 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8

    а имаш резултати веќе од ова м? :lol:
     
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    ^ Ако правилно ги правиш, без паузи меѓу вежбите и притоа секојдневно вежбаш - ќе има :)
     
  8. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Во која програма на Џулиен има најмногу кардио?
     
  9. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мислам дека во Body Revolution колку што гледав видеа и читав коментари.
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. peperutka20

    peperutka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Здраво женски.
    Јас почнав да вежбам Body Revolution. Денеска ми е 13ти ден. Пазам на исхрана, не јадам благо, леб, газирани пијалоци, алкохол т.е ништо не јадам освен пилешко, јајца, туна, овошје, зеленчук и понекоаш корнфлеикс сабајле. Вежбите ги правам секој ден, немам пропуштено ниеднаш, успевам да ги направам до крај иако после 20та минута и веќе станува потешко и на крај вода тече од мене. Ослабната сум само 2кила (или па вагата не ми е точна) Не е дека се демотивирам, забележувам некои промени на телото, ама многу бавно оди. Сакав да ве прашам дали е боље Body Revolution или 30 day shred ?
    А мене стварно ми треба да ослабнам. Едно 10тина кила секако!
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас 30 Day Shred го истерав, сега сум последна недела од Ripped in 30. Body Revolution ти е најдобра програма од овие 3 за слабеење, најмногу кардио вежби има. A за вагата - остави ја, може само да те демотивира. Најубаво е во обем да се мериш, ама сама ќе забележиш разлики и по облеката.
     
    На anakonda88 и peperutka20 им се допаѓа ова.
  12. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Ги имам вежбано и двете програми и можам да кажам дека Body Revolution е подобра за симнување килограми. Не можам да ти кажам колку ослабев затоа што никогаш не се мерам на вага, туку си гледам според облеката. Каишот го поместив за две дупчиња (на потесно), ваљда тоа кажува дека има резултати. :D
     
  13. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Body Revolution се 90 дневна програма за симнување на килограми,така?
    Јас почнав од вчера,денес ми е втор ден.Барав низ темата и никако да се снајдам,односно имаше поставено линкови,но мене ништо од тоа не ми беше во прилог.Не ми се отвара.

    Инаку најдов на youtube Body Revolution Cardio 1 (кое веќе го вежбам)

    http://www.youtube.com/watch?v=scG5InxyxhY

    Дали правилно почнав со Body Revolution?
    Дали овие вежби кои ги постирав се почетокот од 90 дневната програма?
     
  14. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    На bella96 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас завршив и со Ripped in 30, па сакав да прашам - No More Trouble Zones е едно видео, така?
    Најдов торент, го гледав на јутјуб, само не ми е јасно колку треба да се вежба. Нема никаков распоред и е само едно видео од 1 саат отприлика, па малку ме збуни. Колку што гледам претежно се strength вежби, што ми одговара, и би можела од прв ден да го истерам цел саат. Ама не знам дали е препорачливо секој ден да се вежба ова... :?:
    И уште нешто - Yoga Meltdown го вежбал некој? Се мислев да го искомбинирам со No More Trouble Zones.
    Дефинитивно ќе продолжам со Џулиен, и двете програми што ги поминав беа супер и сум презадоволна.
     
  16. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Не би ти препорачала да го вежбаш цело видео може да го комбинираш со Banish fat boost metabolisam тоа се кардио вежби. Исто и тоа е поделено на неколку дела. А можеш и со јогата. Ама ако ги вежбаш само no more trouble zones гледај да вметнеш и кардио.
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас се мислев No more trouble zones да го вежбам 3 пати неделно да речеме, секој втор ден. А измеѓу тие денови да вметнам некои други кардио вежби. Прво мислев од Body revolution, ама сега и ова што ми го предложи ми фати око :)
     
  18. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Па Body revolution ти ако имаш многу за слабеење ако не тогаш нема потреба таму има премногу кардио. Ако сакаш можам да ти помогнам да ги искомбинираш вежбите.
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас немам многу вишок за симнување, повеќе целам кон затегнување. А од Body revolution сакав само определени вежби да земам, за секој втор ден да имам малку heart rate вежби :) Програмава на Џулиен 3-2-1 ептен ми се свиѓа, има од сѐ по нешто, таман да се затегнеш, а богами и да се испотиш. Па може ќе си направам сама некои комбинации, а и јога вежбиве ми фатија око.
    Фала ти многу pato, ќе пишам во темава импресии со што и да почнам од утре :)
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Знаете каде да ги симнам или најдам Body revolution, ги тргнале од youtube? :envy: