1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

  1. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sonce555

    sonce555 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Значи сакам да ги почнам вежбите, имам бајги за слабеење па ке ве прашував дали ке ми се погодни, да не се напрам само мускул а да ми останат и рацете и нозете големи? :?: |( сакам да ослабам од прилика 20 кила....не можам да се запишам на вежбање, па затоа одлучив дома да почнам да вежбам и нормално да воведам нов режим на исхрана, па кој е со повеќе искуство со вежбите на џилиен можи да ме советува, Фала однапред :$ :) ;)
     
  3. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Body revolution тоа е 90 дневна програма и е наменета за тие што имаат повеќе за слабеење.
     
    На anakonda88, sonce555 и Elena69221 им се допаѓа ова.
  4. peperutka20

    peperutka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Јас еве ќе би кажам резултати од Body Revolution. Оваа недела ја завршувам 7мата недела. За 7 недели ослабнав 6кг. Телото почнува да ми се менува. Направив половина, градите ми се намалени, нозете затегнати. А и се ограничувам доста со јадење. Благо, леб, алкохол НИКАКО! Јадам овошје, салати, месо, јајца и млечни производи. Бавно оди, ама НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ. Не ви кажувам дека ќе биде лесно, туку дека ќе вреди!
     
    На Madalina и Elena69221 им се допаѓа ова.
  5. monni.t

    monni.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    207
    А која програма е најдобра за намалување на стомакот ?
     
  6. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Искрено, вежбиве ми беа напорни, се откажав по месец дена и преминав на програмот на Cindy Crawford. Сепак, секоја чест за Jillian, женава е лавица и прекрасен мотиватор. И секоја чест за вас кои ги практикувате овие вежби, не се ни малку наивни. :clap:
     
  7. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.403
    Од второто ниво на 30 day shred многу почнаа да ме болат колената. Никогаш не сум имала болки во колена претходно, ама не сум ги ни оптеретувала многу :D.

    Има ли некој слично искуство?

    Како и да е пред некој ден рестанав да ги правам, имав 2-3 дена пауза и денес ги пробав 6 week sixpacks, ама не ги издржав до крај, малку пред крај се опткажав, инаку утре од кревет немаше да можам да станам :D.
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    @Ariel јас не се сеќавам на вториот левел од 30 day shred (дека го вежбав и Ripped in 30 одма после тоа, сега ми се измешани вежбите во глава). Ама баш отворив да видам што сум пишала на форумов и читам: 8ми ден од вториот левел 30 day shred, чувствувам болки во колената :D Така што не е до тебе, туку до вежбите. Башка што јас летоска на планина вежбав, па и пешачев по планини секој ден и тоа ми беше додатен замор.
    Јас како затерав со Џулиен од летоска, не се откажав од неа, ептен ми се свиѓаат програмите. Сега хит ми е No More Trouble Zones и чекам да видам што ќе извади следно :)
     
    На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Вака сакам да ве прашам...јас имам околу 7-8 килограми за симнување и планирам да ги почнам 6 weeks 6 pack немам многу кондиција но ке се потрудам. :D Какво е вашето искуство со нив, колку имате ослабнато до сега? Дали треба level 1 да се вежба 3 недели па level 2 пак 3 недели или грешка сум? :D
     
  10. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Мој совет ти е 30 day shred ili ripped in 30 па после 6 weeks 6 pack
     
    На Ruza.Ruzica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Мхм.. а какви резултати имате со 30 days shred? Колку килограми отприлика може да се симне за тие 30 дена со тие вежби? :)
     
  12. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Неможам точно да ти кажам колку може да се ослабе со нив бидејќи има други фактори кои влијаат. Вежбите се комбинација од кардио и strenght и според мене се едни од најдобрите домашни вежби за слабеење. Почни со ripped in 30, мада и 30 day shred е слично само што ова првото е поново нема некоја голема разлика.
     
    На Ruza.Ruzica му/ѝ се допаѓа ова.
  13. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    @Ruza.Ruzica ако почнуваш некоја од програмите на Џулиен, мој совет е да се измериш во обем прво и да не се раководиш според вагата. Затоа што на вага може и да не мрднеш од килажата, ама во обем да се намалиш. Јас програмите ги терав како што беше препорачано - секој ден, без паузи. И верувај дека многу убаво ги дефинирав мускулите, по облеката приметував дека сум намалена во обем. Сега носам помал број на пантолони, а на вага дали едно кило сум симнала.
     
    На Ruza.Ruzica му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Јас ги поминав 30 days sherd, сега сум на 20 и некој ден од 6 weeks 6 packs, и просто ја обожавам женава. Со мерак станувам сабајле и вежбам. И јас исто како АнаКаренина, како си пишува така вежбам секој ден, некогаш правам одмор еден ден во неделата. Ама сеа од коа ќе ја завршам и оваа програма незнам која да ја почнам. Дај препорачајте ми некоја. Значи слаба сум, никако не ми треба ослабнување, само сакам мускули да оформам, ама не сум сигурна која програма да ја почнам.
     
  15. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    @Angel.girl а да ја почнеш No More Trouble Zones?
    Јас ја вежбам секој втор ден, повремено знам да направам пауза и наместо тоа да вртам точак, или да трчам. Ама еве веќе некој месец истото видео го вежбам и се уште чувствувам болки во мускулите.
    Нема кардио вежби (освен при загревање), strength вежби се цело време.

    Еве го видеото, баш разгледај ги вежбите
     
  16. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Е баш ти фала @AnaKarenina, да ја довршам оваа програма и планирам таа да ја почнам пошо стварно не ми треба кардио. Единствен минус кај џилиен ми е што нема режим за исхрана, или па јас не сум се разбарала, ама сепак омилена е.која мотивација ја дава, некам да престанам да ја вежбам. Че ве известам за новава програма :)
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  17. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Ох девојки а кој левел е најдовар за стомак зошто вака сум слаба и треба само околу 3 кг да симнам ама овој стомак малку ме нервира. ЈАс и не јадам многу калорична храна ,внимавам што како јадам само плс што би ми препорачале така за зацврстување на стомак.
     
  18. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Е пак јас ...знам дека сум досадна :( ама 2 и 3 левел на youtube веќе ги нема ,а на торет кога отидов да ги симнам антивирусниот програм не ми дозволува . Ќе сака ли некој ако ги има да ги постира .
     
  19. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Од која програма ги бараш втор и трет левел?
     
  20. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    30 day shred тие од првиот пост.