1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

  1. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас од http://torrentz.eu/ ги имам симнато, таму побарај ги, ги има сите видеа :)
     
    На teateevska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. g.o.c.a

    g.o.c.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Имам за слабеење 5 кг секако, а можи и повеќе, кои вежби да почнам да ги правам? Најголем проблем имам со стомакот, морам до лето да бидам ослабена :muscle:
     
  3. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Не се оптеретувај со килограмите, туку со обемот, тоа ти е мој совет. Ако почнеш со овие вежби, ќе ти се зголеми мускулната маса, што ќе придонесе за многу мало намалување или стагнација во тежината, но ќе приметиш како обемот на телото се намалува.
    Би ти ги препорачала 30 Day Shred. Наменети се за целото тело, а ако сакаш да посветиш поголемо внимание на делот на стомакот, тогаш има убави вежбички на Youtube - 6 Week Six-Pack. Мене ми беа тешки на почетокот, но повторно се навратив на нив и има одлични резултати. :)
     
  4. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Моја препорака е и ripped in 30, слични се со 30 day shred само што овие првиве се малце понови.
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Е, за тие не знаев, фала ти за информацијата, баш ќе видам дали ги има на торент. :)
     
    На alana95 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Можно е и на јутуб да ги има провери.
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  7. abcde

    abcde Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    13
    Феминки јас мислам дека најголема грешка што правиме де тоа дека маесто да ослабеме прво па потоа да се затегнаме ние одман се факаме за стомачни, вежби за задник итн.. Верувајте за да ослабете најпрво треба да намалите од вишокот на сало. Најдобар начин да се ослободите од вишокот килогарми се кардио вежбите: зумба, аеробик, трчање а откако ќе ослабнете потоа грижете се за мускули и за зацрвстување, бидејќи во спротивно ќе бидете пак ,,полни,, со затегнаите големи мускули.
    Имам 3/4 килограми за слабеење и отако ќе ослабнам се префрлам на вежби за затегнување.
    Поздрав на сите
     
  8. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Комбинација од кардио вежби и strenght вежби е клучот. Конкретно ако ги видиш вежбите на Џилијан (30 day shred, ripped in 30, 6 week 6 pack) сите тие се кардио вежби во комбинација со strenght.
     
  9. g.o.c.a

    g.o.c.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Почнав со 30 Day Shred и се надевам ќе има резултат :)
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Девојки, може ли да ми кажете како точно се вежбаат 6 week 6 pack? Гледам дека има само Level 1 на youtube. Каде можат да се најдат другите и колку време треба да се вежба еден левел?
     
  11. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Јас 3 пати неделно правам вежби пилатес, па сакам да ве прашам кои вежби од овие да ги вметнам низ неделата за да ослабам?? ^_^
     
  12. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Во зависност од колку имаш за слабеење моја препорака ти се ripped in 30 (кога имаш малку за слабеење ) и body revolution (за над 10 кг.).
     
  13. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    околу 10 барем :D а може линк за body revolution??? неможам да го најдам... и дали овие се исто така за слабеење :)) :*
     
  14. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема потреба од body revolution ( ќе мора да го симнуваш побарај низ темава мислам дека имаше поставено торент) вежбај го ripped in 30, а за ова погоре тоа се само кардио вежби ќе мора да ги комбинираш со вежби со тежина.
     
  15. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    30 Day Shred
    Почнав минатата недела со овие вежби и искрено после не вежбање добри 2 години претешко ми е да ги направам сите и да издржам. Ме исцрпуваат потполно, но ми се допаѓа многу колку мотивира, и има навистина добри сетови вежби. Се надевам ќе успеам да издржам, да не се откажам :D
     
    На sheis, SwanMay и Elena69221 им се допаѓа ова.
  16. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Дека е Level 3 (на youtube)? :?:
     
  17. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ако бараш од 30 Day Shred еве го :)
     
  18. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    koi vezbi od JULIAN se najdobri za slabeenje ???
     
  19. Aneance

    Aneance Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам правено и двете од неа, а сестра ми симнуваше преку торент и други и ги вежбаше и плус имаше програма за слабеење, јас се омажив и сега работиме на случајот :) и престанав, може нема врска тоа со вежбањето ама мене ми е сега тоа поважно а и не сум дебела па да слабеам
    А инаку многу се јаки вежбите, таман ќе се навикнеш нема да те боли ништо идеш на следно ниво и пак се те боли, кај мене имаше резултати, немав коцки на стомакот ама немав ништо виснато а рацете и нозете ми се стегнати
    За слабеење не ослабев ама во обем намалив, и мускулите тежат
    Само мора да се има дисциплина, кога ќе почнеш да тераш до крај а и не е многу 1месец по пола саат на ден и неделно еден ден паузс
     
  20. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051