Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

 1. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Ви препорачувам Slimdown од Џилиан Мајклс,мислам дека трае три месеци.Ако ги најдам другите два ќе ги прикачам.
  [​IMG]
   
 2. Ivana994

  Ivana994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Сакам да почнам со ова, но не можам да ги најдам Quick trouble zones.. дали ти ги најде?
   
 3. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Тоа е од видеото No more trouble zones,не ги правиш тие што се floorwork вежби.Инаку го има на јутјуб цело видео.
   
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Тоа е од No more trouble zones.Не ги вежбаш тие floorwork вежбите.
   
  На Ivana994 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, гледам темава не е активна... јас ја симнав преку торент програма 30 days shred. Дали некоја од вас има вежбано и ослабено? Би сакала околу 10 кг да симнам а и да де затегнам. :)
   
 6. sunrise_123

  sunrise_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  2.437
  Пол:
  Женски
  @Lima24 Јас ја имав вежбано и бев презадоволна. Но јас немав вишок килограми, само сакав да се затегнам. Секако дека мора да се води сметка и на исхраната, само така може да се дојде до посакувани резултати. Со среќа:)
   
 7. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски

  Ти благодарам За колку време можат да се видат првите резултати отприлика?
   
 8. sunrise_123

  sunrise_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  2.437
  Пол:
  Женски
  За 1,5 до 2 месеци, со сериозен пристап во вежбањето и исхраната можат да се забележат првични резултати, доволни да те мотивираат.
   
 9. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Би ти препорачала да ги разгледаш поновите планови како оние споделени од Pamela Rief (споделува нови планови секоја недела на нејзиниот профил на Инстаграм), Chloe Ting (има споделено неколку програми на нејзината страна), blogilates (секој месец споделува нови програми на нејзината страна, плус има програма за почетници и неколку други предизвици), и многу други на јутуб. Оваа програма, 30 days shred, ми е некако застарена и јас ја имав симнато ама не можев да го поднесам ниту квалитетот на видеата ниту Џилијан. Некако многу напорна ми изгледаше плус констрантно зборува и тоа не е нешто што ми се допаѓа кога вежбам. Ама ова е мое мислење, па можеби тебе ќе ти се допадне. Јас лично имав резултати со програмите на Chloe Ting. Ќе ги споделам линковите доле ако сакаш да разгледаш. И со лесно!

  https://www.chloeting.com/program/
  https://www.blogilates.com/
  https://www.instagram.com/pamela_rf/?hl=en
   
 10. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Многу ти благодарам @Arja
  Ќе ги погледнам програмите од сите што ги стави.. Што поточно вежбаше и колку ослабе? Би сакала околу 10кг да симнам.. најмногу стомак и нозе.
   
 11. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Ги завршив 28 days tummy challenge и 25 days slim thigh challenge. Моментално сум на 5 weeks booty challenge. Не се мерам ама си приметувам разлики во изглед. Особено кај Клои на профилот на јутуб ќе најдеш девојки кои постигнале супер резултати со нејзините програми.

  Реално што и да вежбаш и да го комбинираш со здрава исхрана и многу вода ќе ти помогне да ослабиш така што не се преоптоварувај со тоа која програма ќе ја избереш, освен ако сакаш да се фокусираш на еден дел пример раце, стомак, нозе.
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Баш сега гледав 5 weeks booty challenge... подолу бо коментари најдов многу девојки што имале резултат. Ќе ги комбинирам тие вежби за задник со кардио. За резултати ќе известам за некоја недела. Благодарам @Arja уште еднаш на советите.
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Со среќа! :hug:
   
  На Lima24 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.660
  Пол:
  Женски
  Зошто ги нема на јутјуб вежбите на Џулијан?
   
 15. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  30 days shred го има на торент ако не грешам. Инаку има своја апликација колку што знам која се плаќа и само на тој начин имаш пристап до вежбите. Јас секако не би ја препорачала. Има многу подобри од неа низ годиниве наназад.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  837
  Пол:
  Женски
  Како ти оди? Дали ги вежбаш на Клои вежбите? Јас планирам да почнам па да видам дали имам друштво
   
 17. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Вежбав ама ги прекинав бидејќи морав. Инаку вежбите се навистина добри и има видливи резултати.
   
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.660
  Пол:
  Женски
  Ќе може линк од ова видео ? :)
   
 19. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  986
  Пол:
  Женски
  Повели, со среќа :)

   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.