Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

 1. izabela63-64

  izabela63-64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  44
  Јас веке 8 ден ги правам вежбиве и потполно сум сигурно во себе дека ке успеам.Одлични се и веќе ја осеќам разликата во тоа каква бев и каква сум сега. :rock: Инаку за сите што велат дека вежбите се тешки,да во право се но тоа е само на почеток.Потоа телото се навикнува и вежбите нас ни изгледаат полесни. :)
   
  На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  во право си и јас ги вежбам и со тек на време тие 25мин ти изгледаат како 10мин :)
   
  На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  122
  еве ме и мене луѓе..послем вчерашниот ден,оцабајле на вага се шокирав ..никогаш не сум ослабела 800 грама за еден ден.Денес се изнајадов за ручек а и послем тоа благо и смоки изедов и сега мора да ги потрошам односно идам да вежбам..па ај на сите нека вие со среќа џулиан д бест :D
   
  На Elennaa и izabela63-64 им се допаѓа ова.
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  3.150
  Пол:
  Женски
  Ај вие поискусните, мора со тегови да се вежба? И колкави се отприлика, 1,2 или 5 кг
  Да знам дали да купувам или не?
   
 5. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  јас вежбам со тегчиња од 1кг а сеа се мислам да си купам од 2 оние со се у веро деф имаш поголем ефект со нив а и добри се за топење на масти... Имаш у веро од 1(280ден),2 и 5кг а ови незнам колку точно беа :^)
   
 6. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.557
  Допаѓања:
  18.177
  Пол:
  Женски
  Јас од денес, т.е. од вчера ги почнав вежбите на Џилиен, и мора искрено да си кажам дека од прв пат не успеав целото видео да го направам. Стигнав некаде до пола од вежбите и папсав. Немам ич кондиција за кардиото, и веднаш ми се стресоа нозете. Се улежав ептен оваа зима. Се надевам дека со тек на време ќе успеам со вежбиве, бидејќи изгледаат доста лесни.
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.540
  Пол:
  Женски
  Jillian Michaels ми е на репертоар секој ден. Нејзиниве вежби можам да ги вежбам, за разлика од некои други по нетов... некако од сам почеток сум помотивирана да ги правам секој ден, за разлика од претходно што сум вежбала. Само првите два дена ми беше тешко, ме болеа мускулите, ама затоа веќе третиот ден можев целосно да го истерам цело видео од програмата 30 day shred. И морам да признаам многу поубаво се чувствувам, полна со енергија, а не уморна, како порано. Можеби дека имам мотивација плус :wasntme: Ми останаа уште два дена од првото ниво, потоа преоѓам на следното.
  Девојки, нема да погрешите ако ги вежбате овие вежби. Јас имам проблеми со грбот (дископатија), ама со вежбиве (да чукнам во дрво), грбот не ме боли, напротив, чувствувам дека мускулите ми се зајакнуваат.
   
 8. izabela63-64

  izabela63-64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  44
  Мене ми треба една мала помош од поискусните девојки.. :worried:
  Пропуштив еден ден од второт ниво затоа што многу ме болеше стомакот,па сега имам грижа на совест нешто да не ми се поремети диетава.Ве молам помогнете ми имам ОГРОМНА грижа на совест. :worried:
   
 9. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Не е ништо страшно продолжи каде што си застанала.И без грижа на совест :)
   
  На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=kDwdturFDJs
  Го најдов и ова видео кардио-кикбокс малку е потешко од овие другиве ама за топење на масти е дефинитифно топ а башка Џилијан ми е смешна бидејќи ги прави сите вежби комлпетно а јас ја гледам како се мачи и она а и јас
   
 11. pancake

  pancake Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  27
  Oд понеделник почнувам... сериозно почнувам иди лето :worried:
   
 12. severinka

  severinka Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  има некој сто веќе 10 15 дена ги вежбате резултати килажа?
   
 13. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  северинк види страна-две назад во темава имаат постирано за разултати! ;)
   
 14. pancake

  pancake Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  27
  Да прашам , дали ќе има некоја разлика ако се вежба без тегчиња? :?:
  и ако има разлика од каде да си купам тегчиња
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.540
  Пол:
  Женски
  Нема разлика, јас вежбам без тегчиња, па има резултати. Не се wow, ама ги има. Инаку, ни тегчињата не се скапи ;)
   
  На pancake му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Секако има разлика со тегчиња ќе има поголема разлика но сепак се е тоа индивидуално ако се чуствуваш способно да вежбаш со тегчиња тогаш вежбај а ако не продолжи без тегчиња.А тегчиња имаш во џамб од 1кг беа околу 270 ден :^)
   
  На pancake му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Јас вчера почнав, и денес не можам да мрднам :tmi: :swear: ќе ппробам после да удрам една партија ама ептен се ме боли. Инаку во моментот немав тегчиња па наполнив 2 шишенца вода од по пола кило :lol: додека не отидам во Џамбо ќе завршат работа. Инаку улежана сум до немај каде - кога се задишав вчера, бебево се чудеше, не знаеше како да реагира сиротото :D
   
 18. pancake

  pancake Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  27
  и јас вежбам со две шичиња од пола кило :lol: инаку 3 ден веќе ги прам вежбите, вториот ден страшно се ме болеше ама издржав и ги направив ;)
   
 19. slash00

  slash00 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Само што завршив со левел 1 од 30 дена тие што се .. Ама нешто ме плаши девојки .. Додека ги правев вежбите мускулите ми се тресеа и дишењето ми беше потешко што сигурно не е добро.. Сакам да ве прашам сте почуствувале и вие исто ? Дали е нормално или ?
   
 20. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Се разбира дека е многу нормално башка ако си била подолго време неактивна ова е сосема нормално .И мене ми се случи истото :)