1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

  1. izabela63-64

    izabela63-64 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    44
    Јас веке 8 ден ги правам вежбиве и потполно сум сигурно во себе дека ке успеам.Одлични се и веќе ја осеќам разликата во тоа каква бев и каква сум сега. :rock: Инаку за сите што велат дека вежбите се тешки,да во право се но тоа е само на почеток.Потоа телото се навикнува и вежбите нас ни изгледаат полесни. :)
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    во право си и јас ги вежбам и со тек на време тие 25мин ти изгледаат како 10мин :)
     
    На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    еве ме и мене луѓе..послем вчерашниот ден,оцабајле на вага се шокирав ..никогаш не сум ослабела 800 грама за еден ден.Денес се изнајадов за ручек а и послем тоа благо и смоки изедов и сега мора да ги потрошам односно идам да вежбам..па ај на сите нека вие со среќа џулиан д бест :D
     
    На Elennaa и izabela63-64 им се допаѓа ова.
  4. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Ај вие поискусните, мора со тегови да се вежба? И колкави се отприлика, 1,2 или 5 кг
    Да знам дали да купувам или не?
     
  5. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    јас вежбам со тегчиња од 1кг а сеа се мислам да си купам од 2 оние со се у веро деф имаш поголем ефект со нив а и добри се за топење на масти... Имаш у веро од 1(280ден),2 и 5кг а ови незнам колку точно беа :^)
     
  6. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Јас од денес, т.е. од вчера ги почнав вежбите на Џилиен, и мора искрено да си кажам дека од прв пат не успеав целото видео да го направам. Стигнав некаде до пола од вежбите и папсав. Немам ич кондиција за кардиото, и веднаш ми се стресоа нозете. Се улежав ептен оваа зима. Се надевам дека со тек на време ќе успеам со вежбиве, бидејќи изгледаат доста лесни.
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Jillian Michaels ми е на репертоар секој ден. Нејзиниве вежби можам да ги вежбам, за разлика од некои други по нетов... некако од сам почеток сум помотивирана да ги правам секој ден, за разлика од претходно што сум вежбала. Само првите два дена ми беше тешко, ме болеа мускулите, ама затоа веќе третиот ден можев целосно да го истерам цело видео од програмата 30 day shred. И морам да признаам многу поубаво се чувствувам, полна со енергија, а не уморна, како порано. Можеби дека имам мотивација плус :wasntme: Ми останаа уште два дена од првото ниво, потоа преоѓам на следното.
    Девојки, нема да погрешите ако ги вежбате овие вежби. Јас имам проблеми со грбот (дископатија), ама со вежбиве (да чукнам во дрво), грбот не ме боли, напротив, чувствувам дека мускулите ми се зајакнуваат.
     
  8. izabela63-64

    izabela63-64 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2013
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    44
    Мене ми треба една мала помош од поискусните девојки.. :worried:
    Пропуштив еден ден од второт ниво затоа што многу ме болеше стомакот,па сега имам грижа на совест нешто да не ми се поремети диетава.Ве молам помогнете ми имам ОГРОМНА грижа на совест. :worried:
     
  9. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Не е ништо страшно продолжи каде што си застанала.И без грижа на совест :)
     
    На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=kDwdturFDJs
    Го најдов и ова видео кардио-кикбокс малку е потешко од овие другиве ама за топење на масти е дефинитифно топ а башка Џилијан ми е смешна бидејќи ги прави сите вежби комлпетно а јас ја гледам како се мачи и она а и јас
     
  11. pancake

    pancake Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    27
    Oд понеделник почнувам... сериозно почнувам иди лето :worried:
     
  12. severinka

    severinka Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    има некој сто веќе 10 15 дена ги вежбате резултати килажа?
     
  13. Minareli

    Minareli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    19
    северинк види страна-две назад во темава имаат постирано за разултати! ;)
     
  14. pancake

    pancake Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    27
    Да прашам , дали ќе има некоја разлика ако се вежба без тегчиња? :?:
    и ако има разлика од каде да си купам тегчиња
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Нема разлика, јас вежбам без тегчиња, па има резултати. Не се wow, ама ги има. Инаку, ни тегчињата не се скапи ;)
     
    На pancake му/ѝ се допаѓа ова.
  16. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Секако има разлика со тегчиња ќе има поголема разлика но сепак се е тоа индивидуално ако се чуствуваш способно да вежбаш со тегчиња тогаш вежбај а ако не продолжи без тегчиња.А тегчиња имаш во џамб од 1кг беа околу 270 ден :^)
     
    На pancake му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Јас вчера почнав, и денес не можам да мрднам :tmi: :swear: ќе ппробам после да удрам една партија ама ептен се ме боли. Инаку во моментот немав тегчиња па наполнив 2 шишенца вода од по пола кило :lol: додека не отидам во Џамбо ќе завршат работа. Инаку улежана сум до немај каде - кога се задишав вчера, бебево се чудеше, не знаеше како да реагира сиротото :D
     
  18. pancake

    pancake Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    27
    и јас вежбам со две шичиња од пола кило :lol: инаку 3 ден веќе ги прам вежбите, вториот ден страшно се ме болеше ама издржав и ги направив ;)
     
  19. slash00

    slash00 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Само што завршив со левел 1 од 30 дена тие што се .. Ама нешто ме плаши девојки .. Додека ги правев вежбите мускулите ми се тресеа и дишењето ми беше потешко што сигурно не е добро.. Сакам да ве прашам сте почуствувале и вие исто ? Дали е нормално или ?
     
  20. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Се разбира дека е многу нормално башка ако си била подолго време неактивна ова е сосема нормално .И мене ми се случи истото :)