1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ Дишењето правило е мноооогу важно. Исто, ако си вежбаш дома, отвори прозорец (на кипер) да влегува воздух, инаку одма ќе снемаш кислород и ете зошто отежнато дишеш. Иначе и самата Јулијан нагласува ако не можеш, направи само 5 секунди пауза, па продолжи ;) Постепено ќе си способна сите вежби да ги правиш ;) Јас еве во 4тиот ден успеав сите склекови да ги направам! :D

    p.s. Јас немам тегчиња, ама си наполнав 2 пластични шишиња од 1л со вода (скрос полни) и одлично ми се вклопуваат во вежбите. Исто можете да си наполнете шише од 0,5 л, ама со песок до горе ;)
     
  2. Eci98

    Eci98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    6
    Денес ми е втор ден,супер се ја обожавам џилиан
     
  3. whit3.cat91

    whit3.cat91 Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    11
    И мене денес ми е 2 ден.. вежбам 10 минути на степер па се префрлувам на џилиан.. само некако ме плашти то шо сум мека како перница за 3 месеци ... дали би имало некој резултат..?
     
  4. slash00

    slash00 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    а второто ниво го нема на јутуб веќе :( отварам ама ми покажува нешто како демек видеото било преместено :(
     
  5. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Еве ги овде сите 3 нивоа во 1 видео
    http://www.youtube.com/watch?v=KR7BK7jpu3M :D
     
  6. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Незнаев дека има посебна тема.Јас кога имам време вежбам од видеото za six week,six packs и стварно прејако е :D Не само стомачните цело тело за пола саат го вежбаш :!:
    Само јас не сум сигурна дали секојдневно да го вежбам видеото секако и со други вежби за нозе,раце бидејки имам читано дека ако правиш се исти вежби телото ќе се навикне и вежбите нема да делуват :?:
    Хммм...:?:
     
  7. Lanicka95

    Lanicka95 Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
  8. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас вежбам на ова виодео и можам да кажам дека не е само за стомачните има многу вметнато и вежби за нозе,раце,грб,кардио но сепак ако сакаш нешто за нозе би ти препорачала lunges,squats,wall sits, jumping jacks,jump squats,mountain climber :wasntme:
    https://www.youtube.com/watch?v=Vtb_jppp3Xo
    https://www.youtube.com/watch?v=oFlFZaGrmfA
    https://www.youtube.com/watch?v=suNj0eeFftw
     
  9. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам вежбано и има ефект сигурно и не само на стомакот мада е фокусирано на стомакот сепак е и за нозете бидејќи во 90% од видеото се уклучени и нозете и малку и рацете :)
     
  10. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Јас вежбам редовно, сакам малце да се здебелам а имам малце меше. Си имам чудна мака јас, да се здебелам а стомакот да го смалам. Планирам да си купам протеини, незнам дали е правилно или погрешно, ако пијам протеини да качам некое кило + секако вежбам, ќе го намалам стомакот. Незнам друго пошто стварно јадам, и после тренинг обавезно јадам, и јадам претежно здрава хранаа никако да се здебелам е**ти метаболизмот. Совет :?:
     
  11. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Битно е да венсуваш повеќе протеини ама не само протеини туку и масти(пилешко) а за вежбите намали го кардиото и повеќе вежби за strenght
     
    На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Значи нема да згрешма ако си купам протеини (оние што ги пијат професионалните вежбачи) а кардиот вежбам само еднаш неделно и тоа 15 мин. само, кардиото мие само заради стомакот, нели подобро се симнува со кардио :?:
     
  13. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Јас мислам да не купуваш протеини мислам дека треба да ги внесуваш по "природен пат" а не повештачки т.е таков тип на протеини.Јади повеќе овошје,зеленчук продолжи со таквиот тип на исхрана и се ќе си дојде на свое место. :) И ако веќе купуваш протеини советувај се со некого кој е компетентен за тоа немој да ги купуваш на своја рака
     
    На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. pancake

    pancake Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    27
    Левел 2 ден 1
    I think i'm gonna diee :worried:
     
  15. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Тоа е чуство после добро сработена работа :D
     
    На pancake му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    Едно прашање, од каде ги симнувате плановите за вежбање на Jillian Michaels?!
    Да ја пробам и неа.
     
  17. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    јас онлајн си ги вклучувам на јутуб.И јас сакам да си ги симнам некако ама незнам како :!:
     
  18. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    Лилит, ова се торенти за левел 1, левел 2 и левел 3. Не знам дали на овие мислиш. Бујрум:

    http://kat.ph/jillian-michaels-30-day-shred-2008-level-1-dvdrip-xvid-fico-t6046331.html
    http://kat.ph/jillian-michaels-30-day-shred-2008-level-2-dvdrip-xvid-fico-t6046333.html
    http://kat.ph/jillian-michaels-30-day-shred-2008-level-3-dvdrip-xvid-fico-t6046336.html

    Јас многу слабо кондиција имам. Не знам што да правам, мускулите ме болат од 15 минути кардио, после 2 дена не можам да одам. А за почетници се :tmi: Решив само да пешачам за почеток и онака си го шетам кучето, ќе потрчнувам со него во игра, белки ќе ми се подобри малку кондицијата и физичката сила.
     
    На zhap4e и Lilit им се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    Ги симнав. Ама... слаби се некако. И истото видео 30 дена? Едно мене ми дава. Јас мислев неколку планови за вежбање има за секој левл.
     
  20. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    Лилитке, не е истото видео 30 дена. Јас тоа што го симнав се три различни видеа од по пола саат и се три различни нивоа. Првото не е тешко, ама си бара напор. Второто дефинитивно не е за потценување, а до третото да бидам искрена немам стигнато, забушавам неделава. :$