Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Мојот фитнес ден (+ мотивации)

  Лилит, вчера завршив со левел 1, денес почнувам со левел 2. Верувај дека ако ги правиш баш како што треба (со тегчиња и без одмор, под правилен агол) ќе видиш дека имаат супер ефект. Вчера го гледав вториот дел и само од гледање сфаќам колку е напорно и тешко. Ама барем знам дека секој дел ми опфатен во тие 27 минути. Плус, јас си скокам на замисленото јаже уште додатни 10 мин и тренингот ми трае 40тина минути.
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.557
  Допаѓања:
  99.689
  Мојот фитнес ден (+ мотивации)

  Абе јас ваљда дека ги правам тие од тренинг клуб на Најк, кои од старт по напор се на левл од вторите, заради тоа овие не ми делуваат тешки. Што знам...
   
 3. pancake

  pancake Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  27
  Се разболев и пропуштив 3 дена :worried:
  сега денес почнувам од почеток со левел 2
   
 4. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  261
  Прв ден ми е денеска. Се обидов сите да ги направам како што треба, е сега ќе продолжам уште наредниве 29 дена и ќе видам какви резултати има. :)
   
 5. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
 6. gjyste

  gjyste Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  женски јас почнав со овие вежбите за намалување на стомакот али многу ми се тешки :sweat: ... е сеа сакам да ве прашам дали ми ги препорачувате овие 6 неделни вежби http://www.youtube.com/watch?v=ZJ8Zdj0OPMI или овие што се со 3 нивоа за 30 дена? пошто имам голем стомак и сакам да го скинам... позззз
   
 7. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  овие се супер.јас ги имам вежбано и се имам вода направено.се има во нив кардио,вежби за нозе,раце,задник,буквално се :D но ако имаш вишок на стомакот почни со некои кардио вежби како трчање :!: енос го прочитав последното,ако сакаш да ослабиш подобро ти е тие со 30 дена иако ги немам вежбано знам дека многу луѓе постигнале ефекти :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Да подобро 30 days shred а после овие а можеш 30 days shred да ги правиш повеќе од 30 дена зависи од тоа колку можеш да издржиш и колку си физички активна
   
 9. Shopa.holic

  Shopa.holic Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Феминки, го имам завршено " 30 day shred " и сакам уште и уште. Џилиан е одличен фитнес тренер! Проблемот е тоа што сакав да ги ослабам нозете а само ги затегнав, а ослабнување имам на стомакот т.е. "спољерите"... Ама во секој случај ја препорачувам.
   
 10. realistikgirl

  realistikgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Имаш Body Revolution исто од Jillian. Можеби ќе ти помогне.
   
 11. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Можеш 6 week 6 pack за стомачните и има и no more trouble zones за кој дел од телото ти сакаш.Иначе мислам дека body revolution го нема онлине а ни за симнување
   
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.827
  Допаѓања:
  46.050
  А Ripped in 30? Гледам по нет и тие се испофалени :) Јас ќе ги барам нив од кога завршам со 30 DS. Туку, се си мислам дека би требало да има денови за одмор, и тоа еден ден кардио во полесна варијанта некоја и еден ден за одмор... Ама што знам... По интернет се и сешто пишува, демек ако скокнеш ден, после било тешко да продолжиш, демек многу демотивирачки биле, ама Џилиан знам дека препорачува ден за одмор. Плус, не дека ми се нешто екстремно тешки, секако се навикнав веќе, туку почнав да чувствувам некој напор на зглобовите, и страв ми е да се опуштам целосно, затоа што мислам дека секој момент може да се повредам... Ама пак, ќе пробам денес, ако мислам дека можам вистински да ги правам вежбите, ок, ако не... ќе ги заменам со зумба или тае бо... А ако успеам пак да ги направам, секако ќе додадам зумба плус, ако имам време :)
   
 13. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Прашањево не ми е соодветно за темава али неможев да најдам друга.. значи ги правам и овие вежби и идам на зумба.. и сум така малце полничка не многу али си имав сало.. и сеа почнав многу напорно да вежбам скоро месец дена, али диета не држам само го намалив благото и газираните сокови.. но чуствувам ко мускулите на нозете да ми се затегнуваат а не да слабеат. Не ми се намалува обемот на нозете туку листовите на нозете ми се поизразени ко муслули непто.. дали со тек на време ќе ослабат или пак треба диета да држам..
   
 14. Shopa.holic

  Shopa.holic Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Повеќето ги имам спуштено од Џилиан, сакав да почнам со Banish Fat Boost Metabolism, гледав позитивни коментари по форуми за оваа програма најмногу била наменета за слабеење. А "No more trouble zones" дали си го вежбала или некоја друга феминка можеби?? А за 6 week 6 pack не би сакала бидејќи немам проблем со стомакот. Фала за совет :)
   
 15. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Сум ги вежбала и одлични се, всушност сите од неа ми се супер а no more trouble zones се повеќе за затегнувње на кој дел од телото ти сакаш. banish fat boost metabolisam е повеќе како кардио :) и да ако можеш да ми дадеш линк за симнување на body revolution ако има фала ти :^)
   
 16. whit3.cat91

  whit3.cat91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Jas vezbam pola sat na sabajle i pola sat navecer. Prvo vezbam edni a navecer mi se zadolzitelni 6 week 6 pack.
  [mod-kirilica:3cdciwo9][/mod-kirilica:3cdciwo9]
   
 17. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  423
  Втор ден денес. Неможам да одам. Ми се тресат колената.
  Секако, не успеав да ги направам сите, склековите малце ме зезаат. Ама, ќе успеам, знам, морам.
  Инаку, ги правам тие 30 day shred и тие за стомачни :)
   
 18. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Само што ги завршив вежбите со три нивоа првото го почнав денес и навистина е мн напорно но вреди иако немам ништобза симнување сакам телото да го затегнам највеке стомакот и нозете...па ај со среќа нека ми е... :D
   
 19. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  67
  Го почнав 30 day shred и еве втор ден го завршив.. :) Веднаш чуствувам малку цврстина на мускулите на нозеве :) Ај со среќа нека ми е да го завршам до крај па ќе пишам за резултати :D
   
 20. Mihaela13

  Mihaela13 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  11
  Денес 3ти ден од 30 day shred, се надевам дека ќе има резултати.. :)