Вежби на Jillian Michaels

Дискусија во 'Фитнес' започната од infinity.and.beyond, 8 јануари 2013.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.499
  Прв ден од LEVEL 2 (30 days shred), како грев сум се влечела по паркет, како растопено скапано желе, како мастика на жежок асфалт, како патник во 23ка без клима сред јуни месец на 38 степени...
  :sweat: :sweat:

  Се надевам ќе се исплати овој труд и оваа мака, поминав се` од вежбите колку што можев најдобро, ама кревањето тегови нагоре со двете раце и балансирање со една нога која се витка и не смее да го допре подот мислам дека ме докрајчи поштено... :sweat:
   
  На SexiLy, QueenN и Dog-lover им се допаѓа ова.
 2. Lemony

  Lemony Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  66
  незнам дали смеам да постирам други фитнес програми овде кај Џилиен ама морам оваа да ја споделам со вас
  http://www.youtube.com/watch?v=ocWjGpBrTjg
  во ова видео се ставени повеќе видови на вежби и затоа е многу долго, на каналот ги има вежбите поединечно во зависност од вашата желба за вежбање...
   
 3. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  [/quote]
  Еве за тебе http://www.youtube.com/watch?v=ZJ8Zdj0OPMI вежби само за стомачните :up:[/quote]
  дали знаете за Левел 1 рутината како е, мислам колку пати неделно?

  Уште едно прашање, со што е подобро да се почне 30 days shred или Ripped in 30?
   
 4. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Еве за тебе http://www.youtube.com/watch?v=ZJ8Zdj0OPMI вежби само за стомачните :up:[/quote]
  дали знаете за Левел 1 рутината како е, мислам колку пати неделно?

  Уште едно прашање, со што е подобро да се почне 30 days shred или Ripped in 30?[/quote]
  Можеш од 3-5 пати во неделата зависи дали тренираш нешто друго а 30 i ripped in 30 ти се воглавно исти само разликата е во тоа што 30 shred е постаро од ripped in 30 уствари тоа е како да возиш фичо место ферари ама и од двете ќе имаш ефект. :D
   
  На Nade-sunrise му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
 6. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
  Сакам нозе како на Natalie. ]:)
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
  Женски, дали од вежбиве се слабее или само се зацврстуваат мускулите? Бидејќи јас сакам прво да ослабам, а потоа да ги зацврстам мускулите... :)
  Инаку денес ми е трет ден од Level 1. И секое мускулче ме боли. Ама мислам дека ќе се исплати. :D
   
 8. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  206
  ^^ левел 1 од кои вежби? јас ги вежбам Body Revolution веќе 2-2ипол недели и почнувам да гледам промени, мали но има :)
  Пробај со овие вежби, бидејќи се за слабеење. Jillian вика дека се за екстремно губење тежина, но ако ја држиш и диетата што она ја препорачува. Јас не држам никаква диета. Јадам мали порции почесто во денот и нормано внимавам што јадам, што поздраво, повеќе зеленчук и овошје и многу вода.
  еве ти линк за вежбите јас од тука ги симнав, го има и планот за исхрана тука.
  https://thepiratebay.sx/torrent/7181421 ... Revolution
   
  На ice.woman му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
 10. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  body revolution е ако имаш многу килограми за губење над 15кг. а 30 days shred i ripped in 30 се комбинирани кардио и зацврсутвање и може да ги вежбаат тие што имааш малку за губење.
   
 11. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
  Па јас имам околу 10 кг. за симнување. Меѓутоа ми е страв ако направам мускули, а да не ослабам. :)
   
 12. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Па почни со 30 days sherd и не се плашете толку дека само ќе се набилдате а нема да ослбете бидејќи колку повеќе имаме мускули повеќе калории согоруваме и кога не сме активни.А со 30 days sherd ќе почнеш да го обликуваш телото.Поздрав :D
   
 13. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  1.153
  најискрено еве мене тоа ми се случи
  ама ми се допагаат мускулчињата :D
   
 14. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Колку кардио има во вториов левел на 30 days shred :o Вчера втор ден, мислам дека срцево ќе ми прсне. Одвај го чекам третиот левел, таму ми се чини има повеќе strength вежби, а и попознати ми се истите.
   
 15. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Од jillian michaels 6 week six pack колку левели има? Јас имам симнато само левел 1 и 2 (само нив ги најдов).
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.847
  Допаѓања:
  46.123
  ^ 2 се
   
 17. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  752
  А како се прават вежбиве од 6 week six pack, 3 недели 1 левел и 3 недели 2 левел...или?
   
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Го вежбам Banish Foot веќе еден месец, 4-5 пати неделно. Напорно е на почетокот, да, но после 4-5 вежбања ќе забележите колку сте поиздржливи од првиот пат и навистина се исплати. Не го препорачувам за некој што вежба од скоро, но оние со кондиција пробајте :)
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.847
  Допаѓања:
  46.123
  Па мислам дека треба да го вежбаш првиот левел додека не си спремна да преминеш на втор. Она six week six pack е само од комерцијални цели, за убаво да звучи...
  Таман постепено ќе се навикнуваш на вежбите, поубаво ќе ги правиш и со поголем интензитет - и нормално, ќе има и поголеми ефекти :)
   
  На silk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
  За 30 days shred level 3, нема ли соодветно видео? Најдов само едно што ги поврзува сите три нивоа.