1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Велес

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Offspring, 31 мај 2011.

  1. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.593
    За рибите, не знам:)) Знам само дека имало огромни кои лежеле на дното, ама не се замарам со нив:) Водата е чиста, само на почетокот има кал, ама тоа не е нечистотија, туку нормална работа кога 20 деца ќе ритаат у водата.
    Иначе, кога врне, Велес е хаос. Затоа не ти се допаднал.Во Снупи храната ја расипаа, ама па има се еден куп кафанчиња, и има вкусна храна секаде, по нормални цени.
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Cka и ти ли си од Велес? :) Бреј колку многу не има 8) Кога се зачленив лани само јас бев активна од Велес на форумов, и Велешанка чат-пат :) Сега се намноживме 8)
     
    На The-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Aa Снупи го нема сега, ама затоа Круг...
    Да можам деноноќно ќе јадам од таму,храната е ептен добра.
     
    На crazylady, Chocolate.me и Angelche им се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мене не ми се допаѓа од Круг, еднаш имам пробано :shake: Според мене Парадизо рулз :rock:
     
    На aaleksaandraa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Пробај уште еднаш. :D
    Кашкавалот што го ставаат фала Богу не е растителен,квалитетен и вкусен е.И салама ставаат доволно,и кечапот и мајонезот не им се вода,и лепчињата не се ронат и не се суви.

    За разлика од Скопје каде се ова што набројав е спротивно. Суво лепче,кечап и мајонез 1 % само,салама...не знам дали е салама всушност :D ,кашкавалот растителен...вкус слабо. :worried:

    И бутиците се стварно убави,има различни парчиња облека,не само цвеќиња.
     
  6. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Маца, пробај од Парадизо. Тоа еден сос што имаат... АХАМ! :D И јадењето е некако сочно, не знам како да го опишам. Ова ти го кажувам од неколку гриза, уште немам асално јадено од таму. Среќа другарка ми редовно си јадеше, машала машала, па јас крадев апки. :D

    Додека одевме уште на школо, почнаа и тостовите од Круг да ги мелезат. Се разбира, заклучок од гриз, немам јадено цел тост. :lol:

    Сепак пробај го Парадизо. :wasntme:
     
  7. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ми направивте лиги сега. :D
    Се надевам во скоро време ќе одам, и обавезно ќе јадеме од таму.
    А сакам и до базенот да тркнам.
     
  8. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Бујрум, кој е за идење нека иде, прва форумска феминска постава го пречекува во Велес. :D

    Јас мислам дека и базенот не е веќе тоа што беше. Нели, и тој беше на Снупи, сега некој друг го работел. Наводно - јас немам отидено - се било хаос, не ја хлорирале доволно водата, цените ги покачиле... Не знам, може си измислуваат, ништо чудно. :D Некна баш минев од таму и беше полупразен, ама сепак не сум дефинирала уште мислење зошто е така.

    А офицерски.. :x Вчера на сестра ми и купуваа пирошки и им ги спакувале во хартиено ќесе како кифли. Чиничиња пластични немало веќе, а ги тргнале и пиците. Сега ако сакаш да нарачаш пица, нема од каде. Од круг прават пици ?? :?: Жално, тоа место има мнооогу потенцијал! :!:
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Базентот бил пола на Пачуковци - Франкфурт мафија, пола на Аце снупи. Наводно им должел пари па затоа така. И јас немам отидено оваа година, лани нон стоп киснев, и сезонска дека имав.
    Да ви кажам право не ми е мака за пиците воопшто, и така беа грозни тие од Снупи не ни личеа на пици |(
     
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Сега кога бев во Велес јадев во круг. Леле суви сендвичи, грозни лепчиња, проѕирни салами-НУЛА.
    Ми се чини едни сендвичи кај нас што правеа поубави нема да јадам, сега ни е затворена :( .
     
  11. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    А, да дојдете сите кај мене дома на по една шопска ?? Многу е сочна, ама ептен. Секој ден по 2-3 пати ја јадам. :rofl: Абе само дојдете вие, еве штрумфетка дошла, нареден пат да се јави фино лепо. :wasntme:

    И ќе заборавев и јас такво нешто имам чуено за базенот. Знаеш, што знаат нека прават, само нека го одржуваат квалитетот, а вака... :x
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Шопска?!
    Јас идам одма тогаш :wasntme:
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Вечер жива свирка на базент, со The Light! Јас сум таму :rock: Лазе ми вети дека ќе ја направи еднаш Убер Македонише за мене хел јеаааа :rock: :rock: :rock:
     
  14. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Јас имам појдено во Велес само еднаш. И тоа пред 3 години, ама бев од школо, натпревар имаше, во тоа училиштето што е право по патот(угорнината) спроти црквата во изградба што е.
    Ама објаснување :D
    И бај д веј, може некоја да ме просветли кое е тоа школо, до ден денес не му го научив името :D
    И знам дека ни остана малце време дур ги чекавме резултатите, да се рашетаме. Ама ние пустите, на нозе више не можевме да стоиме, а не па да шетаме. Се спикавме во еден од кафичите што ни се најде на пат, и после трк назад.
    За жал ништо не успеав да видам.
    Иначе, многу ми е интересен дијалектот велешки. Ама преинтересен. И ставањето на акцентот во зборчињата. Јас се обидував, ама залудно. :D
    Следен пат кога одам, има цел град да го исшетам, и најбитното: да се изнајадам. :D Знаете, лиги ми потекоа дур читав за Круг, Парадизо. :D А шлаг на се' - шопската на Дузи. :x
     
  15. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Сакате да кажете дека Снупи го затвориле или дека услугата е многу под ниво :o
    Пред месец дена бев и се најадов како свинче, превкусно ми беше и исти цени. Нееее ;( ;( ;(
     
  16. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Бујрум, бујрум сите на шопска. Во секое време и невреме. :rofl: И едно ракииче кога ќе ви дадам да мснете, мх! :rock:

    А школото е Блаже Конески. Прилично изградено од лим. Ама најубавата година од моето школство ја поминав таму. Година велам, затоа што само во осмо учев таму. Ма супер ми беше, малку е како лавиринт, ама кога еднаш ќе ти влезе во срцето... :inlove: :rofl:

    И да, снупи е затворено. :fubar:
     
    На FortuneTeller.xD, Strumfeta93 и caroline.costa им се допаѓа ова.
  17. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.371
    ех тие којниЧки сокаци и угорнини дуса ми вадеа :)
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Колку е абсофакинглутли празен градов! Уф, мислам дека само јас, другарка ми, Офи и дечко и сме, други нема. :rofl: Нема никаде да се оди, ништо да се прави, се е испозатворено... едно од подосадните лета во мојот живот. :x
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ние сме тие у градов 8)

    Него, и сестра ми е у Велес, само она си седи дома :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  20. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Абе речи и нека испадне, нека се згужва малку чаршијава. :rofl: Инаку, не знам дали имаш приметено, функционираме на систем после 12, 12 и пол, правец дома, сите на фејсбук. :D Сите 50 души кои се мотаат по улицине, де.

    Ќе спобудалам уште малку во градов, најозбилно. :x
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.