1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Велигденски пораки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Viiky..McDolley, 23 април 2011.

 1. Viiky..McDolley

  Viiky..McDolley Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки,
  ми требаат повеќе велигденски пораки, доколку знаете некоја пишете ми. :)
  Ви благодарам и нека ви е честит празникот на сите Христијани!!
  Христос воскресе !!!
   
  На B.juste му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Побарај на гугл Велигденски пораки и ќе ти излезат ќе ти напишев некои ама нетов нешто ми кочи па не ми се отвара пола саат. :@
   
 3. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Христовата светлост нека ви го осветли патот, душата нека ви ја наполни со радост, да ви сочува се што имате и подари се што сакате. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
   
  На Wild-GirL, easyyyyy и Viiky..McDolley им се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Светото јајце Христово што денес куќата ви ја краси, нека ви донесе многу здравје, среќа и од секакви маки нека Ве спаси среќни празници на сите

  ... Ова е најубавиот македонски празник ... Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас ... ЉУБОВТА ... ИСКРЕНОСТА ... ДОБРОДУШНОСТА ... и секогаш бидете она што и всушност сте за да сите знаат колку е убаво да си бидете само ... СВОИ ... Имајте ... ПРЕСРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ ...

  Neka svetlinata na HRISTOVOTO VOSKRASENIE vi gi osvetli vasite srcata ,a negovata beskonecna ljubov go blagoslavi vasiot zivot i vasite domovi.
   
  На izaaaaa, easyyyyy, Viiky..McDolley и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Додај легендa мир во душата, љубов во срцето со верба во Бога, во слава на Христос да се радуваме, да простуваме, да сакаме и да се почитуваме. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
   
  На easyyyyy и Viiky..McDolley им се допаѓа ова.
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Додека велигденски јајца кршиш во твојата душа нека владее мир,нека Христос ти даде снага да злото не те совлада. И нека оваа реченица ти се мота низ глава "денес е почеток на нов живот" и денешниот празник нека ти донесе многу среќа и љубов. Христос Воскресе.
   
  На Viiky..McDolley и easyyyyy им се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  "I am the resurrection, and the life: he that believeth in me shall never die"
  As the season of Resurrection comes, may the miracle of Easter fuil ur heart with joy!
  Happy Easter

  Не сум христијанка, но ова ми е прекрасно вклопено. :)
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Слезе од небото заради наше спасение. Страдаше па заради нас воскресна, се вознесе на небото. Нека силата божја го благослови твоето постоење. Христос воскресна - Навистина воскресна !!!
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Нека светлината на Христовото Воскресение ви ги осветли вашите срца,а неговата бесконечна љубов,го благослови вашиот живот и вашиот дом ... Христос Воскресна
   
 10. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Денес , нека се веселат небесата, нека се радува Земјата, нека празнуваат видливите и невидливите светови, зашто Христос, нашата Вечна радост - Воскресна од мртвите ! Нека ни е за многу години празникот Христијани... Христос Bоскресе
   
 11. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ви го честитам овој животворен ден, кој е една и единствена основа на христијанскиот живот и христијанската надеж. Да поздравиме сé што е во светлината на Христовото Воскресение, зашто после него сé е поразлично од она што го имавме вчера, сé изгледа подобро и повеличенствено. Да ја искусиме целата сила на оваа Пасхална радост, зашто, само во светлината на Воскресението, животот добива вистинско значење.
  Христос воскресе!


  Честит Велигден!
  Ви го честитам најголемиот христијански празник, и ви посакувам многу, здравје, радост, успех и слога! Од срце на сите им посакувам смирение и срцата да ви бидат исполнети само со љубов, оти нашиот бог се жртвуваше за нас заради преголемата љубов кон нас, земајќи ги врз себе нашите гревови.
   
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Превземајќи ги сите наши гревови,бил мачен и навредуван,распнат на крст.
  Крвта која течела на неговите раце ја објаснувала љубовта и гревта на Исус.
  Крвта која течела низ неговите образи ја објаснувала маката и силата на Исус.
  А,тогаш.Тој воскреснал од мртвите.И докажал уште еднаш.Дека тој е Божји Син. ХРИСТОС ВОСКРЕСНА! (можеби не е порака за на некого да му ја пратиш, ама многу ми е убава)

  Патем, Честит Велигден феминки. :*
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Нека ви е честит Велигден,нека се простат сите грешки намерни и ненамерни,нека не води мислата за поубаво утре со чисто срце.