1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Величествениот век (Мuhteşem Yüzyıl) [Канал 5]

Дискусија во 'Канта' започната од tea4e, 25 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Бидејќи се затвори темата Величенствениот,реков да отворам нова бидејќи девојките беа нај активни во неа.Па еве додека се отклучи нека служи оваа.

  Па ајде девојки продолжете си со пишување.
  Ако темава смета слободно-КАНТА...! ;)
  Еве за почеток неколку сликички од мене. ;)

  Нигер,Зумбуљ и Даје!
  download/file.php?mode=view&id=78642&sid=vyx9vHbCam6SwtWwvHBd8i0KrzRvEUtV

  Махидевран
  download/file.php?mode=view&id=78643&sid=vyx9vHbCam6SwtWwvHBd8i0KrzRvEUtV

  Хуремче.... :inlove:
  download/file.php?mode=view&id=78644&sid=vyx9vHbCam6SwtWwvHBd8i0KrzRvEUtV

  Да се потсетите на Ајбиге
  download/file.php?mode=view&id=78645&sid=vyx9vHbCam6SwtWwvHBd8i0KrzRvEUtV

  Многу ретка слика,нели?
  download/file.php?mode=view&id=78646&sid=vyx9vHbCam6SwtWwvHBd8i0KrzRvEUtV
   

  Прикачени фајлови:

  На Alesii и Majuv4ence13 им се допаѓа ова.
 2. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  [​IMG]
  Хуремка колку е најубава само..
  [​IMG]
  срце е бе..
  [​IMG]
  само за TheaEsposito :*
  [​IMG]oд кај до кај стигна... :clap: :inlove:
  [​IMG]
  кога ја венча..
  [​IMG]
  [​IMG]душа Лео..
  [​IMG]
  криво ми е за Ѓул ;(
  [​IMG]ептен,ептен е убав..
  ај доста ви е ...после пак
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Супер што повторно ќе ја имаме истата тема.Што е до мене немора ни да ја вратат старата,оваа е супер :inlove: Браво за tea4e :l:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.