1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Венеција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од sanjalica, 9 јануари 2012.

  1. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Мислам дека нема потреба од автомобил бидејќи и да пристигнеш во Венеција, ќе мора веднаш на почетокот да го паркираш некаде бидејќи понатаму мораш пеш. Верувам дека изнајмнувањето, бензинот и паркингот ќе те чини едно мало богатство, наспроти брзиот воз кој во правец е само 1.30е.
    Од Тревизо фативме автобус, има неколку компании, ќе видиш која најмногу ти одговара. Цената на повратен билет е околу 15е.
     
  2. lamba

    lamba Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    венеција ја чекам и она мене ме чека за со момче да ја шетам :inlove:
     
  3. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки.. Јас имам одено во Венеција...едноставно прекрасна е...има каде да се шета и има што да се види ... Преубаво место за прошетка и фотографирање хаха... Преубаво гиро имам јадено :D:inlove::pizza:
     
  4. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Здраво. Сакам да ја посетам Венеција во декември на почеток па што мислите дали е многу ладно или убаво би било овој период да се посети?
     
  5. Ана на мама

    Ана на мама Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    1.820
    Пол:
    Женски
    Не знам баш дали Декември е погодно поради ветровите и брановите можеби нема да може да прошетате убаво, сега пред некоја недела цела Венеција беше потопена и кафичи и продавници имаше и телевизија прилози за тоа. За мене најубаво е Април/Мај топло но не премногу и што е најважно не мириса. Во летниот период поради високите температури испарува водата од каналите и мириса :mm:
     
    На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Венеција е најубава во Мај, пријатно е за шетање, фоткање, кафенце, за се’. Има каде да се прошета и што да се види, посебна и поинаква од било каде. Вреди да се посети. Плоштадот Свети Марко ми остави посебен впечаток.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Marialolly

    Marialolly Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2021
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Што мислите дали вредат турите за посета на Венеција со бус ?Дали бил некој бидејќи патувањето е доста долго :/