1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Венчаницата по свадба?

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 26 април 2013.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Абе не си нормална :rofl: :rofl: 40 дена ? Ауу...извини што се изнасмеав, ама ова ми падна во очи ме потсети на нешто друго кое не би го споменала во ваква убава тема.
    Јас еве ни по година дена не сум ја испрала, жал ми е да не се упропасти, а за нечиста па нечиста е на долните рабови, кај што се влечела по подот додека ги носев балетанките при крај.
     
    На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.520
    Пол:
    Женски
    Летово го исправ фустанот и го ставив во торба. Среќа што не се работи за венчаница, па успеав да го свиткам и да го сместам во торба.
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Jas uste 5 dena po svadba ja isprav samo edniot del cipkata ne za da ne se razvlece ja spakuvav vo vakim kesa i ja staviv pod krevet. Nitu planiram da ja nosam nitu izdavam nitu i se pritresuvam mnogu mnogu. Ubav spomen ete ne ja plativ skapo a samata vencanica e bas lezerna pa nisto cudno ponataka da mi tekne da odi ma prefarbuvanje da si napravam ubav fustan ;)
     
    На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Jas vencanicata si ja odnesiv na hemisko posle 1 nedela od svadbata mi ja sredija i sega mi zafaka ogromen prostor vo skafot vo spalnata.. da ja poslusav sestra mi togas i da si ja iznajmev i pari i prostor ke zastedev :D
    Citam vo vakum vreki gi stavate kako ne mi teknalo do sega (facepalm) uste utre ke si kupam i pod spalna ke zastedam na prostor :)
     
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Уште не ми е однесена на хемиско, а планирам...скоро две години:$
    Планирам да ја чувам, па здравје во неа по маскенбали ќерка ми ќе ја правам самовила :lol:
     
  6. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Ja odnesov na hemisko i taka mi sedi, a rado bi ja prodala. Planiram da ja stavam na internet. Mene mi bese prekrasna, se cuvstvuvav bas kako princeza ama ne cuvstvuvam nekoja potreba sega da ja cuvam vo plakar i posle 20 god da ja frlam pak. Vaka poubavo bi bilo ako uste nekoj bi ja nosel i bi se cuvstvuval ubavo kako i jas.
     
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Мојата венчаница не е класична и е многу практична за чување. Ја избрав (купив) онаква каква што посакував да биде, се чувствував пријатно во неа и тука заврши приказната. По свечениот момент, ја средив и ја спакував без конкретен план што би правела со неа од причина што не ми зафаќа простор. Не размислувам за продавање затоа што фустанот е многу мала величина.
     
  8. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.314
    Со мојата венчаница се позанимава мајка ми. После свадбата ја одесе на хемиско, а сега спакувана седи во шкафот кај моите дома. Во мојата стара детска-девојачка соба. Ми велеше мајка ми да си ја земам дома, ама не сакам да ми одзема простор, така да останува кај моите.
    Не знам што со неа понатаму, да не беше темата немаше ни да ја сетам венчаницата.
     
  9. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.366
    Пол:
    Женски
    Jas za mojata vencanica posle svadba skroiv sovrsen plan ;) najprvo ja odnesov na hemisko, gooooolema greska mi zedoa 2.500den :o a mozev vo navlaka i ajt vo masina nisto nemase da i se desi :lol: potoa ja odnesov kaj snajderkata koja mi ja siese i mi ja skrati, odnosno mi bese onakva tesna do kolenici, pa se siri nadole, sirena bev de :lol: pa znaci samo delot sto se sirese go izvadi i taka fustanceto si go oblekov za mladenci (hollest):makeup: e sega seto toa sto ostana od nekogasniot nevestinski fustan mi stoi vo plakar vo hodnik, spikan vo nekakva si kesa, bidejki bese tesen, bez mnogu materijali, tulovi, ne mi zafaka mnogu mesto inaku ke idese direkt na tavan. Ideite svoite idni deca da gi doteruvam vo nego za maskembal otpadnaa :worried: bidejki ne e veke fustan nego fustance i da moze smizli vo nego da gi pravam, no ne i princezi. Inaku jas go nosev na majka mi za maskembal vo 3to odd i zemav prvo mesto :D :D
     
    Последна измена: 16 декември 2015
    На Hortenzija, cresa-jagoda, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.
  10. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.288
    Допаѓања:
    34.220
    Пол:
    Женски
    Каде откупуваат венчаници?
     
  11. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    Si stoi vo plakar,me potseka na ubavi momenti :l:
     
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Јас ја исправ 3-4 дена после свадбата, ја спакував и ми стои во мојата соба кај мајка ми во плакар. Жива глупост е тоа да се чека 1 година со толку прашина и пот на неа, ама кој како си сака.
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    65.455
    Пол:
    Женски
    Немаме правено свадба сеуште, но јас би го чувала. Мајка ми си го чуваше и како помала стално го отварав плакарот кај што и беше закачен, го пробував и и велев леле мамо колку си била убава најубав фустан имаш. :D
     
  14. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    венчаницата по свадба ја соблеков и ја вратив од таму од кај што ја изнајмив. Чиста работа
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.557
    Пол:
    Женски
    Кај свекрва под лежајот стое.
     
  16. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Тргни ја од таму може магии да ти направи.. :rofl::rofl:
     
  17. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.094
    Допаѓања:
    37.557
    Пол:
    Женски
    Сега е под мојот лежај.
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Океј, ми олесна нема да те мислам.:rofl::rofl:
     
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ја фрлив в ѓубре, после 15 години висење во плакарот.
    Total waste of money.
     
  20. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Немој немој.
    Во ѓубре фрлаат тие што се разведени само. :rofl:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.