1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Венчаница порачана преку интернет

Дискусија во 'Свадба' започната од blondini, 6 февруари 2011.

  1. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    јас искрено немав никогаш намера да порачам венчаница на интернет но од кога ја видов темата се заинтересирав многу погледнав некои страни и навистина цените ме изненадија па и да се плати и царина и данок пак ќе биде половина од она што би го платила тука.

    сеуште ми е рано да ја нарачувам, но мислам дека ќе отидам во некој бутик да видам кој модел најдобро ми стои дали широк или тесен и би си го нарачала на интернет. пишува дека примаат секој вид на рекламација и ретко по форумиве кој се пожалил. навистина сакам да имам венчаница која навистина ми се допаќа но да не ја платам цело богатство така да кинава ни заврши работа.
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Јас размислував да порачам венчаница на интернет, стварно има многу убави и не беа скапи ама се плашев дека нема да ми одговара големината или материјалот ќе биде чкарт или не дај Боже да не ми стаса воопшто :o .... не бев храбра ;( , ама сепак имав многу убава (барем мене ми беше убава) :) си ја одбрав одтука ;)
     
  3. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    jas ja poracav mojata vencanica preku internet..i mnogu sum zadovolna mozam da kazam prezadovolna bidejki kaj nas mozese istiot fustan da me cini nad 500 evra i izraboten so nekvalitetten materijal:)) za site koi mislat da poracat preku internet ne se mislete ke gi dadete tocnite dimenzii na vaseto telo i se ke bide vo red, mene mi e tocen, zamislete kaj nas odite na proba i pak nesto ne e vo red a mojot bez probi izleze tolku ubavo sto nemozam da opisam stranata na sajtot e http://www.tidebuy.com pozdrav do site
     
    На maca99, Silve02 и veronikaveronika им се допаѓа ова.
  4. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    А ако не е тајна, колку те чинеше твојата венчаница? Дали сите трошоци за царина, испорака беа вклучени во неа?
     
  5. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    не е тајна воопшто, ме чинеше 200 евра и плус платив за испораката до дома 18 евра други трошоци немаше :D
     
  6. Silve02

    Silve02 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1

    Zdravo devojki, dosta se zainteresirav za temava, razmisluvam da naracam preku www.tidebuy.com no procitav mnogu losi komentari za kvalitetot na vencanicite i deka vsusnost moze da dobes dosta mnogu kopija na onaa od slikata (duri i druga vencanica, so nekolku broja pogolema) pa bi sakala ako ne vi e problem na tie sto veke naracale i se zadovolni :) ako moze barem po edna fotografija da prikacat ili pokonkreten komentar za toa sto dobile. Pozdrav do site
     
    На sirena4 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Девојки, а не ви е некако преголем ризик ?

    Во секој случај, доколку нарачате гледајте да ја добиете барем еден месец пред свадбата, за да можете нели да спасите нешто доколку има проблем :)
     
  8. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    знаци мојата венцаница е порацана од овој сајт и немав никаков проблем ке ја сликам венцаницата овие денови ке ја пратам :) мене ми е тоцна на број ги дадов димензиите и се е потполно исто како на сликата за квалитетот да не зборувам..подобар материјал немам видено на венчаница... :) :)
     
  9. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    ајде ќе чекаме јас едвај чекам некој да ме убеди само пред порачување сум лол
     
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    И мене ме заинтересира идејава за онлајн порачки и ако направил некој споредба на пример фустанот што го платил оналјн 200 евра тука за колку би го земал истиот-сличниот. Свадбиве некако товар се и би сакала полесно и поевтино да поминам, толку расфрлање за еден ден не ми се преживува.Дури и 200 евра ми се многу за фустан што ќе го носам еден ден. Кој ги измисли свадбиве и толку трошоци околу нив, стварно непотребно.
     
    На wizardess му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Liena

    Liena Активен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ајде девојки нека стави некој слика од фустаните кои ги нарачале :) И јас сум за нарачување од интернет :)
     
  12. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    извинете што почекавте малку викендов бев повеке зафатена но сега најдов слободно време и еве ме ова е фустанот што го порачав..мене ми се допага очекувам ваши коментари и слики од фустаните доколку се одлучите да порачате :D
     

    Прикачени фајлови:

    На awl, kolovoz, feminium и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    па супер изгледа и плус цената кога ќе ја слушниш нема споредба. јас сум убедена ќе нарачувам. некој совет да ни кажиш на што да внимаваме или слично?
     
  14. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    драга ке внимаваш само на димензиите..на youtube има видеа како точно да се измериш а и на страната пишува како да се мериш ке ги дадеш точните димензии и нема да има никаков проблем :) секако има каква боја сакаш таква :) замисли кај нас одиш по проби и секогаш има некој проблем мене навистина ми е чудно како можеше без никаква проба да ми биде толку точен..навистина како да го шиеле врз мене :D :D :D се надевам дека се ке излезе како што сакаш и очекувам слика од венчаницата кога ке ти пристигне поздрав ;)
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blubell

    blubell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13

    И мене ме заинтересиравте...
    Најефтина (а да изгледа убаво венчаница) не е под 350 евра во МК...а ваму види какви се не има и тоа за 200-300 долари...

    Можеш да ми кажеш доставата како е?Преку ДХЛ, пошта...како е?
    Не плакаше царина..такви глупости?
     
  16. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    мене фустанот ми стигна во милано бидејки моментално сум овде, кога ми го испратија фустанот ми дадоа некое бројче и да проверувам до каде ми е стигнат, кога пристигна на аеродром ми јавија дека ке го донесат до дома и ми кажаа за испораката се плака 18 евра друго ништо не платив само тоа... ;)
     
  17. kikadzoce

    kikadzoce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    луѓе а за во мк од оваа страна му има на некој стигнато како се цени со испорака и слично дали стига фустанот за времето таму што го пишува ве молам нека некој ми одговори
     
  18. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Не не подобро во живо да си ја пробиш отколку така преку нет.
     
  19. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    i jas sakam da naracvam vencanica pa ve molam pisete kolku trosoci ima za carinenje i tie raboti
     
  20. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Изгледа не може во Mакедонија да се порачува од овој сајт www.tidebuy.com, бара pay pal.