1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Венчаница порачана преку интернет

Дискусија во 'Свадба' започната од blondini, 6 февруари 2011.

  1. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Баш сега го гледав истово на фб,значи се умрев од смеа :rofl:
     
  2. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Јас не би порачала венчаница од нет во никој случај.
    Без разлика што има таму дадени големини, за да си измерите од дома, никогаш нема да знаете дали ќе ви стои добро додека не пробате.
    А исто и материјалот не се знае со сигурност дека е тоа како на сликите што е поставено.
    Мој совет е да не си ризикувате.
    Имам порачувано облека од нет и многу пати се зафркнав.
    Тие невестински фустани од нет пак се скапи, не се како тука но парите ги давате, а можи да ви стигни нешто катастрофално.
    Јас дури не сакам ни да го купувам фустанот, подобро би го изнајмила.
    Имам една идеа веќе ако го купувам, а сакам убаво и евтино, ќе одам до Истанбул, така го купи сестра ми, многу убав и квалитетен фустан што таму си го проба и го плати евтино.
     
  3. japanize

    japanize Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    103
    И јас го гледав тоа со фустанот што го порачала, баш сакав да го постирам, гледам веќе постирано. :D :D :D
     
  4. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    И да ми излезе 100 деенари венчаницата јас не би ризикувала на овој начин никгаш !
    се знае дека нај важно нешто на денот на свадбата е баш венчаницата.Секоја венчаница различно стои без разлика дали ке ти е точно бројчето , секоја различно прилега на различно тело , некои се неудобни за носење па зата треба да се проба...Јас не би ризикувала на овој начин попрво би испробала 100 венчаници само една да ми е баш она и комотна и убава и згодна за носење одколку да дадам помалце пари а да бидам како робот цела вечер
     
    На Katerina94 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LoveFreedom

    LoveFreedom Нов член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    6
    Зарем некој се осудил на нешто вакво ? :D
     
  6. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.201
    Пол:
    Женски
    Ај вака,...братучедка ми пред две години правеше свадба, венчаницата ја нарача преку нет од Америка. И знаете што?- Таман и беше и се исплати ризикот. Беше како принцеза =)...Не секој е спремен за ризик, ама некогаш вреди :)
     
  7. AlaylaGirl

    AlaylaGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Srcki, bratucedkami pravese svadba minatiot juni, na ali express sekoj 11.11 ima golem popust i taa najde vencanica za 39 evra so free shipping za makedonija, simnata od nekoi150 evra ako ne gresam. Igrase na kartata ke ja poracam ako stigne i e ok ke zastedam najmalku 250 evra ako ne ke propadnat 30 evra a do svadbata ima uste 7 meseci ke i kupam tuka. Vencanicata i stigna za 40 tina dena i pritoa ne plati ni carina ni nisto, vencanicata i stigna vo posta i donesoa livce doma da odi da ja podigne. Spakuvata vo hartija i izlepena od site str koga ja vide se zaprpasti no koga ja otvori bese iznenadena. Top bese, nemase nikakva mana, osven sto taa imase staveno plus nekolku santimetri bidejki ne znaese kolku visoki ke i bidat cevlite pa morase malku da ja skrati... samo sto korpi, vel, rakavici so gi ima po slikite ne stigaat tuku samo fustanot. Nejzin sovet e deka nema vrska sajtot tuku konkretniot prodavac. Citajte go opisot i komentarite od drugite. Se nadevam deka pomognav :)
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Јас не би ризикувала со вакво нешто. не не! :shake: Божем во Мк неможам да најдам венчаница, па има избор. ова ми е преголем ризик.
     
  9. miss-bootylicius

    miss-bootylicius Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    11.018
    Eve ja mojata poracana od internet na ednata slika vencanicata e so dodatok sirok koj se vadi namesten e so kopcinja dopilnitelno go piracav kaj nas za da mi go soshijat. Poracav i prevez dolg 3 m :) treba kaj da e da go nosam za eden mesec samo dopolnitelno treba da go odnesam na hemisko za da mi go ispeglaat i iscistat za da e spremen za nosenje. Go poracav onaka kako za proba sekako bev spremna da davam 300 e za iznajmuvanje. Go piracav 7 m pred svadbata cinese okolu 5000 den za koi bev spremna da gi "frlam vo kanta" uste togas pa ako ne se pogodese ke inav vremw da baram drug. No se pogodi i preubav e. Ke go nosam na pola svadba sirok pa na pola tesen :D. Me cinese se na se 150 e
     

    Прикачени фајлови:

    На molikaMk, Cinderfakinrella, Sesil и 3 други им се допаѓа ова.
  10. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    На брачед ми прв жената имаше венчаница од интернет порачана. И беше совршена! Како принцеза беше буквално скроз како кроена за неа му стоеше. Да, ризик е ама зато таа пример си ја порача многу претходно венчаницата за во случај да стигни и да не е убава, да може да си изнајми друга. Ама стварно една од поубавите венчаници што сум ги видела беше.
     
    Последна измена: 28 април 2016
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LeleD

    LeleD Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Женски
    Барав ваква тема, не знам како сум ја пропуштила. Викендов бев на свадба и невестата си имаше порачано венчаница преку Заландо. Совршено и стоеше, изгледаше феноменално! Во моментов на тој сајт немаат венчаници но гледав на АлиЕкспрес и веројатно и јас ќе си порачам. Свадбата ми е во август, тука каде што живеам венчаниците се најмалку 1000 евра, што немам намера да ги дадам на фустан што само една вечер ќе го носам, без оглед колку е посебна таа вечер. Во Македонија ќе бидам дури во јуни, не верувам дека ќе ми се нафати некој да ми шие од јуни за август. А и не ми се ризикува да шијам така, од далечина.
     
  12. zone89

    zone89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    7
    И тука во македонија ке ти шијат венчаница да не се секираш јас кај што ја шијам мојата ми кажаа дека реално за една недела може да ми ја направат доколку ми се брза ...
     
  13. LeleD

    LeleD Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Женски
    Последен пат бев во февруари, и онака само прошетав, без никаков план. Буквално во секој бутик ме напнаа дека до март требало да се порача најдоцна, ова она... Јасно ми е дека е тоа само за да се добие бизнис ама баш ме напна, посебно што тогаш не ни имав претстава што би носела.
    Може да ми пишеш каде ја шиеш ти твојата венчаница? Сите препораки ми се од форумов, бидејќи скоро сите другарки имаа неформални и нетрадиционални свадби (без венчаници) и ова ми е единствено место за информирање :)
     
  14. zone89

    zone89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    7
    Викторија Маер во Црниче се наоѓа на другарка ми за еден месец и е готова венчаницата побарај ја на фејсбук нема да згрешиш поздрав
     
    На LeleD му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Луѓе, што и да нарачувате од алиекпрес, гледајте feedback-ови и нарачки. Дм има милион ствари нарачано од интернет и све испаднало ко што треба...
    Инаку мислам дека и јас ќе бидам шизик на ризик :wasntme::lol: