1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Венчаниците во минатото

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 1 ноември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Самиот наслов си кажува. Ајде да поставувам слики од венчаниците во минатото.А можеи слики и од нашите мајки/тетки/баби - со заштита на ликовите.
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Amona и Doozy им се допаѓа ова.
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А еве ја и венчаницата на мајка ми, ми се чини датира од '94 година. Така нешто :D.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC02907-vert.jpg
   DSC02907-vert.jpg
   Големина на фајлот:
   137,8 KB
   Прегледи:
   710
  • DSC02906.JPG
   DSC02906.JPG
   Големина на фајлот:
   109,8 KB
   Прегледи:
   708
  На Umbrella22, Beauchamp, LilBaby и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.964
  Пред да си речете еве ја паа оваа ненормалнава со нејзините коски, морав да ти искоментирам - ЖИМИ МАЈКА имате исти клучни коски со мајка ти :o :rofl: :rofl: , ненормално многу си личите во тело, став, ми се виде на прво како ти да си ја облекла да позираш! :talk: :D

  Извинете на офтопик, ама плукната е Анабела на мајка и! :D
   
  На Beauchamp, LilBaby, eli25 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Леле ма Дузи ма! :rofl: :rofl: :rofl: :D

  [​IMG]
   
  На AleksP и Doozy им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Јас во венчаницата од мајка ми.
  Малку ми е широка, со оглед на тоа што мајка ми веќе била неколку месеци трудна на свадбата.
  Цела е од густа чипка, но не се проѕира затоа што има по неколку слоја.
  Кога му се појавив на татко ми за малку ќе се засркнеше :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Umbrella22, Feuerwerk, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Ми се допаѓа стилот...
   

  Прикачени фајлови:

  На Nymeria му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  :D Hipica браво на оргиналната идеа....деновиве и јас обавезно ќе поставам слики.
  Инаку дефинитивно по стилот на венчаниците во минатото отприлика може да се определи која година (период) била свадбата.
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Оваа на мајка ми е од 1987.
   
 10. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.674
  Пол:
  Женски