1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вербалисти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Saniche19, 6 август 2012.

 1. Saniche19

  Saniche19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  10
  Девојки често на фејсбук гледам има една српска група се вика ВЕРБАЛИСТИ. и многу често група на млади одат во странство, англија, франција. и сл. е сега ме инетересира дали вие знаете нешто повеќе за тие ВЕРБАЛИСТИ сте биле ли член како што. Која знае нека ми пише многу ме интересира поздрав :)
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Немам информации да ти дадам, но успеав да го пронајдам ова, па се надевам ќе ти биде од некаква корист.
  http://verbalisti.com/tag/makedonija/
   
 3. M.Ivanovska

  M.Ivanovska Нов член

  Се зачлени на:
  29 септември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Вербалисти долго работат во Македонија а централата за Балкан им е во Белград. Јас керката ја испратив преку Вербалисти во Лондон пред 3 години си помина одлично и без проблеми.Вербалисти беа покровители на Македоски Идол и јас така дознав за нив.. cе надевам дека ти помогнав ;)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.