Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  768
  Ве молам итно ми треба !!!!!! Дали може момчето да ве побара со сребрен прстен? Јас мислам кога веќе купуваат сваровски зошто да не може и сребро? Ве молам за мислење
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  114.316
  Пол:
  Женски
  зошто не би можело... и од пластика да е прстен да биде
   
 3. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.348
  Допаѓања:
  28.664
  Пол:
  Женски
  @Ladylvvy Зарем информацијата за видот на прстенот ти е поитна од одлуката на човекот?
  Не можам да поверувам генерализациите ги има секаде, па дури и за изборот на прстенот и локацијата за набавување. Како Сваровски да се нешто најизвикано и уникатни. Се друго изгледа е под нормала на квалиетот и интересот кај идните сопруги.
  Симболиката има материјално значење и не ме изненадува што ја погазува љубовта.
  Јас имам само бурма и не чувствувам дека тој фамозен веренички прстен ми недосатсува на раката.
  Не е битно каков. Многу е побитно со каква личност те поврзува.
  Жени (wtf) Се е можно кога стануба збор за комплицирање на едноставноста.
   
  На cresa-jagoda, Alianna, makedonkamak и 4 други им се допаѓа ова.
 4. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Според мене и со дрвен прстен може да побара. Зар прстенот е толку битен? Битен е моментот, чувствата, вие двајца. А дали ќе бил прстенот од злато, сребро... тоа е најмалку битно.
   
 5. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.546
  Допаѓања:
  10.420
  Пол:
  Женски
  Кога ја објавивте вашата веридба дали кога ве запроси или кога дадовте збор/веридба ?

  Под објавување мислам на подалечни роднини и пријатели, нели фамилиите секако се известени па планираме семејна вечера нешто како збор веридба отприлика за еден месец. Па сме збунети дали да кажуваме или не. Прстенот сакам да си го носам па сеа ако ме прашаат дали да молчам дали да кажам? Леле глупости прашувам :wasntme: ама ич не ми се јасни овие работи... Знам дека се е договор ама ме интересираат искуства.
   
 6. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  65.299
  Пол:
  Женски
  Ajde јас со моето искуство што го имам да ти одговорам :) Штом го добив прстенот прво кажав на моите неговите секако знаеа.Моја желба беше додека не се запознаат нашите, давање збор што се вели :lol: несакав никој да дознае.
  Прстенот го носев а понекогаш кога бев опкружена со луѓе кои ја забележуваат секоја ситница го вадев :) Нашите се запознаа после 2 месеци затоа што такви ни беа околностите неможевме порано и утре дента мајка ми се пофали на роднините дека веќе има зет :lol: :inlove:
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Sekako deka moze,edna drugarka vikase ako treba i od pazar neka go zeme samo da me iznenade,da me pobara kako sto sega site gi baraat,kraj kraeva bitna e ljubovta a ne prstenot
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Kamo i kaj mene da bese taka bevme sobrani kaj eden negov drugar na 30 pred nova godina bas togas neli i prviot sneg padna i togas me pobara dodeka se javam utreto na moite site me razbrale odma na fb me stavile,sreka moite od mene slusnaa :)
   
 9. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Vaka jas prstenot si go nosev najnormalno srekna bev i merak mi bese,no dodeka ne dadoa zbor ne kazav na nikoj za veridba a site znaeja deka sum samo zaprosena,bidejki kako prvo ne se znaese koga ke bide ne sakav da zboram pred vreme a mozese i posle 5 6meseci na pr da bide e posle koga si dadoja zbor od spremanje edno drugo site razbraa plus neli i se kane,a i sega sekakov narod ima ako me razbiras sepak ti si znaes
   
  На mimiiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  65.299
  Пол:
  Женски
  Тоа што одма се објавува на фб ич не ми се допаѓа ,но тоа е штом таква работа се случува во друштво пријателите на фб дознаваат пред сите :lol:
  Доживеав убаво запросување далеку од дома и од сите пријатели можеби и затоа успеавме да ја чуваме тајната неколку месеци :)
   
  На Petra777, t-sweet и mimiiiii им се допаѓа ова.
 11. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Haha nekolku meseci BRW za vas,pa i mojov planiral taka ama aj si rekol so drugari point ke e,bese int ama aj da sme zivi i zdravi :) ama kako se poklopi i snegot bidejki maz mi obozava sneg kamo nadvor da bevme :D
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Eee slusni me msm citaj de mene kaa me zaprosi se zapivme i duri vo 7h utroto si legnavme.Mi zvoni tell vo 8h i gledam edna drugarka,a taa zvonela da mi cestita a jas nemozam da se svestam.I mi vika jas od dr li da doznaam cekaj de i vikam ima vreme kako prvo nitu moite neznaat,a kako vtoro legnav pred eden h i koga da zvonam,i sto ke recam ko ke se javite:EEEEEE DECKI MENE ME ZAPROSIJA ( PFF FALBI) :D
   
  На Golden Rose и mimiiiii им се допаѓа ова.
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  114.316
  Пол:
  Женски
  Јас од секогаш сум затоа дека се зависи само од одлуката на двајцата а не од договирите на старите, мање битно кога тие ке се сретнат и што ке се договорат, ние се сами си одлучуваме па им кажуваме нив и тераме по нашата одлука, не по нивната. Мене коа ме запроси сега веке маж ми, одма кажавме на сите блиски, тоа шо не ни веруваа на почетокот е друга приказна... И многу глупавао ми беше некој коа ке ме праша ,,а примате ли честитки,, ... кај нас ,,збор,, и такви адети што се терале во ,,турско време,, немаше.
   
  На stefanija70 и mimiiiii им се допаѓа ова.
 14. lovedone

  lovedone Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Која е скромна цена на еден ваков прстен за кај нас?
   
 15. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Zavisi ima razlicni prsteni,lesni,teski spored toa i ceni
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  114.316
  Пол:
  Женски
  од 4000 ден па нагоре
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 17. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Nez od kade si,no ako si od veles ili imas tamu nekoj rasprasaj se tamu zlatoto e mn poeftino za razlika od kade sto sum jas
   
 18. Golden Rose

  Golden Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Еве го и мојот вренички прстен. Го обожавам. Мм сам го одбирал и се разбира беше изненадување :D <3 rings (1).jpg
   

  Прикачени фајлови:

  • rings (2).jpg
   rings (2).jpg
   Големина на фајлот:
   217,5 KB
   Прегледи:
   152
  На cresa-jagoda, Martka, realGirl и 15 други им се допаѓа ова.
 19. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  47
  Сличен на мојот е :*
   
  На Golden Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  5.431
  Допаѓања:
  129.741
  Јас немам веренички прстен, очигледно зошто не сум верена, ама би сакала ваков :)
  [​IMG]
  Жолто злато не носам, па бело злато или сребро би бил одличен избор :) Како и камен во боја, мојот омилен - аметист.
  Сега дечково знае од прилика што сакам, ама кога ќе дојде денот ќе го видиме како ќе се покаже :lol: