Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  6.203
  Пол:
  Женски
  Го видов прстенов на Твитер, па да си го постирам тука за мојот future husband :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Martka, Umbrella22, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
 2. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  272
  mene me pobara so srebren prsten......nema vrska toa koj kako ima moznost...covekot e biten ne prstenot pozz
   
  На cresa-jagoda, Cinderfakinrella, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
 3. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Женски
  Кај нас немаше запросување, двајцата донесовме одлука дека се земаме.
  Ја криевме тајната 3-4 месеци и после направивме фамилијарна веселба да прославиме.
  Затоа што веќе одлучивме да се земиме, ме праша каков прстен сакаш. :?:

  Ептен тапа, како да кажам дека сакам ко на Мараја Кери вереничкиот прстен??? :rofl:
  Се зезам само.

  Му викам: „срцка и со лагерче од кола да ме запросиш, пак те сакам“.
  Па си добив ваков прстен. (сам го одбираше)

  bling bling.jpg
   
  На Martka, gothchick, DEBELUSKA и 8 други им се допаѓа ова.
 4. pink95

  pink95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.352
  Пол:
  Женски
  13443976_10209775667178001_1802956364_n.jpg
   
  На cresa-jagoda, gothchick, Оленка* и 18 други им се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  114.075
  Пол:
  Женски
  r1.jpg

  намерно бирал со 5 камченца, ради 5 години врска претходно :$
   
  На cresa-jagoda, Milobebence, senjorita-v и 19 други им се допаѓа ова.
 6. Golden Rose

  Golden Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Прекрасен е. Читав за прстените со оваа форма дека првиот камен го симболизирал минатото, средиот сегашноста а третиот иднината. Нека ви биде светла и со љубов исполнета. Ви честитам :D
   
  На cresa-jagoda, Milobebence, LejlaD и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Еве го :inlove: 20160810_113203.jpg
   
  На cresa-jagoda, gothchick, elimkd и 10 други им се допаѓа ова.
 8. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.983
  Пол:
  Женски
  Ајде да се пофалам и ја после месец ... :)
  [​IMG]
   
  На SexyGirl2, pink95, Cinderfakinrella и 19 други им се допаѓа ова.
 9. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.983
  Пол:
  Женски
  Женски ај помош :)
  Ме побара пред месец , ама веридба не сме правеле , мислам има цела година до свадба и не ми се брза некако. Има некое правило за време , ден , бла-бла?
  Што се купува и некои адети не знам , слушам пар луѓе иделе пред зајди сонце , па непар се враќале пред полноќ , триста адети... Па злато се купувало за невестата, момчето.... Мора се ова?
  Ја сакам интима, само домашни , не ќе праиме 5 свадби :
  А да, невестата спиела 3ноќи нешо кај момчето... И такви работи...
   
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.167
  Допаѓања:
  111.286
  Ние ништо од адети не правевме. Дојдоа неговите кај моите на вечера.
  Злато, чудби ништо од тоа. Обична вечера.
  Сега ќе правиме свадба и тоа е тоа.
   
  На Barbie20, Viktorijaaa5, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Ellyy

  Ellyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Ima tema otvorena Veridba... no eve za edna nedela ke pravime veridba a me pobara pred 2 nedeli pa iskreno po adetite i starinskite veruvanja nema da odime i bovcite bla bla bla.... onaka samo najbliskite vecera zapoznavanje i tolku skromno bez guzvi i bezpotrebno frlanje na pari koi mozat za podobro da bidat potroseni. :D ..... a za svadba imame vreme da razmislime koga ne sme ograniceni :)
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.983
  Пол:
  Женски
  Фалаа на одговор , ми текна тука да пишам , не побарав дека од моб сум. Нашиве се знаат , така даа слично би било и нашево ☺.
   
  На Ellyy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  114.075
  Пол:
  Женски
  ништо не мора, се е вие како ке одлучите, нема правила, секој си прави како сака и му одговара ;) Кај нас свеки инсистираше да ми купи злато оти и купила и на јатрва ми па да не не дели. Ми даде пари, јас го купив, и го покажав ми рече океј стави си го :D Иначе надруги веридби кај шо сум била свекрвата и свекорот и ставаа на снаата, бабата и дедото на зетот злато... мене ми е сељачко, ко у турско, коа ги кителе младоженците. На мм моите му купија еден апарат кој доста му користи во работата, наместо злато, и онака тој не носи злато. Тоа пар-непар, зајдисонце, полноќ, изгрејсонце, ич не не занимаше.
   
  На cresa-jagoda, kala21, Petra777 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  37.655
  Пол:
  Женски
  Ништо од овие адети (за мене глупости) не правевме. Бевме на одмор и таму ме побара за жена со прстен, од кога се вративме после две недели дојдоа неговите кај нас на ручек со цвеќе и вино и толку. После си се спремавме за свадба, која исто немаше многу адети.
   
  На Petra777, duffi, Ellyy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Golden Rose

  Golden Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Ниту ние неправевме глупости, дојдоа неговите (мајка, татко) и мм си зборнаа на кратко со моите и тоа беше се, ниту да правите глупости ниту адети безвезни помалку ќе ве боли главата. Веридба неправевме само кога се потпишавме во матично една веселба мала во домашна атмосфера со музика и тоа беше се, а сега пред неколку месеци ја правевме свадбата без адети, пребирања и глупости
   
  На Ellyy и Petra777 им се допаѓа ова.
 16. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.379
  Хаха исто. Но веќе не го носам. Откако се разведов. Еден период го заносив пак ама после ми немаше смисла о така. Иначе смешно е сега кога ќе ми текне дека го зедов да ми биде точен на средниот за кога ќе се здебелам, нели во брак жените се здебелуваат :) да не морам да правам многу рокади, нели просто да си го преместам кај што му е местото. Смешки
   
 17. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.983
  Пол:
  Женски
  @karak јас си ја наместив од старт десна рака , по некоја логика со десна за православни (така се крстиме) , на десна се носи и бурма а вереничкиот е еден вид замена за бурма. Е сеа ме зачуди една другарка на лева го носи и рекле да го премести од десна, поп и го кажал тоа...
   
 18. mama31

  mama31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  174
  Што поедноставен
   
 19. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686
  Мојот веренички прстен.Имав јавно запросување и појма немав дека дечко ми ќе ме запроси,предходните денови пред да го земе прстенот ме мерел спрема неговиот мал прст и за среќа прстенот ми е точен,го носам на десна рака до малиот прст.Сама кога бирам прстен никако да погодам големина али вереникот од прва го погодил :D:l:
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, H.VAGA, gothchick и 3 други им се допаѓа ова.
 20. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  22.013
  Пол:
  Женски
  ist kako mojot :) So srekja :)
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.