Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.073
  Допаѓања:
  36.440
  Пол:
  Женски
  Мојот веренички прстен добиен пред 4 год. во нашиот за мене најубав град Охрид :inlove: :l:
  IMG_0009.jpg
   
  На cresa-jagoda, Gulumse-kaderine, Мачуле и 20 други им се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.832
  Допаѓања:
  44.281
  I mojot prsten libeto sam go odbral. Mislam ne mozese podobar da mi kupi :inlove:
  SO dve sari e. Ednata e samo so mali dijamanticnja a drugata e so golem na sredina. Izgleda ko so burma na nego. Prekrasen e :l:
  i da, zlaten e.
  Mislam deka i ne e vazno dali e zlato, srebro, svarovski.....Najvazno e od koj go nosite, pa makar I bakaren da e.
   
  На cresa-jagoda, Angie.sec, okcenzi и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Estranged

  Estranged Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  115
  Луѓе, некој да ми каже од колку отвараат сабајле златарите низ Чаршија? И каде има најмногу избор на веренички прстени? И како отприлика се движат цените?
  Дечкото на најдобрата другарка решил да ја запроси и од мене побара помош за избор на прстен, ама јас пустата појма си немам од овие работи. :worried:
   
  На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.394
  Допаѓања:
  51.326
  Пол:
  Женски
  @Estranged не сте збореле некогаш со другарка ти каков прстен би сакала? Сака поедноставни работи или сака нешто што лесно се забележува?
  Мене ми се допаѓаат оние класични модели на веренички прстени, пример
  [​IMG]

  Мислам дека во сите дуќани цените се слични, ама сепак треба да се праша. За околу 100 евра може да најдете прилично добар прстен. Но, не зборам за Скопје, може се и поскапи таму. Е сега зависи типот колку пари планира да даде за прстенот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Estranged

  Estranged Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  115

  Конкретно за веренички прстен немаме разговарано, ама претежно носи нежни и едноставни прстенчиња... така да, што поедноставно, тоа подобро. Дури мислам дека повеќе би и се допаднал прстен без камче.. (веренички прстен без камче постои? :?:).

  Не знам кај ме најде баш мене, ем накит воопшто не носам и не се разбирам, ем срцето ќе ми излета од возбуда што морам да го чувам ова во тајност од другарка ми :inlove:

  Битно, може да се најде некој пристоен за 100-150 евра... да знам отприлика што и како :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  2.955
  Извини ама морав да напишам нешто после описот за твојот прстен, кој доколку е навистина таков како што си го опишала е навистина глупаво од твоја страна да збориш дека не е важно каков е прстенот.
  Да не се разбереме погрешно, но доколку цела една страна ти е со дијаманти без разлика колку се мали или големи, а другата со еден голем, твојот прстен би вредел не помалку од 10000евра.
  Just saying :rofl:
   
  Последна измена: 13 ноември 2016
  На cresa-jagoda, buba4e89, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.394
  Допаѓања:
  51.326
  Пол:
  Женски
  @Estranged според мене веренички прстен е таков каков што е. Запросување може и без прстен, така да може да купи било каков.
  Но, штом решил да ја запроси, јас би предложила нешто баш "вереничко". Има голем избор за тие пари, сигурно ќе најдете нешто што би и се допаднало.
  Во контекстот, сум видела сееекакви бурми, шарени, гравирани, де вакви де такви, ама оние класичните и едноставни мене ми се најубави. Ама, секој со својот вкус.
   
  На Estranged му/ѝ се допаѓа ова.
 8. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  Јас сакам ваков, ако дечко ми има тукаа профил го замолувам да го видии :lol::lol: HTB10daPIFXXXXaXaXXXq6xXFXXXW.jpg
   
  На cresa-jagoda, razmazenaaa, buba4e89 и 11 други им се допаѓа ова.
 9. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.394
  Допаѓања:
  51.326
  Пол:
  Женски
  @kolovoz а за да човек вложи толку пари во прстен, треба да има месечни примања од барем 50,000 евра. Нема после да гладуваат, нели?

  Слободно кажете кристали, не е срамота. ;)
   
  На cresa-jagoda, razmazenaaa и kolovoz им се допаѓа ова.
 10. DEBELUSKA

  DEBELUSKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  272
  mojot e ist takov verenickiot super izbor
   
 11. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.486
  Опрчил од 800 до 1500 евра. И јас сакав со 3 дијамантчиња, ама цената беше скоро 1400 евра, па си реков со тие пари, гарнитура ке си купам и така прстенот не го носам.
  Со срека мила
   
  На cresa-jagoda, razmazenaaa и Kukla994 им се допаѓа ова.
 12. Simona999

  Simona999 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Мојот веренички прстен беше купен од Сваровски. Скоро 9000 денари. Среќна пресреќна, нормално како секоја верена девојка секој ден си го носев. После само две недели цирконите од страните почнаа да паѓаат. Идеме во Сваровски да ми го сменат, ми викаат аа па ти ако го носиш секој ден нормално дека ке паднат. Не треба да го топиш со вода, сапун или сјај никако, да го чуваш на темно, секој ден да се полира со специјална памучна крпа.... После еден месец молење да ми го сменат, конечно ми дадоа нов. Новиот го носев по дадените упатства, односно не го носев, само кога излегував некаде. Но и на тој прстен почнаа да паѓаат цирконите. Идам пак да се карам истиот муабет ми го направија и ми викаат моментално го нема одмери си нешто друго. Пари не враќаат. Се каравме се расправавме дојдовме до закани за тужби, па наредниот ден случајно стигнал еден прстен и ми го сменија.
  На крајот, како што ги чуваат таму во кутија на темно место без допир со воздух, вода светлина си го спакував и си отидовме во златара купивме друг веренички прстен.
   
  На cresa-jagoda, razmazenaaa, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Прстенот не го носам ,послем породување ми се здебелија прстите:(каков и да е прстенот не е важно ,најважно срека да не прати во бракот инаку и без прстен се можи.:l:
   
  На cresa-jagoda и Selest им се допаѓа ова.
 14. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  499
  Пол:
  Женски
  Што мислите за веренички прстен со полудраго каменче во боја? Не сакам прстен сличен на 99% од девојките... Не ме сфакајте погрешно, мозеби вас ви се допаѓа тоа но јас сакам нешто поразлично, но сепак традиционално... Конкретно мислев на прстен со аквамарин.:)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Animali, SunnyGirl2 и 13 други им се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.804
  Допаѓања:
  35.891
  Пол:
  Машки
  А зошто да не? Јас како машко кога би бирал за девојката, меѓу обичен и аквамарин, би го одбрал вториот.
   
  На cresa-jagoda, Animali, Bojana.20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. mimidjon

  mimidjon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2010
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  2.315
  Maz mi i.jas sakavme so rubin dve srcenca da bide prstenot no vo mk ne najdovme takov i nikoj ne prodava.Tesko se naogaat takvi kaj nas a i kojznae dali ke se vistinski kameni ,treba sekoj vakov prsten da ima sertifikat na poteklo sto garantira za nego i da moze ete nedajboze da go prodades posle kako takov.Ovde se i.mnogu skapi jas licno dijamanti nesakam.poveke sakam rubin,akvamarin..,vo boja nesto a ima mnogu ubavi FB_IMG_1482348657109.jpg received_1767326930202501.jpeg received_1767326933535834.jpeg received_1771579746443886.jpeg
   
  На MynameisHelen и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. bebuf17

  bebuf17 Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Мојот втор веренички прстен првиот го бирал сам мн голем ми беше го изгубив овај од охрид го земавме заедно, јас си го бирав.. сребро е и не беше многу скап. 3100 денари ама ми е таман многу ми е убав. Иначе го носам на лева рака најпрво зошто сум левичар и нели поблиску до срцето. На сите ви се преубави прстените ❤ CYMERA_20170114_191453.jpg
   
  На cresa-jagoda, gothchick, Selest и 3 други им се допаѓа ова.
 18. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.189
  Пол:
  Женски
  IMG_20170116_184648.JPG
  Тазе како ми е на рака,втор ден веќе и сеуште под импресии и возбуда :angel:
   
  На cresa-jagoda, Martka, didisi и 13 други им се допаѓа ова.
 19. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Честитки мила!:l::l::l:
   
  На winter flower му/ѝ се допаѓа ова.
 20. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  12.189
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, само убавини за тебе и бебуш :*
   
  На izmislena му/ѝ се допаѓа ова.