Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.813
  Допаѓања:
  36.564
  Пол:
  Женски
  Многу убава идеја но незнам дали ќе најдеш други драги камења освен дијамант. Евентуално да бараш во странство. И јас бегав од стандардните веренички рстенчиња, но тешко се наоѓаа дури и циркончиња во друга боја (јас сакав во боја на рубин) а камо ли драги камења.

  Еве го мојот некласичен прстен :)

  IMG_20170116_193809.JPG

  @winter flower честитки!
   
  На cresa-jagoda, Animali, worrieddd и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.983
  Пол:
  Женски
  Еве го мојот :inlove::l::hug:
  IMG_20170526_153352.jpg
   
  На cresa-jagoda, worrieddd, vitamina и 14 други им се допаѓа ова.
 3. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  5.140
  Пол:
  Женски
  Мојот:inlove: 20170527_075729-01.jpeg
   
  На Mantub, cresa-jagoda, Animali и 21 други им се допаѓа ова.
 4. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Женски
  Мојот веренички прстен беше со мнооогу камчиња, ме грепкаа меѓу прсти камчињата и ми зафаќаше на алиштата, на ќебето дури спиев... И решив да го сменам. Сите ми збораа немоој, срамота е, не е убаво да менуваш веренички, ама јас овој не можев да го носам, значи ми сметаше, ако го задржев немаше да ги носам, ќе дремеше во некоја фиока, а јас сакав да си го носам, и му кажав на дечкото, не се налути, отидовме го сменавме. Еве го каков беше BeautyPlus_20170611171013_save.jpg Кога отидовме да го менуваме имав грип, втор ден ми беше болна, се осетив подобро и си реков добро ќе ми дојде да ме фати воздух и отидовме... Гледам таму прстените, пробувам еден, друг, трет... Почнува да ми се лоши, да ми се повраќа. Таа продавачката ми покажува те ваков те таков, јас да не можам да издржам веќе внатре, и знам зеде еден го измери и рече овај ви се поклопува со цената на претходниот, го пробав-точен и не моѓев веќе да се мислам излегов со трчање в кола и да не ви кажувам што правев в кола. Е арно ама овој вториов прстен го нејќев, прегрд ми беше, го зедов од немајкаде. Еве го и него IMG_20170624_220714.jpg
  И што ќе правиме, ајде пак во златара по друг (отидов по неколку дена, од кога оздравев веќе, да можам да рсзмислувам со бистра глава). И си одбрав амааа голем. И ај ќе го смалат, требаше да одам за 4 дена да си го земам. И одам, го вади таа демек готов е, смален е. Го пробувам голем, словодно паѓаше од прстот, а продавачката ме убедува дека го смалиле. Нема везе ајде пак да го смалуваат, чекав уште четири дена и денес конечно си го зедов, смален и еве го конечниот мок веренички прстен IMG_20170624_211532_282.jpg IMG_20170624_211548_191.jpg
   
  На cresa-jagoda, worrieddd, vitamina и 17 други им се допаѓа ова.
 5. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  37.646
  Пол:
  Женски
  (y)(y)(y) за приказната за "вереничките" прстени :D
   
  На cresa-jagoda, Martka, Mrs. Diva и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. EmilC91

  EmilC91 Нов член

  Се зачлени на:
  21 јули 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  images.jpg Здраво нов сум на форумов (може малце смешно дека сум машко :whew:) планирам да ја запросам девојка ми за брзо време, обожава бело злато. Дали знае некој стара чаршија дали има ваков прстен и која цена е од пррилика. Се надевам дека е убав изборот и нема да згрешам ваше мислење ?
   
  На elimkd, fana и Karmina1989 им се допаѓа ова.
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  113.993
  Пол:
  Женски
  жолто злато ваков е 4500-5000, бело додај 1000че плус
   
 8. Karmina1989

  Karmina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Според мене изборот е одличен нежен и романтичен прстен, цената мислам околу 6000 ден. дека можиш да најдиш ваков прстен. Доколку не најдиш сличен ваков можиш да прашаш во некои златари да ти направат по нарачка. Ние бурмите така ги нарачавме по слика и ти прават такви, меѓутоа не во сите златари. Поздрав и со среќа
   
 9. EmilC91

  EmilC91 Нов член

  Се зачлени на:
  21 јули 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Фала ти многу очекував до толку пари да е мада не ми е битна цената, планирам чаршија да барам ваш предлог ваш ?
   
 10. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  17.086
  Пол:
  Женски
  @EmilC91 oвa е клaсикa прстен секaде гo имa е мoже и пoефтинo дa гo нaјдеш oд 100 еврa aмa ќе е пoтенoк. Именo ти пoсaкувaм среќa вo зaедничкиoт живoт:)
   
 11. Karmina1989

  Karmina1989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Не сум од Скопје иначе би ти дала предлог. Поздрав и се најубо
   
 12. EmilC91

  EmilC91 Нов член

  Се зачлени на:
  21 јули 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Ти благодарам ќе побарам утре да видам што и како има, ќе ставам слика да го видите кога ќе каже ДА :D
   
  На elimkd, Sesil, Karmina1989 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  iki.jpg
  Еве го и мојот, некласичен веренички прстен. :)
   
  На cresa-jagoda, buba4e89, vitamina и 12 други им се допаѓа ова.
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  12.696
  Пол:
  Женски
  Евего и мојот, ме запроси на 26 и сега сум пресреќна :inlove::D:u:
  21034468_1410609692364223_6570595436448330254_n.jpg
   
  На Petrova Ceca, cresa-jagoda, buba4e89 и 16 други им се допаѓа ова.
 15. PEPCE

  PEPCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
 16. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.240
  Допаѓања:
  25.217
  Пол:
  Женски
  На мојот веренички прстен два пати камен му паѓаше,па мм реши со "нов" веренички да ме изненади. Убаво и нежно,баш по мој вкус...Дијаманти,инаку:tmi:

  IMG_20161209_221442.jpg
   
  На cresa-jagoda, Animali, Harper и 19 други им се допаѓа ова.
 17. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.983
  Пол:
  Женски
  Немам информација која е точната цена...Од бело злато е а колку што имам инфо. еден грам чини триесетина евра ако не се лажам, само што незнам колку тежи овој. :D
   
 18. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  508
  femina.jpg

  Некласичен веренички со дијаманти, од Англија ми го нарачал дечко ми. Ептен по мој вкус е затоа што јас не сакам класични со камен на средина :) Пред 1 недела ме побара во Берово :inlove:
   
  На cresa-jagoda, Animali, buba4e89 и 14 други им се допаѓа ова.
 19. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.138
  Допаѓања:
  23.945
  Пол:
  Женски
  DSC_3651.JPG
   
  На Mantub, cresa-jagoda, Animali и 18 други им се допаѓа ова.
 20. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Еве го и мојот прстен кој неодамна го добив
  20180506_115253.jpg
   
  На cresa-jagoda, Animali, H.VAGA и 10 други им се допаѓа ова.