Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  6.087
  Пол:
  Женски
  :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove: мојот FB_IMG_1526456703094.jpg FB_IMG_1526456703094.jpg
   
  На eli25, Ygritte, minne992 и 19 други им се допаѓа ова.
 2. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.091
  Пол:
  Женски
  20180601_140130.jpg

  ❤ 03.08.2017 ❤
   
  На Lejlaah, minne992, worrieddd и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Pretty girl32

  Pretty girl32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  20180627_123848.jpg 20180627_124232.jpg
  За идниот сопруг
   
  На Oscar Lady, Animali, minne992 и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Quincy

  Quincy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  3.024
  И јас да се приклучам во верените феминки :) BeautyPlus_20180617222333246_save.jpg
   
  На TutiFuti, minne992, worrieddd и 14 други им се допаѓа ова.
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.569
  Допаѓања:
  5.281
  Ако е тоа прстенот со кој ме запросија/побараа за жена сношти. Да,таков каков што си замислував е!

  Среќа. Гооолема.
   
  На cresa-jagoda и carangigia им се допаѓа ова.
 6. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Еве го и мојот! Не очекував дека ќе ми го погоди вкусот но ме изненади.
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25, Zumbulce9, Quincy и 14 други им се допаѓа ова.
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.569
  Допаѓања:
  5.281
  бело и жолто злато со циркони. 20.07.2018 20180906_073132.jpg 20180906_073114.jpg
   
  На minne992, vitamina, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Sofi9

  Sofi9 Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  da ne znae nekoj kade moze da se kupi pernice na koe treba da stojat burmite?
   
 9. Izi bela

  Izi bela Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Pojdi vo carshija na 20 m.od vlezot na dzamijata ima dukan za pakuvanje nakit i mnogu idei za pernicinja za burmi koj pokasno se prenamenuvaat kako ramka za slika od vas dvajca ,prodavackata e mnogu ljubezna ke ti predlozi super idei
   
 10. Silent.90

  Silent.90 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Здраво , може ли некој да ми каже мислење за овој прстен дали ви се допаѓа? Screenshot_20190106-160210_Chrome.jpg
   
  На butterfly*, cresa-jagoda, Summer16 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Прстенот е прекрасен, ама цената... Ако се работи за силна љубов земај го.
   
  На Silent.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Izi bela

  Izi bela Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Prstenot e ubav ,jas kupiv vakov pred 2 meseca od carsija i cini 5200
   
 13. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.621
  Допаѓања:
  35.744
  Пол:
  Машки
  Мене не ми се допаѓа горниот дел под дијамантчето. Би одел на малку поедноставна варијанта.
   
 14. Silent.90

  Silent.90 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Машки
  Сакав нешто за да не биде стандардно и едноставно, и затоа го избрав ова :)
   
 15. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.309
  Пол:
  Женски
  На која рака се носи уствари прстенов? Како ми е најубаво така ќе биде, ама онака чисто ме занима на која и зошто? Читав и на лева и на десна ради ова, ради она.. Вие на која?
   
 16. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Ubav e,kako sto gledam msm deka e kako mojot samo sto kaj mene e zolto zlato,ne e sekojnevno i ubavo izg,srekno
   
 17. Nellie

  Nellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  958
  Пол:
  Женски
  IMG_20181109_094355.jpg
   
  На eli25, didi1982, edna_malecka и 8 други им се допаѓа ова.
 18. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  49.533
  Пол:
  Женски
  received_237874196570818.jpeg
   
  На eli25, Martka, katerin и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.813
  Допаѓања:
  36.564
  Пол:
  Женски
  Цената е во српски динари, што значи упола помалце во денари. Значи цената е просечна, толку коштаат и овде.
   
  На The_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. The_boy

  The_boy Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2019
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  406
  Пол:
  Машки
  Да