Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. razmazenaaa

  razmazenaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Izborot na prsten treba da e negov licen izbor i da predstavi kolku go znae vasuot vkus deka 100%ke vi se dopadne ...cenata e nebitna swarovski prstenite se dvizat kolku eden prosecen prsten od belo ili zolto zlato...so cirkon normalno. A dokolku stanuva zbor za Dijamant(sto treba da se pravi razlika...i ne e sekoj prsten so kamce dijamantce...) ima kristali...cirkoni...dijamanti...i mnooogu drugi skapoceni kamenja a za 7000 denari ili za 12 000 denari dijamant nema ni vo prav... pozdrav
   
  На Quincy и SmartyWifey им се допаѓа ова.
 2. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  794
  Пол:
  Женски
  Еве го и мојот веренички прстен од Алтинбаш :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3432.JPG
   IMG_3432.JPG
   Големина на фајлот:
   230,2 KB
   Прегледи:
   303
  • IMG_3439.JPG
   IMG_3439.JPG
   Големина на фајлот:
   208,3 KB
   Прегледи:
   296
  • IMG_3451.JPG
   IMG_3451.JPG
   Големина на фајлот:
   213,6 KB
   Прегледи:
   297
  На Dream-Girl, SofiMar_, Kate Rina 93 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  11.990
  Пол:
  Женски
  Преубав е,преубав.
  Честиткии:hug:
   
 4. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Машки
  Сирот јас неам пари за прстен.
   
 5. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  93.873
  Пол:
  Женски
  Дај една канта сирење и купувамЕ каков сакаш;):inlove:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Машки
  Лесно е за сирење, туку ќе треба многу пари да истресете. Дијаманти и голем сафир на средина кошта колку левиот бубрег и десното око без трепките.
   
  На Bubce38 и Animali им се допаѓа ова.
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  6.189
  Пол:
  Женски
  Јас вереничкиот прстен сама си го одбрав, сама си го купив. Многу сум несмасна и често губам работи, немаше шанса да оставам да ми купи некој скап прстен, знам дека ќе го изгубам во прва пригода. Сребрен, со камче во форма на срце, баш каков што си сакав, и за ефтини пари.

  Два пати го имам изгубено за 1 година, среќа го наоѓам. Не сум јас за дијаманти ;)
   
  На Petrova Ceca, Larahappy, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 8. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.745
  Девојки, може ли да ми препорачате продавница каде што би можела да најдам прстен (бело или розево злато) со морганит?

  Каде има добар избор?

  Нешто вакво.

  61558_1422319-01_xd295fb4c.jpg
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.624
  Мене ептен ми го погодил прстенот, јас да бирав овој ќе го земев дефинитивно. Не сакам гламурозни, големи, гломазни, ептен заприметливи работи, вака сакам мало нежно и интимно не само за прстен него за се. Ептен ми се допадна. Ептен. Само за жал голем ми е.
  20200219_141048.jpg
   
  На Dust, Dream-Girl, SINOLICKA_123 и 10 други им се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.033
  Допаѓања:
  21.244
  Пол:
  Женски
  Оди во било која златара ќе ти ја средат големината.
  Инаку преубав е прстенот :inlove: честитки :hug:
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.624
  Да, закажав за кратење за после.
  Фала од срце, да си дочекаш и ти вакви убавини ако веќе не си, и се најубаво да ти се случува! :l:
   
  На Alisa22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.439
  Допаѓања:
  95.621
  Пол:
  Женски
  Преубав, нежен, со здравје да си го носиш, честитки :inlove:
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 13. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.624
  Фала ти и кај тебе само убавини, за себе и од правнуци да си дочекаш вакви работи и секакви среќни моменти :hug::l:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  3.294
  Мојот веренички прстен е од бело злато, со ситен дијамант. Многу нежен. Јас мислам дека е прекрасен. Му имав кажано да не си дава пари за дијаманти, важно е да ме сака, а не колку ќе биде скап прстенот. Јас секако ќе го носев каков и да беше. Инаку на лева рака го носам, бурмите не знам како се носат, ќе видам на која рака ми одговара бидејќи не сум верник па да гледам дали десна дали лева рака носеле католиците или православните.
   
 15. MeowMeow

  MeowMeow Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Да не знаете колку отприлика чини кратење/стеснување на прстен и за колку време е готов?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.624
  Јас сега го стеснав, за два дена ми го направија, ме кошташе 250 денари зошто парчето што остана им го дадов, ако сум го земела ќе ме кошташе 500.

  Ама зависи од златара до златара, претходно кај што прашав таа ми рече постапка ми е за три недели до месец, ама никаде не ми гарантираа дека нема да паднат камчињата, гарантирале дека ќе биде ист само ако се крати едно до две бројчиња, а кај мене баеги беше поголем и ми кажаа ќе го средиме ама не ти гарантираме за камчињата. И се согласив сакав да го носам ептен ќеф ми беше и не можев да дочекам и ми го средија без гаранција. Една недела го носам ок е засега.

  За пари не се секирај ептен минимални се сумите секаде, гледај само да не ти се уништи ако е некој покомплициран.
   
  На MeowMeow и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  8.154
  Пол:
  Женски
  Мнофу ти е убав прстенот , честитки ти посакувам среќа :f:
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.800
  Пол:
  Женски
  Јас го кратев таму кај што е купен, не ми земаа ич пари.
   
  На MeowMeow и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.624
  Фала ти, сите убавини и цела среќа и кај тебе :l:
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  6.624
  Златарата од кај што е купен мојот прстен е лоша приказна, не сакам да правам лоши реклами, жал ми е леб вади некој од таму, ама кога бев да прашам за кратење, излегов како помочана марулка, ми се изнараздаа, ми се обраќаа со цинизми, нервозни, нетрпеливи и цел ден ми го уништија. Не му дала фискална на дечко ми и викам јас може фискална, ми одговори не, не сум сега во можност да ти дадам, ме одби за кратење и намуртена и стварно на толку прекрасна работа онака да се понашаат и ми го заебаа престојот таму и сега од цело време поминато таму кај што ме запроси, ова ќе ми биде црна точка во најубавите сеќавања во животот.