Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  јас би сакала сама да си го одберам прстенот. сепак јас сум таа што ќе го носи :D не сакам други да ми купуваат... дечко ми купил прстен за да ме побара ама се скаравме тогаш и го вратил и подобро што го вратил :!: кога ми кажа му го реков истото подобро што си го вратил па и плус ми кажа дека мајка му и сестра му го бирале |( no way јас ќе си го бирам ... наскоро :tmi:
   

  Прикачени фајлови:

 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.055
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
 3. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Може и да е сребрен зошто да не, не постои правило :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  да,зошто да не.....оноа родирано сребро има за евтини пари да купиш лудница веренички прстен.
  Стави го после до бело злато дали ќе се познае? :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.019
  Мојот прстен е сребрен, т.е. родирано сребро со сваровски кристали. Цената му беше околу 50-60 евра ми се чини. Мене ми е преубав, едноставен нежен...
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 8. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  10.869
  Јас си го имав најубавиот веренички прстен на цел свет, арно ама некој кретен кај мене на работа, на истото место каде што сите ги оставаме работите кога работиме нешто кое што може да ни го оштети златото, ми го украде... Не е никој од колегите, некој аутсајдер си гледал, си следел и си ги дрпнал. И тој, и уште еден... Е ај сега, која среќа!!! ;(
   
 9. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.436
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
 11. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  16.794
  Пол:
  Женски
  Јас одамна посакував еден ваков и вереникот забележал дека ми е во срцето о ОП кога ме запроси ми го даде и прекрасен е...
   

  Прикачени фајлови:

  • images (13).jpg
   images (13).jpg
   Големина на фајлот:
   8,7 KB
   Прегледи:
   412
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
 13. Sweetheart87

  Sweetheart87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  458
  Дефинитивно сакам ваков прстен :) :inlove:

  [​IMG]
   
  На Вереничка, sweet-bebufce и eleni23 им се допаѓа ова.
 14. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.464
  Допаѓања:
  6.841
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да прашам дали може да се носи и друг прстен (ми го подари за 8 март) до тој со кој ме запроси? Иначе си го носам на лева рака на средниот прст, на домалиот ми е голем.
   
 15. Bianka

  Bianka Активен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  18
  Може, не гледам причина зошто не би можело!
   
 16. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Bianka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  283
  [​IMG]
  [​IMG]
  Јас имам ваков скоро ист веренички прстен, бурми ниту купивме, ниту носиме.
  Јас прстени не носев и не носам, ама вереничкиот си го носам со мерак.
  Прстенот го одбрал мм да биде едноставен за да го носам и вреден за да си го имам како накит бидејќи до тогаш не ни добивав скапи подароци, инаку е платина со дијамант, купен од Алтинбаш во Рамстор. Другиот накит и прстен што го добив од свеки, не сум го ставила сеуште.
   
  На Вереничка му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 19. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.384
  Оваков е мојот прстен само што камчињата се црвено и зелено
  [​IMG]
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.