Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  848
  Ауу Snow овој првиот :inlove: :inlove: дефинитивно сакам таков :D
   
 2. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
 3. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.973
  Ах дефинитивно еден од овие би сакала да е ,односно еден од овие модели,но каков ќе биде сеуште не знам.Мојот иден вереник сака да ме изненади и се до моментот кога ќе ме запроси нема да знам каков ќе биде :lol: .
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Розевиот за мене,а плавиот за него :wasntme: :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Овај најмногу му се допаѓа,скромно нели :wasntme: :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Сигурно ќе биде преубав Илипили, не за друго, туку затоа што ТОЈ го избрал специјално за тебе :inlove:
  Ах тоа чувство преубаво :l:
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓаат класичните прстени со зелен камен исклучиво. Многу ми делуваат луксузно :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Sweety-Tweety му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  16.906
  Пол:
  Женски
  ilipili - подобро да биде изненадување, тоа секогаш е поинтересно од она што ти очекуваш да биде.Е сега во случај да ти се допаѓа нешто премногу, изнеси го момчето во град, пред неколку златари и само изразувај ги своите желби..... :D
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  ilipili верувај дека тој прстен што ќе го добиеш ќе ти биде најубав :)
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
 10. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  утре одиме да си бирам прстен :dance:
  да да :l:
  конечно ме побараааааа ( ама не и од моите ) :wasntme:
  чекаме да земиме прстен па да дојди да ме побара од дома
  така да утре одиме по прстен да си одберам да видам и за големина многу танки прсти имам :|
  не ми се верува :!: уште јас си мислам дека не е сериозно
  дежа ву :sweat:
  ама ќе ви кажам утре за сигурно :talk:
  а прстенот сигурно ќе биде најубав :inlove:
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Честитки Stefaani...ете кој чека и ќе си дочека.
  А ние после чекаме слика од прстенот ;)
   
 12. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  фала ти Сноу сите да си дочекате :*
  иначе си го одбрав денес. ќе ставам слика кога ќе го добијам :D мораше корекција заради моите мали прстина :lol: сите прстени почнувале од 10 а мојот ќе е 7 :rofl:
  деновиве ќе ми го дадел дечко ми... сакал посебно да биди а не само еве ти прстен ама не ми кажува ништо. ќе пишам како ме побара :)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Agatha, baby-star и bile1986 им се допаѓа ова.
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
 15. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  прстенот е веќе на мојата рака :lol:
  сношти ме побара дечко ми :inlove:
   
  На sweet-bebufce, Anna-Banana, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.
 16. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.973
  Ах секако дека јас нема да му кажам каков да биди прстенот,ова се онака само примери каков би сакала а каков ида биди мене ќе ми биди најубав на свет бидејќи ќе биди од него.Јас ни под разно не ми му наложувала каков да биде и не би го носела од продавница до продавница за да му кажувам каков сакам јас. :) Имајте си убави денови сите идни невести :*
   
 17. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  47
 18. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  [​IMG]
  На сестра ми вереничкиот прстен и е ваков :)
   
 19. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  конечно еве го да го видите :D
  само квалитетот е лош со телефонот е сликан :doh:
   

  Прикачени фајлови:

  • 171112-1310.jpg
   171112-1310.jpg
   Големина на фајлот:
   114,6 KB
   Прегледи:
   374
  На Lepaaa и joanna90 им се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  ^со здравје и со среќа да си го носиш :clap: