Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  да ти купат поубав и цел живот да го носиш :*
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.952
  Пол:
  Женски
  од твоја уста во божји уши :lol:
   
 3. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски
  Со среќа да Ви биде и се најубаво!!!
   
 4. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  240
  Ваков мене ми се допаѓа
  [​IMG]
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.981
  Допаѓања:
  5.752
  Стефани со здравје да си го носиш прстенот и со среќа да ви е :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На london-girl и Stefaani им се допаѓа ова.
 6. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.047
  Пол:
  Женски
  Жени еве го мојот :inlove: Ваков е.Штом ми го стават на рака, ставам моја фотографија тука.
   

  Прикачени фајлови:

  На Miss.Ricci, Anna-Banana, ilipili и 6 други им се допаѓа ова.
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.981
  Допаѓања:
  5.752
  Честито XStrongerX,се најубаво и со здравје да си го носиш,многу е убав прстенот :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bubi26

  bubi26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  21
  I mojot e kako ovoj pogore samo sto namesto kamceto ima 7 mali dijamantcinja preubav mie i si go sakam najveke nasvet si go dobiv letoska me pobara na mojot rodenden :lol: posle 11 godini vrska i koj vika dolgite vrski ne uspevaat?? Se sakame poveke od koga i da bilo kako i prviot den da dade Gospod site sto se sakaat da si bidat cel zivot zaedno ;)
   
  На AloneM, SomeWhere, baby-star и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.952
  Пол:
  Женски
  XstrongerX честитки...радост и среќа да ти носи.
  Ајде па чекаме и слика друга.
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.899
  Пол:
  Женски
  XstrongerX , Честитам, прстенот е преубав, Создравје да си го носиш :) многу среќа и љубов ти посакувам :) :inlove:
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.435
  Допаѓања:
  10.972
  Пол:
  Женски
  XstrongerX Ти честитам.
  Мислам дека секоја девојка посакува ваков или сличен прстен на овој.
  Јас кога помислувам на веренички прстен помислувам баш на таков.
  Еве ги моите омилени, било кој од овие два би била среќна што поскоро да се најде и на мојот прст. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На naturally, sweet-bebufce, XstrongerX и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.952
  Пол:
  Женски
  Јас неможам да најдам слика од тоа што го замислувам...нее ништо посебно. Сакам да има 7 камчиња, 1 поголем и по 3 мали од страната. Ете тоа ми е значајно другонешто посебно не.
   
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :)
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.952
  Пол:
  Женски
  ^аииии лелеее тоа е тоа.... тоа се бара. Аааа сега сликава иде save as in my wedding planer :lol: и ќе си го чека моментот :D :angel:
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AliceInWonderland

  AliceInWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  10
  Би сакала мојот да биде ваков
   

  Прикачени фајлови:

  • ruby.jpg
   ruby.jpg
   Големина на фајлот:
   12,2 KB
   Прегледи:
   477
 16. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.749
  Допаѓања:
  48.367
  Пол:
  Женски
  И јас си го добив мојот, едноставен со едно цирконче, не е многу малечко да не се приметува, така се познава прилично, ко во круничка е ставен и ептен ми се свиѓа. Штом го добијам на прст го ставам овде да го видите ;) За едно 2 недели :D Морам да кажам, кога нешто прво ќе ти остане во очи тоа купи го и ич не му се мисли, така беше со мене, од сите златарници 2-3 прстена ми останаа во очи и на крај првиот од нив си го добив. Да бидам искрена, очекував пониски цени, но тоа е што е, и покрај тоа што многу ми се свиѓа, мојот е и со пристојна цена :lol:
   
 18. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.685
  Допаѓања:
  16.922
  Пол:
  Женски
  Со здравје да си го носиш(за две недели) и според мене не е убавината на нештото во големината или цената, убавината е тебе да ти се допадне и да го носиш со мераци....
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 19. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски
  XstrongerX и AngelOfArh
  Со среќа и на двете, многу здравје, љубов, среќа и се најубаво!!! :sun:
   
 20. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.749
  Допаѓања:
  48.367
  Пол:
  Женски
  Еве го мојот прстен на место, многу си го сакам и со тешки маки навечер се делам од него кога одам на спиење, се шалам, навистина многу си го сакам прстенчето. Круничката во која што е прстенчето е целата како чипкана со дупчиња и е многу елегантна, не е воопшто гломазна ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • prstence.jpg
   prstence.jpg
   Големина на фајлот:
   63,6 KB
   Прегледи:
   413
  На Martka, Antebellum, Nati.P и 19 други им се допаѓа ова.