Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  10.870
  Со здравје да си го носиш, и да ти е вечен! Многу е убав! ;)
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Со здравје да си го носиш Ангел, преубав е :inlove:
  Еве го и мојот го најдов на интернет. Мене ми е преубав и исто така веќе неколку години со тешка мака се делам од него за спиење како Ангел :D

  [​IMG]
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  AngelOfArh, со здравје да си го носиш....љубов и бериќет да ти донесе.
  Девојки нема веренички прстен што не е убав ;) или што не би ви стоел.
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Нормално Сноу, и на секоја девојка, нејзниот и’ е најубав. :)
   
 5. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.973
  Ангел преубав е прстенот,да ви е вековито уште еднаш.
  Пеед две недели во една златара со дечкото видовме сличен ваков додека шетавме и ми остана тој во глава.Ваков е нешто сличен,но јас не треба да знам каков ќе биде :wasntme: :)
  [​IMG]
  А и овие не се лоши :wasntme: :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Agatha му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DeMelo

  DeMelo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.399
  Ахх женски да знаете шо ве чекааа... :devil:
  Уживаjте joш мало па нестало :P
  Шала на страна ,со срека да ви е на сите :d:
  Не се битни диjaмантите, битно да имате слога, лубов, хармониja, разбиранюе и да сте сигурни во изборот зашто ова ке биде вашиот животен сопатник. :wasntme:
   
  На ilipili, teddygirl, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
 7. immortal

  immortal Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Нека ви е со среќа на ситее :) Moже да ми кажите по колку се движат ваквите прстени како што имате објавено ..... Итно
   

  Прикачени фајлови:

 8. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.929
  Пол:
  Женски
  Од 5000 денари нагоре, убав прстен кој не е мал и тенок, со најмалку едно камче, јас не видов поефтин дефинитивно, во златарската уличка во Скопје, инаку ни кажаа дека во Скопје било далеку поефтино златото него ли во другите градови, конкретно споредба со Тетово и Струмица, цените биле плус 2000 најмалку. Мојот беше еден од поефтините, но можам да кажам дека ми се свиѓаше најмногу, го купивме 5200, а имаше и од 12000 денари, зависи каде и што бараш ;)
   
  На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.378
  Со оглед на тоа дека на сликата изгледа многу дебел и полн, сигурно околу 10000 денари.
   
  На immortal му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
 11. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
 12. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Мојот е ист како вториот. :)
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rabbit

  Rabbit Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  38.261
  Пол:
  Женски
  Мојот веренички прстен :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.928
  Допаѓања:
  6.931
  Пол:
  Женски
  Ке видам кога ке бидам побарана .... но мислам дека е поправилно веренички на лева а на десна бурмата. :D ке видиме :)
   
 15. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
 16. Guillotine

  Guillotine Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  73
  Мојот е како првиот само со бело камче и не е прицврстен од сите 4 страни само од две е :)
   
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  13.353
  Пол:
  Женски
 18. mice83

  mice83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  51
  Девојки,според нашата религија,како Христијани на која рака треба да го носиме вереничкиот прстен,мене ми е на лева и некој ми рекоа требало на десна.За бурмата знам на десна рака но за вереничкиот различни коментари има...?
   
 19. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
 20. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Јас вереничкиот до свадбата го носев на десна рака, а откако ја ставив бурмата го префрлив на левата рака. Незнам како е правилно, ама вака мене ми е поубаво, поубаво се приметува убавината на двата(отколку кога би биле на еден прст на пр.). :)