Веренички прстен

Дискусија во 'Свадба' започната од Filipina, 15 октомври 2010.

 1. vengeance

  vengeance Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите.
  Ме интересира мислење од тие што имаат веренички прстени од бело злато (не платина). Дали има промени во бојата на прстенот после извесно време, дали прстенот го губи сјајот што го имал кога сте го купиле?
  На инт. прочитав дека белото злато со тек на времето ја губи својата “бела“ боја и станува сиво и е потребно полирање и дека жолтото било поквалитетно (барем не ја губи својата боја).

  Што мислите вие што имате прстени од бело злато?
   
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  и бело и жолто нормално после подолг период носење нема да е како на поЧетокот...а инаЧе мислам бело е поубаво и поубаво одговара...
   
 3. mice83

  mice83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  51
  Да и јас така си мислам....кажано на кој како му се допаѓа,кој како е среќен.....аххх колку пати си седам и само си го гледам,многу ми е убав... :inlove: ...сигурно секоја девојка си е вљубена во својот прстен
  Нормално е со тек на време да се намали сјајот на прстенот,баш мене кога ми го купија вереничкиот прстен од продавницата ми дадоа сертификат за 10 години гаранција и во меѓувреме можам да одам да ми го полораат прстенот и дијамантите оти е нормално со тек на време да ја губат од сјајноста.Исто ми рекоа подобро да го однесам таму,и да не пробувам во домашни услови да го чистам....и јас дефинитивно сум ЗА бело злато ;)
   
 4. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  Прекрасни се :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.042
  Пол:
  Женски
  Ветено - сторено.Еве како ми стои :)
  [​IMG]

  По подолго време има веројатност белото злато да пожолти за нијанса од внатрешната страна ( да не речам на дланката ). Таму е поизложено па веројатно затоа.Ми се има случувано со неколку прстени од бело злато.Разликата е речиси незабележлива, немајси гајле.Исто така зависи и од квалитетот на златото и изработката.
   
  На BellaS, Wild-GirL, Antebellum и 12 други им се допаѓа ова.
 6. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  :$
   

  Прикачени фајлови:

 7. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  [​IMG]
   
  На artemidis му/ѝ се допаѓа ова.
 8. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  да не знае некој да не сретнал ваков прстен по златарите додека барал за себе ???[​IMG]
   
  На Martka и BellaS им се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.904
  Пол:
  Женски
  Мене некако не ми фаќаат око класичните веренички прстени, било да се со едно камче или онакви обични, кружни со камчиња енд стаф.
  Кога ќе дојде време за тоа, би сакала некоа нежно, ете ми се допаѓа тоа што го постирала heart,stealer, а и имав едно такво слично, само многу потенко и со едно камче вгнездено во срценцето. Многу се деформираше и се извитка по некое време и ... го баталив.
  Муабетот ми беше, ми се допаѓа некој ваков прстен, ама не знам колку е уствари веренички. :lol:
  Се спомне ли веренички прстен, веднаш на ум ми паѓа „богат“ прстен со многу блескави камчиња, а јас сум обично и скромно девојче и сакам нешто вакво посмирено. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На captivating, Trendafilka и ilipili им се допаѓа ова.
 10. canary

  canary Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  Сеуште не сум стигнала до тоа да добијам веренички прстен, но баш би сакала еден ден и ќе прифатам без размислување :D
  Ова се некои што ми се допаѓаат, а се надевам и вас ќе ви се допаднат :)

  http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2918_n.jpg
  http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1647_n.jpg
  http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 0658_n.jpg - омилени :inlove:
  http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1276_n.jpg
  http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 3306_n.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 11. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  1.786
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  4.352
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ајде сега да се вратам во реалноста... :lol: Бидејќи вакво нешто нема кај нас, јас би го одбрала следниов:

  [​IMG]

  Кој знае партнерот за каков прстен ќе се одлучи... :lol:

  Една моја другарка вика: ако нема пари за прстен макар со жичка да го направи ќе си го сакам како да е од најскап дијамант, важно да се имаме во срцето и мислите до крајот на живтот и во добро и во лошо.
   
  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Danai4

  Danai4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  37
 14. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
 15. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  Се надевам наскоро ке добиам еден од овие :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  13.353
  Пол:
  Женски
 17. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1783.jpg
   IMG_1783.jpg
   Големина на фајлот:
   207,2 KB
   Прегледи:
   414
  На duffi, Camellie и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.944
  Пол:
  Женски
  ^со среќа и бериќет да си го носиш
   
 19. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  329
  Еве го мојот веренички прстен и бурма. И двата прстени се мешано бело и жолто злато.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1256.jpg
   IMG_1256.jpg
   Големина на фајлот:
   58,8 KB
   Прегледи:
   295
  На Martka, Wild-GirL, Serafima и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.320
  Допаѓања:
  114.541