1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Веридба

Дискусија во 'Свадба' започната од srcushka, 18 август 2010.

  1. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    можеби нее за оваа тема ама незнаев кај да прашам... ми се ближи веридбата и одбрав форма на торта ама незнам каков фил да одберам бидејќи не сум многу по торти па еве кој ми ги предложија па вие ако не вие мака да ми кажите кој е подобар и од што се состои би ви била многу благодарна
    па еве..
    -чоколадна
    -смоква
    -нестле
    -грчка
    -интерконтинентал
    -жарбо
    -пиринч
    -киндер
    -охридска
    -саварин
     
  2. sonce10

    sonce10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    116
    Хахаха леле не сфаќај лично ама кога прочитав стварно се изнасмеав, девојче не се замарај толку со небитни ама тотално небитни ситници како ова, ако за ова се размислуваш што ќе правиш тогаш за свадба :) земи чоколадна, никогаш не се утнува со чоколадо ;)
     
  3. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    ili jas ke poludam ili pak ke gi pludam tie okolu mene :D:D:D nesto od toa
     
  4. MrsH

    MrsH Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    133
    Mene mi e omilena Zarbo torta :angel:
     
  5. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    а филот од што е ке ми кажеш :wasntme: :*
     
  6. MrsH

    MrsH Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    133
    Филот е карамел( шекер топен и се здрвува па е крцкав)па ред топено чоколадо ( здрвено) и ред фил од жолчка . Пандишпанот е само од белка не цело јајце и мелен орев.
     
  7. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    утре е големиот ден а мене сон не ме фаќа...оволку трема мислам дека никогаш во животот не сум имала :D :D
     
  8. merida

    merida Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    266
    ете помина и нашата веридба :D прво беа кај мене па од кај мене ме однесоа во новата дома и од тука в кафана :D се изнаиграв :D зетот не игра ама се напи некоја чаша па да видите како води оро :lol: ако напраеше уште една и на маса ќе се качеше :rofl: имавме и жива музика :rock: и вечерта кај 1 и 30 си заминавме дома и потоа се знае...
    отворав поклони :lol:
     
  9. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    А колку пати доаѓаат дома кај вас, прво еднаш за да се запознаат и после дента кога треба да се иде у кафана пак реприза :lol: или се наеднаш правите??? :^)
     
  10. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    LejdiD се е работа на договор, како ќе си се договорите така. Некои прават само мала вечера, да се запознаат родителите и после свадба, а некои прво одат се запознаваат, се договараат што како, па после неколку дена прават веридба. Како ви одговара на вас така ќе си правите :)
     
  11. Lavender

    Lavender Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    568
    Пол:
    Женски
    Што мислите за веридба заедно со прослава по повод дипломирање.За некој месец ќе дипломирам,а датумот за веридба не ни е одреден,но сакаме исто така да биде за блиска иднина па си мислев како би било заедно да се прослави,за дипломирањето планираме да ги викниме најблиските,а вака некако ми доаѓа дека би имало помалку трошоци.Не знам,можеби дипломирањето би било во сенка на веридбата па не ќе се знае што се прославува.
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Добра е идејата да ги прославиш веридбата и дипломирањето во ист ден. Така ќе имаш помалку трошоци.
     
  13. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Се согласувам :) ќе се спасиш од поголеми трошоци, а истите луѓе ќе бидат поканети. Јас сум за :)
     
  14. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.643
    Допаѓања:
    95.691
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш имам славено така, матура и светење на нова куќа, во мојот град се вика Пречувување на куќата, цела вечер се седи со домаќините и се јаде сабајлето јагне, небитно, никогаш повеќе не би направила таква работа бидејќи ни мојата матура беше одбележана а ни светењево на куќата беше одбележано, нормално како треба. Да, ќе се заштеди, ама никогаш не би направила пак таков потег, што е нормално мое мислење ;)
     
  15. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Кај блиска особа бевме на веридба и дипломска во ист ден и си поминавме супер. За да не прават дополнителни трошоци, а и да не ги викаш истите луѓе по два пари во размак од недела-две, подобро е во ист ден. И двете прослави се погодени, така да можеш да ги ставиш во ист ден.
     
  16. natasha-zg

    natasha-zg Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zdravo odnapred se izvinuvam za latinicava od teeleefon pisuvam. Sakam da prasam dali na veridba burmi se kupuvaat ili za posle mozat burmi za vencavkata vo crkva. Bidejki mene decko mi mi ponudi brak bez prsten, a jas sakam i verenicki prsten so kamce i posle burma. :D Neznam kako odat ovie raboti, ako moze nekoj da mi objasni :D
     
  17. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317

    Бурми може и после да купите за венчавка во црква , а чим не те запросил со прстен ете сега убав повод да ти купи веренички прстен и да ти го подари на веридбата :inlove: :)
    со среќа!
     
  18. natasha-zg

    natasha-zg Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Ti Blagodaram :** :inlove:
     
  19. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Јас со мм кога се верив ми даде веренички прстен и тоа на веридбата кога ја правевме ми го даде. Не ми клекна на колена ниту пак на некој друг начин ми рече те земам јас и готово. :lol: Си се регистриравме после некој месец од веридбата, а сега во октомври ќе правиме свадба и си се договоривме да си земеме бурми сега за во црква.
     
    На natasha-zg му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Кога доаѓаат прв пат да се запознаат само треба ли да им се даде некој поклон? А после на веридбата што им се поклонува? Знам ќе речете како ќе се договориме ама сепак како сте правеле вие секој совет е добредојден ми дојде ситуацијава ненадејно и сега врска немам :( И некој да предложи шминка и фризура во центар негде ама со нормални цени :$