Веридбено-Свадбарски обичаи во Македонија

Дискусија во 'Канта' започната од flavor, 19 февруари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. flavor

  flavor Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  235
  Пукајте...
  Да научат сите што ги чека и да се подсетаат сите што треба да одат како гости.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.