Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. Lara34

  Lara34 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Ако верував во хороскоп до сега ќе требаше да бидам мажена а јас кутра дечко уште немам:lol::lol:
   
  На Meckicja, Crna Dama, Afroditaaa и 5 други им се допаѓа ова.
 2. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Па верувам,секогаш кога ќе прочитам исто како за мене напишано ,незнам како може толку да трефнуваат
   
  На BoyL и meckicka им се допаѓа ова.
 3. Jule:)

  Jule:) Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki, dali imate ili veruvate vo natalni karti. Sakam da mi napravi Zoran Krstevski, pa cisto vase mislenje ili iskustvo:)
   
 4. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Не тоа е чиста глупост! А за тие што можат да кажат дека им трефнало сигурно се возрасни или во/пред брак секако дека ќе им трефне од типот "можно е да ве изненади понуда за брак" или пак "Можно е да ве изненади неочекувана бременост" :rofl: Па за така и јас можам да напишам и да му трефнам некому и онака тоа неможе да им се деси на сите (да речеме близнаци) ете на пр мене бидејќи од кога сум помала следам хороскоп па до сега ништо ми нема погодено :lol: Не верувам глупост :P
   
  На Meckicja, Crna Dama и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 5. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.449
  Допаѓања:
  3.640
  Пол:
  Женски
  Ne znaev kade da go stavam linkot, ova free natalna karta i jas ostanav vaka :o cesto si igram na netot so horoscop ama vakva analiza na karakter uste ne sum videla, mn tocno. Povelete link, procitajte si http://horoscope.co.uk/2017/02/02/natal-chart/
   
  На loracor1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  28.045
  Пол:
  Женски
  Не верувам, никогаш не читам, ниту знам што сум во подзнак
   
  На Justicija, Crna Dama и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.430
  Допаѓања:
  4.660
  Дa, зaдoлжителнo читaм дневен,неделен и месечен. Ми пoгoдувaaт :)

  Oсoбенo месечниoт нa црнo бели, и неделниoт нa штипкa, a дневен секoгaш нa феминa читaм. Не сaкaм oвa дa биде реклaмa нa сaјтoви. ;)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  958
  Пол:
  Женски
  Не .
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  Ако станува збор за натална карта верувам. А,дневен,месечен и годишен хороскоп не. Мислам дека тоа е повеќе за забава. Барем тоа е моето мислење.
   
  На Dimaja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Yellow456

  Yellow456 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Јас верувам само во општиот хороскоп т.е. наталнате карта, но не целосно бидејќи не е само хороскопот фактор кој не обликува какви личности ќе бидеме во иднина. Се покажува како точен зашто тој што е роден во определен месец со самото раѓање е подложен на некакви предиспозиции. пр. оние што се родени во студени месеци се изложени на не ти знам какви психолошки состојби, што и не мора да значи.
  Можда и дневните и годишните понекогаш излегуваат точни што не значи дека треба да гледаме на хороскопот идеалистички, дека точно тоа ќе ни се случи, во прашање се многу влијанија. семејство, околина, другари, нашата положба итн. ;);)
   
 11. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.418
  Пол:
  Женски
  Јас не верувам во хороскоп , тоа е само за забава а и луѓето во што веруваат тоа и стануваат па така да ако читаш секоа ден секако ке се пронаоѓаш таму ..
   
  На Crna Dama и Dimaja им се допаѓа ова.
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.789
  Пол:
  Женски
  Хороскопот не е забава, уште помалку астрологијата.
  Астологијата е еден вид психологија зошто преку наталната карта може да откриеш многу за тој што сакаш. Може тоа за твое добро да го искористиш или за лошо. Ептен ме интересира астрологијата од тој аспект.
   
  На Crna Dama, lollypop❤, ♣ Alba Viduam ♣ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  До сега скоро се што имам прочитано ми погодило, така да верувам :D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.195
  Допаѓања:
  12.960
  Пол:
  Женски
  Астрологија служи за занимација и тепање време. Нека биде и точна, во пракса не дека ќе ти биде од помош при односите со луѓето, и не дека ќе ти го унапреди животот (освен ако не заработуваш од неа).
   
  Последна измена: 29 август 2017
  На Meckicja и Crna Dama им се допаѓа ова.
 15. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  18.911
  Пол:
  Женски
  Не верувам
   
 16. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.396
  Допаѓања:
  17.892
  Пол:
  Женски
  Не верувам, иако знам понекогаш да отворам и да прочитам. Некои работи се поклопиле, сепак ќе речам случајност.
   
 17. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  10.557
  Пол:
  Женски
  Не верувам ! Само таму имам дечко , работа и добро здравје :D
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.233
  Пол:
  Машки
  Не. Велат не верувај проверувај. Има и таква книга посебно за астрологија. Наталната карта може да ти покаже каректерестики за тебе, некој совет да произлезе од тоа, да пресметаш некои квалитети во себе. А тоа дека ќе ти го претскажува секој ден каков ќе ти биде или иднината, не :D
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Верувам и се ми погодуваат
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.683
  Допаѓања:
  154.685
  Пол:
  Женски
  И ова го имало... :rofl: :headbang:

  FB_IMG_1521719970427.jpg