Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.280
  Пол:
  Женски
 2. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zaso taka mislis?
   
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.280
  Пол:
  Женски
  Па ова можи секој да ти го каже
   
 4. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.441
  Пол:
  Женски
  Досега се што сум прочитала за мојот хороскопски знак испаднало точно-па затоа и верувам
   
 5. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Iskreno jas mu se voshituvam na Zoran Krstevski alal da mu e za sekoja postignata cel
   
 6. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Mi ima gledano na natalna zatoa
   
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Јас можам на гравче да ти гледам.
   
  На LiliBoz и Someonespecial им се допаѓа ова.
 8. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Tebe izgleda mozoceto ti e kako gravce
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Може ми е како гравче, ама за да веруваш во хороскоп треба како зрно ориз да ти биде.
   
  На LiliBoz и Tan4ence им се допаѓа ова.
 10. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sekoj razlicno mislenje ima jas veruvam mnogu poso sve mi pogodi i sega sum vo stranstvo taka da ... Orizovo mozoce
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Уау, тешко било да ти погоди дека ќе идеш во странство?
  Македонија е ова, ало... Сите отидоа во странство...
   
  На Justicija, simonka93 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 12. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ti go kazav toa sto najveke mi ostavi vpecatok inace imam i tri bliznaci koi sto toj rece mozno e da imas bliznaci i taka natamu... Za drugite raboti
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Утнал, немаш три близнаци, тројка имаш.
  3 деца не може да се близнаци.
  Или сакаш да кажеш дека имаш 6 деца, т.е. три пара близнаци?
  МОЖНО е да имаш близнаци, уау, страшното погодување.
  Да ти рекол можно е да немаш пак ќе погодел, затоа што рекол можно - нели.
  Не мораше да почнеш со навредите и мозокот како гравче, ама сама си избра :) луѓето без аргументи обично веднаш почнуваат со навредите. Ме се ни тие криви, самоодбранбем механизам е тоа.
   
  На simonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas mozam i na gravce da ti gledam na so ti lici tebe ova togas be i imam trojka da i mnogu si pametna
   
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Знам :inlove:
  Пишувај кирилица и не навредувај.
   
 16. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  A so ima veze kilirica ili latinica ? Eve nova sum kazi mi
   
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Правило на форумот е. Исто така правило е и да не ги навредуваш другите членови :)
  Одиш и оф топик...
  Значи заклучивме дека не ти погодил дека ќе имаш близнаци затоа што немаш близнаци, нели?
   
 18. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас не почнав прва со навредите туку ти иначе имам тројка и имаат три месеци баш сум среќна
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.597
  Допаѓања:
  44.429
  Зошто навреда, мислиш не можам на гравче да ти гледам?
  Еве, на пример гледам дека не ти било убаво, ме си била срњќср, ама сега си конечно среќна и си во странство.
  Имаш тројка, имаат 3 месеци. Две се еднојајчани, а третото е од друга јајце клетка. Ич не ти е лесно со три деца, и бременоста не ти била лесна, ама се ќе помине. Битно среќна да си. Погодив? Сѐ погодив, нели?
  Повеќе и од астрологот погодив. Тој ти рекол дека може ќе имаш близнаци, јас веднаш ти кажав дека имаш тројка.
   
 20. Petrans

  Petrans Нов член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Хахаха потешко малку.. Јас верувам во ѕвездитеее какви гравчињаа