Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.102
  Допаѓања:
  17.220
  Пол:
  Женски
  Искрено да, овој на Фемина многу работи ми има погодено.
   
 2. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  5.489
  Пол:
  Женски
  Исто, дури да не ти се верува колку е точен :)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Не верувам затоа што е направен за перење пари.
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.861
  Допаѓања:
  110.077
  Пол:
  Женски
  Па повеќе го читам само за забава и тепање време, но некогаш ми погодуваат, па почнувам да верувам :D
   
  На mode-kristina и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.280
  Пол:
  Женски
  Вака , дојдов на темава со цел да се пожалам за хороскопот на Фемина .
  Хороскопот е глупав и мутав, во секој нареден месечен хороскоп се пишуваат идентично како од предходниот , како на пр: романтични вечери,прстења,брак ,свадби крштевки , Уран влегол во Марс , Меркур во Венера и внимавајте на здравјето , и годишниот за 2019 ке биде препишан од 2018 |(

  Зарем до толку не можеле професионален астролог да најдат па пишуваат вакви глупости |(
   
 6. 8463.

  8463. Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Не верувам,нагаѓање е
   
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.250
  Допаѓања:
  20.533
  Пол:
  Женски
  Не треба да се верува во хороскоп, во смисла дали нешто ќе ти се случи од она што го пишува и сл. Тоа се празни муабети.

  Знаците генерално си имаат свои базични карактеристики со кои се разликуваат од другите, но сепак не може да се издвои некој прото-тип, бидејќи многу фактори играат улога, како генетика, стекнати особини од средината, подзнак и друго. (fingers)(fingers)(fingers)
   
  На mileystar, senza.parole, KuklickaMoja и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.357
  Пол:
  Женски
  Порано често читав хороскоп,ама можам слободно да кажам дека никогаш не верував на напишаното,ниту очекував нешто од тоа да се случи.
  Одамна престанав да читам,но можам да кажам дека иако не верував во написите за дневен,месечен или годишен хороскоп,верувам во описите т.е карактеристиките на секој хороскопски знак,само со тоа се сложувам,бидејќи се е точно опишано како за мојот знак,така и за многу други знаци :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  22.591
  Пол:
  Женски
  Истото и јас го мислам и се прашувам како е можно карактеристиките на хороскопските знаци да се толку точно напишани, а никогаш да не ми се погоди дневен/месечен/годишен хороскоп :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GirlyGirly

  GirlyGirly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  672
  Верував како тинејџерка.
  Сега читам кога ќе ми искрсне пред очи.
  Не верувам веќе
   
 11. Keiner

  Keiner Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  За тоа што ќе ми се случи денес,утре после 5 години не.:shake:
  Ама за тоа во карактеристиките скрос се пронаоѓам:D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.535
  Допаѓања:
  8.867
  Пол:
  Женски
  Не верувам ,глупости.
   
 13. Ladu in pink

  Ladu in pink Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  1.441
  Пол:
  Женски
  Незнам дали верувам ама си го читам онака за забава.
   
 14. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  19.275
  Пол:
  Женски
  Порано многу сум била опседната и редовно сум читала а сега веќе не ,онака од забава понекогаш ќе читнам
   
 15. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Машки
  Па не баш. По мојот хороскопски знак, премногу дејнџр сум и наци-хороскопијашите, бегаат само затоа што знакот ми е таков....
   
 16. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Луѓе кои се во хороскоп близнаци , со какви луѓе сакате да се дружите ? Што ве привлекува во човекот најповеќе какви карактеристики ? ( каков треба да е еден/а идеална пријател/ка?)
   
 17. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.361
  Пол:
  Женски
  Не верувам во хороскоп. Но имам пријателки кои се ептен навлезени во астрологија, и секогаш ми зборат како одредени постапки, карактерни особини ми соодвестувале со хороскопскиот знак, со подзнакот.. Ако ништо друго, барем интересни ми се да ги слушам кога ќе почнат да зборуваат за влијанијата на планетите, за некои јапонски, кинески и не знам ти какви форми и знаци... :lol:
   
 18. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  5.881
  Пол:
  Женски
  Искрено, не верувам. Но за разонода, некогаш ќе прочитам што тоа ѕвездите прогнозираат :smirk:
   
 19. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.238
  Допаѓања:
  8.365
  Пол:
  Женски
  Верувам.
   
 20. Marijana93

  Marijana93 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.739