Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  7.216
  Пол:
  Женски
  Да, верувам кога ми погодуваат. Ама не ми погодуваат баш све. Така да и не верувам баш многу.
   
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  8.054
  Пол:
  Женски
  И така и така
   
 3. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Интересен ми е за читање, нешто е точно нешто не. Не верувам многу, така-така:D
   
 4. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.908
  Допаѓања:
  27.716
  Пол:
  Женски
 5. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  19.222
  Пол:
  Женски
  Не верувам.
   
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.118
  Допаѓања:
  17.297
  Пол:
  Женски
  мора да признаам дека хороскопот 90% од стварите ми ги гаѓа.
  Не мислам само на дневен или месечен хороскоп, него пример еве зборам со некое машко, ми се сфиѓа.Отварам хороскопски знак на нет, поврзаности 300 наоѓам дури и страв ме фаќа.
  Вчера гледав љубовна комбинација меѓу мојот знак и уште два знака (со кои сум имала емотивна повразност и иам минато на некој начин) и ги познавам добро ем знаците ем момците, и се зачудив прво колку ги пронајдов нив а и себе во статиите, второ колкава компатибилност се покажало во пракса дека има меѓу нас.
  Значи да, верувам.
   
 7. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Не не верувам, едноставно ништо во хороскопот нема логика.
  Добро, си читам од време на време ако ми излезе некоја статија на фејсбук, чисто од љубопитност или забава ама не мислам дека нешто од тоа од тоа е точно. :D
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  20.538
  Пол:
  Женски
  Постојат милиони луѓе во ист хороскопски знак и зарем сите имаат исти особини?! Нема логика!
   
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  Нееее ! Поготово овој на фемина хороскопов :rofl: секој месец само брачни запросувања и забременувања предвидуваат и секој месец само така :rofl::rofl: