1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    сега ти ќе го ставиш умот дека според хороскопот ќе раскинете и двајцата ииии секако дека ќе раскинете бидејќи ти веруваш дека тоа ќе се случи. А не мора да значи. Малце е глупаво да си ја откриваме иднината. Сега како ќе реагираш? :roll:

    Мене пак овој хороскопов на фемина некогаш ептен ми погодува, некогаш не. Зависит и колку години имаме и каде сме и со кого сме..
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    a be veruvajte vo licen natalen horoskop..a vo dnevni,nedelni,mesecni...ne..neka vi sluzat kako zanimacija ili kako nekoj patokaz..jas porano mnogu se zamarav so horoskopi,kupuvav spisanija ama so vreme se pomalku i pomalku..znam da procitam sto mi pisuva vo prognozata za denes utre..za nedela,mesec..ama ne veruvam celosno..mnogu potocen e natalen horoskop
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Па некогаш знае да се погоди,ама не мора слепо да му се верува. Еве мене ми пишува треба малку да одморам од работата и да се социјализирам :lol: И ај сега речи не е точно :D
     
  4. manevska.mila

    manevska.mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    20
    veruvam i toa mnogu :)
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.012
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Не верувам, иако понекогаш знаело да ми се поклопи тоа што го пишува со тоа што ми се случило... значи дека сепак го читам, иако не верувам... а не верувам ни во натална карта откако во мојата имаше толку многу работи што немаат врска со мене, се однесуваа на минатото, а никогаш не ми се случиле... за иднината не знам...
     
  6. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Читам дневен хороскоп меѓутоа не верувам во она што е напишано. Ми имаат направено натална карта и сето она што ми го кажа астрологот е горе-долу вистина. Имаше некои работи од кои ми се пресекоа нозете кога ми ги кажа и некои за кои не верував дека се вистинити и дека би можеле да се случат ама се остварија :worried:hock: Сега сакам да одам да ми направат годишна карта за 2010 ама некако страв ми е.
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Хороскопот е само заради забава,нешто како гатање на иднината или пак сегашноста,но сепак мислам дека хороскопот е чиста коинциденција.
     
  8. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Па ми имаат правено натален хороскоп и се погоди многу вистина од тогаш ,и плус како ми кажуваше за мојот карактер како да ме знае лично :lol: верувам во натален хороскоп што го прават лично за тебе али пак неможам 100%,а во овие на странициве дневни месечни ги читам чисто ради забава :) а на натален има некои работи што може да му се верува,ама не верувам дека има човек што баш ќе се потпре на тоа
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А кај ти ја направија наталната карта?
     
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас по се изгледа ке почнам да верувам во хороскоп,како што гледам,иако сум малку скептична во врска со тоа.
     
  11. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Кај Зоран Крстевски што го имаше на тв и пишува во веснициве како вест прилично добри хороскопи прави и кај една србинка али таа си замина од нашава ни земја :lol: :lol:
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А колку ти наплати?
     
  13. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    1200 денари :D
     
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Не верувам во хороскоп, барем не во овие по страни и весници.Ги читам само за забава. Некогаш ќе се погоди нешто точно ама не му придавам значење. Ниту пак мислам дека ни ја откриваат иднината.
    Туку сакам да прашам каков е тој натален хороскоп, и кој може да ти го направи ? Се заинтересирав пошто гледам мн верувале во него. Позз
     
  15. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Мислам дека во оние натални карти и општи карактеристики за знаковите има вистина. А во оние дневни,месечни хороскопи - НЕ ВЕРУВАМ иако се случува да погодат нешто :D
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас незнам зошто сум скептик за некои работи,некогаш неверувам во хороскоп,некогаш не.Пред малку читав хороскоп и стварно ми погоди некои работи до толку што се точни е ај сега како тоа? Пола ке верувам,пола нема да верувам,што знам па и на крајот на краиштата се е релативно.
     
  17. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Престанав да читам хороскоп,ми нема никаква смисла веќе.Порано ми се случуваше да го читам,што од досада,што од навика или љубопитност,или појма немам од што.Мислам дека дури и тогаш не верував во тоа што ќе го прочитав,туку само така,безвеза...
    Како и да е,мило ми е што се ослободив од таа бессмислена навика. :up:
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Повеќе пати хороскопот ми погодува,но некогаш знае и да утне но тоа е многу ретко :)
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не ми погодува многу ама овој на фемина не знам како секогаш ми е скоро точно :D
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    во принцип воопшто не читав хороскоп, но кога се ставив на фемина секојдневно го читав и навистина ми погодуваше доста работи. меѓутоа она што требаше да се случи и го пишуваше дека ќе се случи не се случи. затоа ќе престанам да читам хороскоп веќе. ;( :devil: не дека верувам во хороскоп меѓутоа сум личност која многу се надева.