1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

  1. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    исто и мене :)
     
  2. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    mene za mesecen epten me iznenadi za datite...lele ovoj na femina mi e sekogas tocen
     
  3. Caci16

    Caci16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Не верувам,но се случува некогаш да ми погоди
     
  4. Tamarax3Ronaldo

    Tamarax3Ronaldo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Kоинциденција..Да можеби..Но секој ден да ми погаѓа , па има нешто во тоа..Јас секогаш вечерно време излегувам..Си дојдам дома седнам на компјутер и си го проверам хороскопот овде на Фемина..Секогаш ама секогаш ми е точен..Значи јас верувам во хороскоп.. :)
     
  5. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Па не верувам баш во деневн месечен или годишен хороскоп иако некогогаш може да ми се случи нешто што пишува а некогаш и не а и не се замарам и многу со тоа :)
     
  6. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    и мене :)
     
  7. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Порано не верував во хороскопот што беше.. Но кога ја најдов станата на фемина, случајно погледнав во хороскопот за вага.. Ептен ми го погодија.. И месечниот ми го погодуваат секогаш, аа и годишниот сега за сега.. Така да, почнав да верувам.. Оти во коинциденција не верувам :)
     
  8. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    не верував во хороскоп, го читав ама ништо не излегуваше вистинито ...
    неколку пати фемина ми погоди повеќе работи ... од тогаш почнав редовно да си го читам хороскопот на фемина, и можам да кажам дека сум стварно изненадена (пријатно изненадена) затоа што конечно пронајдов хороскоп во кој можам да се пронајдам себеси .. :wasntme:

    :clap: феминаа !! :up:
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Ретко да ми се погоди нешто. Порано го читав списанието “Таа“ и мислев дека лично ме познаваат, па за мене пишуваат од толку што ми беше точно :D Сега не го читам, па незнам, по нет нешто што ќе сретнам читам, но онака колку за забава, не се замарам многу.
     
  10. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Јас имам голема верба во хороскопот.Значи било да е дневен,месечен или годишен секогаш ми е точен,особено на фемина а се случувало и на други места.Така да,јас верувам во хороскоп и навика ми е да си читам секој ден :)
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Читам скоро секој ден, барем на два дена, така да...веројатно длабоко во мене има надеж дека е тоа вистина. На дневните хороскопи не се ослонувам, ама месечните и годишните ги читам редовно.
    Овој на фемина ми е погоден во однос на месечниот. Дневниот кога-како.
    Забавно ми е, зошто да не :)
    Инаку и мајка ми имаше неколку пати нарачувано таква натална карта, се изненадив како беше целата стокмена, напишана и упте почудно многу работи и се исполнија од напишаното. Е сега, кај нас многу знаат да прелажуваат па да ги земат парите, а да пишуваат глупости. ЗАтоа, само кај некој препорачан.
     
  12. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Порано ептен верував,сега па ич.Ќе изнапишат цел текст и нормално дека во некој дел ти ќе се најдеш.:D
     
  13. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    Искрено опседната сум. Тоа е едно од првите нешта што ги правам наутро - читам хороскоп.
    Што е нај чудно не верував во хороскоп до пред 6-7 месеци.
    Случајно отворив колку да видам што пишува и ми погоди 99%, наредниот ден пак и пак и пак...
    Не секогаш ми погодува се но...станав зависна :)
     
  14. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Што се случува со луѓето? :?:
    Земаат весник, одма хороскоп вртат. Прочепкаш по нет, на секоја втора страна "Какви се хороскопските знаци" :D
    Толку почнаа да погодуваат или само на хороскопот остана да се надеваме? :lol:
     
  15. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Не баш :| и затоа ретко кога читам хороскоп! Но :!: многу се пронаоѓам во особините на мојот хороскопски знак и помалце во особините на подзнакот! А инаку тие дневни, месечни хороскопи ептен ми се неверојатни и се сомневам дека се точни!
     
  16. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Би било смешно да кажам како не верувам во хороскоп кога секој ден обавезно читам и се ми се случува исто.. Ако ми пишува да не излегувам од дома и не излегувам :D Адиктед сум... :wasntme:
     
  17. Caramelle

    Caramelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    Пааа :?: ....значи секој ден си читкам се што ќе сретнам под наслов хороскоп :D ,но не можам да кажам дека слепо верувам...кај мене е така,ако ми се допаѓа тоа што го пишува-верувам :!: ,ако не ми се допаѓа-веројатно не е точно напишано :D
     
  18. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    да верувам и секое утро најпрво ке си прочитам денешен хороскоп па потоа нешто друго ако отварам
    и верувам во хороскоп бидејки многу нешта што ми пишувало се исполнувало и на некој начин сум зависник од хороскор.... :D :) :rofl:
    да си прочитам хороскоп ми е како добро утро!!! хахахаха :lol: :rofl:
     
  19. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    секое утро пред да одам на работа, со цигарата си читам хороскоп ќе ги превртам сите хороскопи на сите страни што ги знам, потоа одам слободно на работа, а дали верува или не не знам баш да кажам бидејки нај често откако ќе излезам од брата заборавам што сум прочитала :D
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Ако зборувам за себе, скоро се е погодено. Исто и на моите најблиски. Наивно верувам во него, меѓутоа некогаш мислам дека станува збор за психа. :)
    Сам би се натерал тоа да е точно, за да се увериш во прочитаното на пример, итн.