1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    па некои си 90проценти е точно од хороскопот :$
    и секако верувам во тоа :$
     
  2. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Јас го читам хороскопот колку за забава. Да поткрене некоја надеж во мене, дека можеби ќе се случи тоа што сум го посакувала.
    Што се однесува до овие дневни и месечни хороскопи - не верувам во нив. Сметам дека ова е точно (го прочитав некаде, значит цитирам:) „Луѓето велат и се убедени дека се посебни, а веруваат во колективни хороскопи“
    Со ова сакам да кажам дека не верувам да им се случуваат исти работи на стотина, илјадници личности во светот. Е ај сега, Јас и Х број ракови да се омажиме, да се вработиме, да стапиме во врска, да добиеме дете, да се запишеме средно, да дипломираме итн итн на ист ден? Не верувам, уште еднаш.
    А за наталните карти не мислам ништо зошто не сум направила и не познавам личност на која и направиле :)
     
  3. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Не верувам во "предвидувањата" на хороскопот, но за карактер скоро се ми е погодено. :)
     
  4. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    па а хороскопот му верувам 90% бидејќи се ми погодува ..и една реченица да има апишано таа ќе ми ја погодат как за мене да го пишуваат .. хепи
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Не верувам во дневен хороскоп, иако понекогаш го читам. Не верувам заради тоа што не би било можно на сите луѓе со тој хороскопски знак во истиот ден исто да им се случува. Не е логично. Е сега, можно е да се погоди нешто, но никако не се ослонувам на хороскопот.
    Од друга страна, за карактерот е скоро се погодено. Точен опис и за мене, и за луѓето кои ги познавам. :)
     
  6. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Во дневен хороскоп не верувам, не може на милиони луѓе во светот хороскопот да им е ист. Го читам чисто од забава.

    Во натлна карта верувам зошто тоа е сепак твој личен животен хороскоп. Намената на наталната карта е да ги воочите вашите вродени способности, како би можеле да ги развиете, вашите потенцијали во одредени полиња - како би одбрале соодветна кариера. Да ги согледате вашите недостатоци и совет како да ги надминете или барем да ги ублажите во најголема можна мера. Исто така да ви помогне да ја зголемите вашата самосвест и способност правилно да ги насочите вашите сегашни цели, да донесете одлуки и да ги реализирате вашите животни цели и потенцијали.
     
  7. princesssss

    princesssss Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Па и јас не верував дека се точни, ама кога видов дека и одкога се случило се ќе прочитом потоа хороскоп, па си велам, можеби има нешто?
     
  8. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Па да верувам,и понекогаш тоа и ми помага да откријам подобро нечиј карактер,бидејки луѓето со ист хороскопски знак имаат слични карактери да не кажам исти.Е сега нормално има исклучоци :)
     
  9. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Да верувам и многу ми се интересни тие теми поврзани за астрологија итн..можеби и затоа верувам во хороскоп но друга причина е бидејќи навистина умее да ми погоди нешто, да ми предвиди, тоа што го пишува навистина да е така, а и кога читам текстови поврзани со опишување на личностите во мојот хороскопски знак, карактерот, изгледот се пронаоѓам тотално :D
     
  10. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно Да
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Карактерот на личноста зависи од хороскопот, секако не целосно но има влијание. Тоа го знам не само по мене, туку и по скоро сите што ги познавам. Најчесто карактеристиките за хороскопскиот знак се поклопуваат со цртите на карактерот.
    Инаку, во дневниот хороскоп не верувам многу, но го читам.
     
  12. kosmar4e

    kosmar4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    18
    Опседната сум....коа запознаам некоја нова личност прво покушавам да му погодам шо е у хороскоп па после го анализирам и знам шо сака и шо не сака :talk: и као треба да се поставам спрема тој човек :D
     
    На Svetoslava и vaga95 им се допаѓа ова.
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Верувам во хороскоп да порано бев повеќе опседната и јас си читав секој ден сега кога како :D :D
     
  14. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Читам секој ден.Не дека верувам туку онака -разонода ми е. :)
     
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Пааа.... Така-така.... Се случува понекогаш да се совпаднат работите :!: ... Така да и јас несум сигурна дали верувам или не :?: :|
     
  16. Jani

    Jani Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Само фемина ми го погодува хороскопот...
     
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Дневен хороскоп ми е без врска и не верувам, го читам онака за забава, или ако денот ми е лош и ми треба мотивација си наоѓам читајќи хороскоп.
    Ама во општите карактеристики стварно се пронаоѓам 99%, а и знам за многу луѓе од прва да погодам што се во хороскоп врз основа на карактерот и постапките што ги прават..
     
  18. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Повеќе читам и верувам во неделен и месечен хороскоп. Дневниов ми е драпај си кај што не те чеша. |(
     
  19. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Јас цело време отварам хороскоп, секооој ден.. и чат пат ми погодуваат.... :lol:
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

    Знаат да ми го погодат хороскопот, но понекогаш знаат и да згрешат... и црно да ми се пишува јас пак се трудам да не мислам на напишаното што сум го прочитала....Мислете позитивно и ќе има позитивни резултати :angel: :angel: :rofl: :rofl: