Верувате ли во хороскоп?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki, 10 ноември 2009.

 1. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  не дека се убедувам да верувам во нешто и слични глупости ама хороскопов на фемина цел ден ми го погаѓа ^_^
   
 2. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  474
  Понекогаш! Само кога пишува нешто убаво :D
   
 3. soco

  soco Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  183
  :D :D :D :D јас незнам дали верувам ама понекогаш читам „!! :( :( :(
   
 4. n.a.k.e

  n.a.k.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  6
  pa ne deka vreuvam ali nesto mi se pogodilo od ona sto sum citnala :)
   
 5. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  На дневниве па и скоро да не им верувам, ама за карактеристиките на јарец и те како ме опишуваат. А вака среќа не сум опседната ко една моја другарка :lol: , некогаш чисто онака ке видам низ фемина шо ми пишува за денесама ич не се опседнувам. Колку од разонода
   
 6. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  290
  Да верувам а посебно овај што е на фемина значи ама буквално се мие погодено секоја чест!!
   
 7. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Па зависи кога и како :lol:
   
 8. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.023
  Не, ама кога немам друга утеха или решение за нештото, верувам моментално онака. Или само си мислам дека верувам :D
   
 9. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Не верувам, не го ни читам.
   
 10. Kylie

  Kylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Не верувам многу, ама понекогаш ми погодува. Навика ми е секој ден да читам :D
   
 11. LadyNN

  LadyNN Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  15
  Наидов на еден текст од кафепауза па си реков да го споделам со вас: За мојот знак(скорпија) е сосема погодено, па вие кажете си за вас :!:
  http://www.kafepauza.mk/astrologija/ast ... i-barieri/
   
  На Kylie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kylie

  Kylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  И мене се ми е погодено, посебно ова - " Бегате од емоциите кои ги чувствувате, бидејќи не сакате да излезат на површина вашите слабости." :lol:
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Во дневен, месечев, годишен итн не верувам.
  Верувам во тие општи карактеристики кои се зададени за бикот на пример бидејќи навистина јас сум се пронашла и во однос на другите знаци сум нашла огромен процент на вистинитост. :)
   
  На Sun.Shine1 и Kylie им се допаѓа ова.
 14. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Женски
  Хмм, не. :D Хороскопот ми е само за забава, некогаш да се насмеам ако пишува нешто интересно и така.. :wasntme:
   
 15. Sun.Shine1

  Sun.Shine1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  во првиот дел си во право, но за дневниот хороскоп сметам дека кај секој е различно бидејки мене скоро секогаш ми погодува, ги слушам совети те и се е супер :rock:
   
 16. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.656
  ДА. И тоа многу. Уште од основно кога читав во Наш свет. За таа недела ми пишуваше дека ќе одговарам по историја се сеќавам. И навистина одговарав, но пред да го прочитам хороскопот.
  Преска додека си ја средував собата си мислев да си купам некои украси за да ја разубавам собата, потоа го прочитав денешниот хороскоп и ми го пишуваше ова
  Останав со подотворена уста.
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  723
  Пол:
  Женски
  Колку треба да му веруваме на хороскопот?!

  Ако речам дека не верувам ќе ве излажам верувам ама многу малку.
   
 18. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.435
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Во дневен, месечев, годишен итн не верувам
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Искрено во дневниот хороско,па слободно можеам да речам да.
  Но во сите останати дефинитивно 50/50, зошто не сме баш сите луѓе толку исти.
   
 20. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Значи дневен хороскоп неможе да постои. Зашто? Затоа што хороскопот е нели според планетите а сите планети не се движат толку брзо а и неможе секојдневно да се следи нивното движење. Можно е да се направи од неделен хороскоп па "нагоре"... Па заради тоа во дневен хороскоп не верувам а богами и во неделен не верувам. Верувам во годишен и верувам во карактеристиките затоа што се ми е погодено, ама баш се. И да, можно е некгаш дневниот да ти погоди али тоа е случајност верувајте. Неможе сите пр. овни секојдневно истото да го прават. Нема смисла!!