1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верувате ли во цагери?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dushka-07, 2 јули 2011.

 1. dushka-07

  dushka-07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Еднаш онака си седевме со другарка на кафе.. и само рече .. Лелеее види 16:16,нешо као демек.. да видам шо значи.. а јас цела ваква :^) .. и и викам.. А што е уствари тоа цагер |( ..а тоа било поклопување на стрелките..Јас не верувам во цагери.. па затоа решив да ја отворам темава....верувате ли во цагери :D ??
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не...жива глупост.
   
  На lana-ana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dushka-07

  dushka-07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  И јас мислам така :D
   
  На Jay-jay му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.448
  :rofl: Ептен верувам во цагер, дури и саатот си го стопирав на цагер 00 и 00, вечна љубов и такви шпански серии!
  :lol: и секако дека се шалам ;)
   
 5. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Тоа се живи глупости или бабини деветини (како сакате така) кои тој што ги измслил сигурно му било досадно и немал попаметна работа.
   
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.644
  Е драга dushka-07 јас на твои години, верував дека цагерот ми ја преткажува иднината :rofl: :rofl: :rofl: , но после многу години трчање по тефтерот да видам што значи цагерот се уверив, а и порасна и сватив, дека тоа биле чисти глупости :D :D :D :rofl:
   
 7. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  1.137
  Друго нешто...
   
 8. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Не верувам во цагери..(некогаш нешто може да се погоди случајно) ама мислам дека цагериве се измислени за занимација...Апсолутно не верувам во нив! :D
   
 9. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  339
  Па.. Што знам.. Се случило да фатиме ист со дечко ми и интересно ни е :)
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.191
  Допаѓања:
  8.426
  Не воопшто а ми се има случено повеќе пати во еден ден да се погоди цагер ама ништо не ми се случило па затоа и не верувам. ;)
   
  На meganbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
 13. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Не верувам :)
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.146
  Допаѓања:
  14.164
  Пол:
  Женски
  Не, но сепак онака се развеселувам кога ќе видам некој цагер. :) Ама не гледам што значат..
  Пред едно два месеци направив иста ваква тема, ама ми беше избришана, само ја малце претерав, стаив и кој цагер што значи.. :worried:
   
 15. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.982
  Пол:
  Женски
  Ке дадам исцрпен одговор:
  НЕ.

  :D
   
  На meganbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  745
  |( - Доволно кажав.
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.510
  Не.
  зошто би?
   
 18. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Не, и не знам како некој се замарал да измислува значења за секој ден.
  Иначе имам другарка што си го бацува телефонот кога ќе начека цагер. |(
   
 19. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  хаха живи глупости :D
   
 20. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  :^)
  Не баш.