Верувате ли во цагери?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dushka-07, 2 јули 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Ам друго нешто?! Цагери магери, живи глупости!!
   
 2. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  Ма ајде ви се молам, каква тема :) :) :)
   
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  хахаа... .го знаам цел на памет алии не баш верувам :) xD.... иначе порано цело средно ме научи дека го знаам цел и ако некој видеше цагер одма мене: -Што значи олку и олку?


  • 00:00-Те сака
  • 01:01-Мисли на тебе
  • 02:02-Му недостигаш
  • 03:03-Има друга но теве те сака
  • 04:04-Мисли на друга
  • 05:05-Не може без тебе
  • 06:06-Сака да те прави љубоморна
  • 07:07-Сака да те бакне
  • 08:08-Сака да си со него
  • 09:09-Ти си негова
  • 10:10-Се плаши да ти признае дека те сака
  • 11:11-Те обожава
  • 12:12-Сака да те види
  • 13:13-1 min без тебе цела вечност
  • 14:14-Љубоморен е
  • 15:15-Не секој му зборува за тебе
  • 16:16-Сака да е со тебе
  • 17:17-Те сака но мисли на друга
  • 18:18-Планира да бидете заедно
  • 19:19-Тајно те следи
  • 20:20-Копнее по тебе
  • 21:21-Се би направил за тебе
  • 22:22-Те сака само за него
  • 23:23-Сака и бакнува некоја друга

  ако некој сака да го има xD
   
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Кога го прочитав насловот бев ваква :^)
  :shake: не верувам.
   
 5. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Не верувам и многу ме нервираат статусите на facebook од типот 14:14 и одолу 897453 коментари од типот те мисли, те сака, сака да се фатите :puke:
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  А најинтересно е, што сите цагери се позитивни. :rofl:
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Не се сите Еленке
  :lol:
   
  На MistichnA28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Уф, добро е! Сум го поминала сега е 23:26. :P
  Од сега.. кога ќе видам дека е 11 саат, не гледам во саат. :D
  И јас порано имав еден.. негативен 22:22- се мува со др. и тогаш не гледав во саат. :D :tmi:
   
 9. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  епа ја да ви кажувам се радувам уште ко ке видам цагер, а дали верувам...па нз ни јас :?: ваљда не!!
  иначе јас што ги имав цагерите не се исти со овие, ако ги најдам ке напишам и моите :) :)
   
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.845
  Допаѓања:
  50.941
  Пол:
  Женски
  :D
  Не само цагери, и кивалник си имавме на времето и проверувавме што значи ако кивнеш во одредено време :rofl:
  Си имавме ливчиња - едното со наслов ЦАГЕР, другото со наслов Кивалник, и си ги носевме секаде со нас :P
  И така... тоа кога бевме мали :!:

  Сега се сетив - кога ќе видеше цагер мораше во секундата кога ќе се спојат трите стрелки да го бациш сатот и да речиш - ЦАГЕР :rofl:


  ... :D
  А што значи зборов цагер?
  Од што е изведен? :?:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.725
  Допаѓања:
  18.939
  Пол:
  Женски
  И јас имам цагер ама не верувам :rofl:
   
 12. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.617
  Во никој случај. :D Според мене тоа се чисти измислици, но секогаш кога ќе забележам да се поклопуваат проверувам што значи од чиста љубопитност и досада, не дека навистина верувам дека е точно. :D
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.708
  Допаѓања:
  74.635
  Пол:
  Женски
  Не , не верувам :)
   
 14. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.246
  Пол:
  Женски
  чиста глупост според мене :fubar:
   
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.315
  Допаѓања:
  101.215
  Пол:
  Женски
  Сосема нормално дека не
   
 16. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Јас не можам да верувам дека постои тема за ова ? ! :o :^)
   
  На WhiteAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
  :D :D :D Темиште и пол. Ајде ќе пишам пак кога ќе биде цагер :D
   
 18. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  4.082
  Хахах не, ама некогаш ми се погодило да ми се отстварат.. Не дека е вистина, случајно било ама сепак. :D
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.768
 20. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски