Верувате ли во цагери?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dushka-07, 2 јули 2011.

 1. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Никако |(


  Глупост,жива глупост!
   
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.775
  Допаѓања:
  119.707
  Јооој никако хахах... глупости.. :rofl:
   
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.528
  Допаѓања:
  9.387
  Хаха..паа..шо знам..некогаш кога ќе видам цагер проверувам оти иам запишано на лифчето..да имало ситуации во кои се остваре тоа..Ја како и секогаш лева сум од сите и ВЕРУВАМ :D
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401
  не веруваам , глупостии..:shake:
   
 5. blonde.92

  blonde.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  33
  со друштво занимација ни беше едно време да измислуваме нешто во стилот: ќе ти дојдее, згодниот тип од тоа кафуле ќе те види кај што паѓаашш .. итн итн ехх летната досада се прави :D
   
 6. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  НЕ верувам!!!!

  Ама сакате верувајте сакате не веке ми здосади во последно време секој ден работам нешто и оп да видам сат колку е 17:17...ми се смачи!
   
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Мислам веќе е јасно. Повеќето не веруваме.

  Беше интересно на времето, кога бевме деца и ќе се покакаш во гаќи си фатил цагер. Леле, леле што ќе се случи следно? :^)
  Сега го гледам како чиста глупост и многу ми се нејасни луѓе кои на постари години се возбудуваат и навистина се убедени во вистинитоста на цагерите.
  Уште една детска глупост.

  На моменти и ми паѓа смешно. Се едни исти луѓе на фејсбук објавуваат цагер.
  Има една што на другар му пишува порака на секој цагер: Ееееј цагер, 12:12.
  Што прават? Аларм ли навиваат?
   
 8. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  http://www.demotivacija.mk/newest/all/c ... 10780.html :lol: :D
  За верување - не верувам, мислам апсурдно е тоа :rofl: Ама знам од време на време да "проверам" што значи, мада и тоа ептен ретко, само ако ми е мноооогу досадно :wasntme: :D
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.642
  Како не верувам, верувам со цело срце и душа, јас верувам во цагери, дури и во оние на дигитален часовник, си имам ливче со секој што значи, и за тие од дигитален и за оние од аналоген, зошто ги фаќам и на оној саат на рака што го носам и на мобилката. И кај и да одам ливчето сегде со мене го носам, морам да знам што ме чека следно.
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
  пфф глупости живи
   
 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Оф бре ГЛУПОСТ!
   
 12. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  сите не,не,не,еве јас да.
  Да :^) , не беее,не верувам,се зафркавам ;)
   
 13. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  1.155
 14. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  118
  не глупост жива
   
 15. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Дали темава поттикнува некаква дискусија? :^)
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
  :D на цагер сум се зачленила на фемина :rofl:
   
  На mims-89, Cynthia и LivingGlam им се допаѓа ова.
 17. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  редовно го фаќам 22:22 |( И да, не верувам во цагери ;)
   
 18. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Ми се имаат десено многу убави работи баш во цагер време,но сепак не верувам дека има нешто во тоа, некоја виша сила! :D
   
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  Κaко бе да не верувам? Па после да се изненадам кога ќе ме бакне? Кога ќе ме засака неговиот најдобар пријател? Кога ќе го видам? А? А?
  Глупости во боја, искрено, поголема глупост од ова, скоро па и нема. И ми е многу смешна оваа појава, па особено на фејсбук кога ќе почнат да редат статуси 12:12, 13:13 и тако даље, ле лееее. :D
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.830
  Пол:
  Женски
  E kако не верувам, сите часовници ми прават цагер |(
  А бе и дигиталниве дури, сите ми докажале оти можат да прават цагер :D